Przed ligą (cz.1)

• autor: ludzik663, 2014-08-14 07:36

Ponieważ do startu ligi pozostał tylko tydzień, postanowiliśmy przeanalizować przygotowania każdej z drużyn występujących w naszej lidze. Sprawdziliśmy, jacy zawodnicy wzmocnili poszczególne zespoły, jak wyglądały wyniki sparingów. W pierwszej części pod lupę wzięliśmy zespoły: WLKS-u, LKS-u Bierkowice, Granicy, Lechii, Kalenicy oraz ATS-u Wojbórz.

WLKS Wambierzyce

Drużyna z Wambierzyc w czasie okresu przygotowawczego poczyniła duże postępy. Przebłyski niezłej gry było widać już w poprzednim sezonie, a szczególnie pod koniec. Wydaje się jednak, że to właśnie w tym sezonie WLKS może w pełni zademonstrować swoje możliwości i napsuć krwi niejednemu faworytowi. Wiadomo, że dobre wyniki w sparingach nie muszą przełożyć się na grę w lidze. Ale jednak WLKS ma mocną kadrę, do tego pozyskali Pawła Matuszewskiego z Huraganu Bożków, który już w pierwszym swoim występie ustrzelił hattricka. Dużym wzmocnieniem może być także bramkarz - Patryk Rosiak z Piasta Nowa Ruda.  W walkę o awans raczej się nie włączą, ale sprawić niespodziankę w postaci wysokiego miejsca mogą.

Sparingi WLKS-u

WLKS - Sokol Otovice ( Czechy )  8:2
Pogoń Duszniki Zdr ( A klasa ). - WLKS  5:0
WLKS - LKS Bierkowice  4:0

LKS Bierkowice

Dla LKS będzie to już czwarta po reaktywacji próba powrotu do A klasy i można by zadać pytanie- kiedy jak nie teraz. W każdy z poprzednich sezonów zawsze czegoś brakowało w ich grze, aby załapać się na awans. Do tego mieli trudnych konkurentów w walce o najwyższe cele (Śnieżnik, KS Polanica, MLKS). W tym roku będzie zupełnie inaczej, ponieważ to oni są teraz głównym kandydatem do A klasy. Wszystkie argumenty przemawiają za nimi. Mocny skład, zawodnicy z doświadczeniem gry w wyższych ligach, dobry trener. Do tego solidnie przepracowany okres przygotowawczy, duża liczba rozegranych gier kontrolnych. To wszystko powinno dać pierwsze miejsce.

Sparingi LKS-u

LKS Bierkowice - Kryształ Stonie Śląskie( A klasa)  5:4
Hutnik Szczytna(A klasa) - LKS Bierkowice  5:4
Jaszkowa - LKS Bierkowice  2:2
Głuszyca - LKS Bierkowice  5:4
LKS Bierkowice - Odrodzenie Szalejów 2:3
WLKS Wambierzyce - LKS Bierkowice  4:0

Granica Tłumaczów

Jeśli chodzi o Granicę Tłumaczów, to chyba po raz pierwszy od kilku lat trudno upatrywać w tej drużynie kandydata do walki o wysokie miejsca. Ewidentnie przechodzą niewielki kryzys. Choć przygotowania rozpoczęli już 22 lipca, to rozegrali tylko dwie gry kontrolne oraz wzięli udział w turnieju w Martinkovicach. Wyniki tych sparingów były fatalne i nie mogą napawać optymizmem przed ligą. Do tego kilku zawodników nie będzie mogło grać z powodu pracy. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe zawirowania i na ligę wszystko będzie w porządku.

Sparingi Granicy

Granica - Tęcza Ścinawka Dolna 1:7

Lechia Ołdrzychowice

Lechia to zespół, który z sezonu na sezon dojrzewa i gra coraz lepiej. Przypomnę, że w pierwszym sezonie po reaktywacji zajęli ostatnie miejsce z dorobkiem 9 pkt. Następnie było miejsce dziesiąte, a w poprzednim sezonie było to już siódme miejsce. Wydaje się więc, że teraz powinno być jeszcze lepiej. Sparingi także zdają się potwierdzać ich formę. Do tego wygrali mocno obsadzony turniej w Krosnowicach. W ostatniej chwili ich szeregi zasiliło dwóch zawodników z zagranicy.

Sparingi Lechii

Lechia Ołdrzychowice - Kryształ Stronie Śląskie(A klasa) 2:4
Lechia Ołdrzychowice - Orlęta Krosnowice(A klasa) 2:3
Lechia Ołdrzychowice - Błękitni Chwalimierz   0-0  rzuty karne 4-3
GLKS Orlęta Krosnowice - Lechia Ołdrzychowice 0-2 (0-1)

Kalenica Jugów

Kalenica-czyli kolejny mocny kandydat do awansu. Kadrę mają co roku silną. W poprzednim sezonie do ostatniej chwili liczyli się w walce o drugie miejsce. I zajęli je, ale przez dwa walkowery w końcówce sezonu spadli aż na piąte miejsce. Teraz, jeśli chcą awansować, muszą pilnować takich rzeczy. Bo na koniec może zabraknąć punktów. Jaką dyspozycję pokażą, ciężko jest wywnioskować po jednym sparingu. Patrząc jeszcze przez pryzmat poprzedniego sezonu, można założyć, że nie odpuszczą i do końca walczyć będą o awans.

Sparingi Kalenicy

Kalenica - Słowianin Wolibórz ?

ATS Wojbórz

ATS jako spadkowicza z definicji trzeba brać pod uwagę w walce o awans. Tak naprawdę to powinni spaść już w zeszłym sezonie, ale dzięki wycofaniu się Burzy mogli jeszcze rok pograć. Teraz przed spadkiem nie uchroniło ich już nic, choć utrzymanie przegrali dopiero po bezpośrednim meczu z Zamkiem Gorzanów, któremu ulegli 2:0 i to oni pożegnali się z A klasą. Jak zaprezentują się w niższej klasie rozgrywkowej, ciężko jest wywnioskować. Nie wiemy, czy rozgrywali jakieś sparingi, czy przeprowadzili transfery. Tak na prawdę, nie wiemy nic. Mimo wszystko każda drużyna powinna się ich obawiać, bo spadkowicz zawsze jest mocny.

Niebawem druga cześć.