ZAPOWIEDŹ: W piątej kolejce z Kalenicą.

• autor: ludzik663, 2014-09-17 18:53

Zapowiedź meczu w rozwinięciu. Dostępna także krótka zapowiedź 5 kolejki.

W niedzielę I grupa kłodzka rozegra piątą kolejkę o mistrzostwo klasy B. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w Bożkowie, gdzie miejscowy Huragan podejmować będzie Słowianina. Zawodnicy z Woliborza po trzech pierwszych kolejkach z kompletem punktów zasiadali na fotelu lidera. W ostatnią niedzielę przegrali jednak z Zamkiem 5:4, przez co spadli na trzecie miejsce. Natomiast podopieczni Piotra Guji spisują się ostatnio rewelacyjnie i z każdym meczem pną się w górę tabeli. W ostatniej kolejce pokonali Granicę 5:3. Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie, którego początek zaplanowano na godzinę 12.00. Lider rozgrywek - LKS Bierkowice, który dzięki ostatniej wysokiej wygranej z Zrzeszonymi zapewnił sobie to prowadzenie, tym razem zagra na bardzo ciężkim terenie w Kudowie. Ich przeciwnikiem będzie zawsze groźny LUKS Czermna. Niejeden zespół przekonał się, że nie można lekceważyć czermnian, bo na swoim terenie potrafią ograć każdego. Także LKS, aby zachować prowadzenie, będzie musiał się mocno namęczyć. Początek spotkania w Kudowie o godzinie 16.00.
Inny ciekawy pojedynek zapowiada się w Trzebieszowicach. Zamek podejmować będzie spadkowicza z A klasy- ATS. Obie drużyny w ostatniej kolejce wygrywały (Zamek ze Słowininem 5:4, a ATS ze Spartą 2:0). W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem będzie Zamek, ponieważ ATS, mimo że punktuje, to nic szczególnego nie gra. W dodatku w gospodarze mają w swoich szeregach braci Porębskich, którzy w czterech kolejkach strzelili wspólnie 11 bramek (7- Łukasz, a 4- Kamil). Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 12.00.
W Ołdrzychowicach dojdzie do pojedynku sąsiadów w tabeli. Lechia zmierzy się z Granicą. Zawodnicy z Tłumaczowa jeszcze w tym sezonie nie wygrali. Lechia natomiast ma na swoim kącie tylko trzy punkty zdobyte jeszcze w pierwszej kolejce. Od tamtej pory nie zdobyli choćby jednego oczka. Dla Granicy będzie to więc bardzo ważny pojedynek. Jeśli teraz nie zapunktują, to w późniejszych meczach będzie jeszcze trudniej. Lechia także musi w końcu wygrywać, bo spisuje się katastrofalnie. A przed sezonem zapowiadało się, że mogą włączyć się do walki o czołówkę. Początek o godzinie 16.00.
Szósty zespół rozgrywek WLKS zagra w Starym Waliszowie, gdzie sprawdzi formę Sparty. Gospodarze tego spotkania mają na swoim koncie zero punktów. WLKS gra coraz lepiej. Patrząc na tabelę, to zawodnicy z Wambierzyc nie powinni mieć problemów, aby tam wygrać. Piłka jednak jest tak nieprzewidywalna, i nie zdziwię się, jak Sparta sprawi niespodziankę. Początek tego meczu o godzinie 12.00

ZRZESZENI NIWA - KALENICA JUGÓW  godz. 16.00

Zrzeszeni w piątej kolejce zmierzą się z wiceliderem i głównym kandydatem do awansu - Kalenicą Jugów. Przed tygodniem nasi zawodnicy w bardzo okrojonym składzie przegrali z innym kandydatem do awansu LKS-em Bierkowice aż 5:0. Tym razem czeka nas jeszcze trudniejsze zadanie. Kalenica gra w tym sezonie bardzo dobrze. Na cztery spotkania wygrała trzy i raz zremisowała z LKS-em 2:2. LZS jest więc obok Bierkowic jedyną niepokonaną drużyną w naszej lidze. Warto jednak odnotować, że te cztery pierwsze mecze rozgrywali na własnym stadionie. A wszyscy wiemy, jak trudnym terenem jest Jugów i jak ciężko wywieźć stamtąd choćby punkt. Mecz w Niwie będzie więc dla nich pierwszym spotkaniem wyjazdowym w tym sezonie.
Jeśli chodzi o mecze między naszym zespołem a Kalenicą ( kiedyś Olimpia Jugów ), to do tej pory mierzyliśmy się ze sobą dziesięciokrotnie. Z tych dziesięciu spotkań wygraliśmy zaledwie jedno. W sezonie 2011/2012, po bardzo emocjonującym meczu, ograliśmy Kalenicę przed własną publicznością 3:2. Oprócz tego jeszcze dwukrotnie remisowaliśmy. W sezonie 2006/2007 1:1, a w sezonie 2012/2013 2:2. Natomiast aż siedem spotkań zakończyło się naszą porażką. Ostatni raz graliśmy z Kalenicą na inaugurację rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Mecz rozgrywany w Jugowie był  wyrównany i zakończył się minimalną wygraną gospodarzy, po golu zdobytym z rzutu karnego. Niedzielny mecz będzie jednak bardzo ciężki do wygrania. Nasza drużyna boryka się bowiem z dużymi problemami kadrowymi i nie wiadomo, czy będzie miał kto grać. Kalenica jest natomiast w tym momencie poza naszym zasięgiem. Trzeba mieć jednak nadzieję, że podopieczni Jarosława Obstarczyka pokażą się z dobrej strony i powalczą z faworytem.

LECHIA OŁDRZYCHOWICE - GRANICA TŁUMACZÓW  godz. 16:00

CZERMNA KUDOWA ZDRÓJ - LKS BIERKOWICE   godz. 16:00

SPARTA STARY WALISZÓW - WLKS WAMBIERZYCE  godz. 12:00

ZAMEK TRZEBIESZOWICE - ATS WOJBÓRZ  godz. 12:00

HURAGAN BOŻKÓW - SŁOWIANIN WOLIBÓRZ  godz. 12:00

autor: ~Gośc 2014-09-18 22:08:13

avatar Gratulacje dla Admina Strona prowadzona naprawde bardzo fajnie.

autor: ~ADMIN 2014-09-19 06:44:37

avatar Dzięki:)

autor: ~KIBICE 2014-09-20 19:41:54

avatar Jesteśmy z Wami!!!!

autor: ~kibic 2014-09-21 15:49:51

avatar bożków 2-1 wolibórz

autor: ~kibic 2014-09-21 16:56:42

avatar czermna - 3-1 bierkowice

autor: gorset84 2014-09-21 18:34:32

Profil gorset84 w Futbolowo Czermna - Bierkowice 2:5 Kto wymyślił 3:1???

autor: ~lks 2014-09-21 18:41:28

avatar luks 2-5 lks!!!!!