LECHIA Ołdrzychowice - ZRZESZENI Niwa 1:1

1:0 - Karol Meisner 71 min.
1:1 - Piotr Wach 86 min.

SKŁAD ZRZESZONYCH NIWA:

Obstarczyk, Puchalski, M.Bigos, Marcinkowski, D.Kopacz, Chrystowski, Ł.Kopacz, Wach, P.Palij, Mackiewicz, G.Wawrynowicz ( 80 min. P.Palij )

Przed meczem każdy z nas remis przyjąłby w ciemno. Po spotkaniu, mimo remisu, czujemy duży niedosyt. Mam tu na myśli niewykorzystany rzut karny w końcówce pierwszej połowy.
Do tego meczu, tak jak do poprzednich, przystąpiliśmy w dwunastoosobowym składzie. Zabrakło przede wszystkim naszego jedynego bramkarza- Wojciecha Wawrynowicza. Jego miejsce w bramce musiał z konieczności zająć trener Jarosław Obstarczyk.
Początek był jednak bardzo wyrównany. Nasi zawodnicy dobrze sobie radzili z bronieniem ataków Lechii, a do tego sami próbowali atakować. W 8. minucie szybką kontrę prawą stroną przeprowadził Paweł Chrystowski, wstrzelił piłkę po ziemi w pole karne i niewiele zabrakło, aby zawodnik gospodarzy zdobył bramkę samobójczą. Futbolówka jednak minimalnie minęła słupek, po czym Zrzeszeni mieli rzut rożny, ale źle go rozegrali. Lechia, widząc, że ciężko jej będzie wejść z piłką w pole karne, decydowała się na strzały z daleka. Te nie robiły za dużych problemów naszemu bramkarzowi, bo albo były niecelne, albo zbyt lekkie. W 16. minucie zawodnik gospodarzy po raz kolejny zdecydował się na uderzenie z dystansu. Tym razem zrobił to znacznie lepiej. Przed utratą bramki uratowała nas poprzeczka, w którą trafiła piłka. Nasi zawodnicy nie byli wcale gorsi i też dobrze strzelali z daleka. W 23. minucie sędzia podyktował rzut wolny na wysokości szesnastego metra. Do piłki podszedł Piotr Wach i uderzył dobrze, jednak bramkarz obronił. W następnej fazie meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Nie potrafili jednak pokonać naszego golkipera. W 44. minucie piłkę w polu karnym przejął Grzegorz Wawrynowicz, wykiwał bramkarza i uderzył na pustą bramkę. W ostatniej chwili piłkę ręką wybił obrońca gospodarzy, po czym sędzia wskazał na jedenasty metr. Do karnego podszedł Grzegorz Wawrynowicz. Nasz najlepszy strzelec uderzył jednak w sam środek, co ułatwiło obronę bramkarzowi. Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.
Na drugą połowę obie jedenastki wyszły bez zmian w składach. Tak więc gra był nadal wyrównana, z lekką przewagą gospodarzy. Zrzeszeni starali się groźnie kontratakować, i to im się udawało. Brakowało jedynie precyzyjnego wykończenia akcji. W 71. minucie Lechia wyszła na prowadzenie. Nasz bramkarz wypuścił piłkę przed siebie, a niekryty napastnik z zimną krwią wykorzystał ten błąd i zdobył gola. Po tej bramce wydawało się, że ciężko już będzie naszym zawodnikom doprowadzić do wyrównania. Nic bardziej mylnego. Mimo że Lechia prowadziła, to nasi atakowali. W 86. minucie Piotr Wach po raz kolejny wykonywał rzut wolny. Jednak tym razem uderzył lepiej niż w pierwszej połowie. Piłka po strzale minęła mur i wpadła do bramki przy samym słupku. Bramkarz był w tej sytuacji bezradny. Jeśli ktoś myślał, że będziemy tylko bronić wyniku, to był w błędzie. Nas interesowała pełna pula i do jej zdobycia dążyliśmy. Niestety, mamy problemy z wykończeniem akcji. W samej końcówce świetną okazję mieli gospodarze i mecz ostatecznie kończy się remisem 1:1.

Granica Tłumaczów - Słowianin Wolibórz 3:5
bramki: Mirosław Karpierz 2x, Adam Wilczek (Granica) - (Słowianin)

ATS Wojbórz - Huragan Bożków 1:2
bramki: (ATS) - Łukasz Kurasz, Paweł Fornal (Huragan)

WLKS Wambierzyce - Zamek Trzebieszowice 2:1
bramki: Partyk Kapłon, Paweł Matuszewski (WLKS) - Patryk Michorczyk (Zamek)

LKS Bierkowice - Sparta Stary Waliszów 6:1
bramki: Leszek Obolewicz 3x, Mateusz Juszczyk, Damian Jach, Wojciech Kozik (LKS) - Daniel Kruk (Sparta)

Kalenica Jugów - LUKS Czermna 5:2
bramki: Kacper Bełch 2x, Tomasz Koprowski, Mariusz Wątroba, Michał Śniosek (Kalenica) - Marcin Mierzwa, Przemysław Wiejkut (LUKS)