1:6 -
Kamil Porębski 90 min.

SKŁAD ZRZESZONYCH NIWA:

W.Wawrynowicz, Bigos, Puchalski, Marcinkowski, P.Palij, Ogielski, Wach, Ł.Kopacz, Chrystowski (46 min. Horbajczuk), D.Kopacz, Mackiewicz ( 85 min. D.Bigos )

Słaba druga połowa i błąd sędziego zaważyły o 9. porażce naszych zawodników. Zamek w pierwszej połowie grał zbyt pewny siebie i to mogło dla niego się źle skończyć. Niestety, nie wykorzystaliśmy tego.
Przed samym spotkaniem trener miał do dyspozycji aż czternastu zawodników, co jak na nasze możliwości jest niezłym wynikiem. I tak w porównaniu z poprzednim meczem,w pierwszym składzie mieliśmy tylko dwie zmiany. W bramce stanął nasz nominalny bramkarz Wojciech Wawrynowicz, a w polu od pierwszych minut zagrał Damian Kopacz.
Nasi piłkarze od początku, nie zważając na siłę przeciwnika, ruszyli do przodu. Po pierwszych minutach osiągnęliśmy przewagę, która zaowocowała dwoma świetnymi sytuacjami. Najpierw w 4. minucie groźnie uderzył Mackiewicz, jednak bramkarz obronił. Następnie w 11. minucie głową uderzył Damian Kopacz po dośrodkowaniu Mateusza Bigosa. I tym razem jednak bramkarz obronił. Patrząc na przebieg spotkania, gra naszych zawodników mogła się podobać. Próbowaliśmy grać piłką, a nie ograniczać się do ''lagi'' w przód. W 15. minucie Zamek pierwszy raz na poważnie zagroził naszej bramce i od razu zdołał zdobyć gola. Zrzeszeni jednak nie zmienili swojej postawy i nadal konsekwentnie starali się grać piłką. Jednak bramkę wyrównującą zdobyliśmy nie po składnej akcji, a po stałym fragmencie gry. W 35. minucie dośrodkowanie Wacha wykorzystał Paweł Chrystowski i pokonał bramkarza przyjezdnych. Czym wprawił w dużą radość naszych kibiców. Dzięki temu wyrównaniu uwierzyliśmy, że można pokonać faworyzowany Zamek. Ruszyliśmy więc do ataków, ale przed przerwą nie udało się wyjść na prowadzenie.
W drugą połowę lepiej weszli zawodnicy z Trzebieszowic i to oni osiągnęli przewagę. Zrzeszeni dobrze się jednak bronili i nie pozwalali na strzelenie sobie gola. Widać było, że im dłużej utrzymywał się remis, tym bardziej denerwował się Zamek, który był pewien tego, że łatwo sobie poradzi z ostatnią drużyną w lidze. Musiał im więc pomóc sędzia i podyktował bardzo wątpliwy rzut karny. Nasz bramkarz nie zdołał obronić strzału i dzięki sędziemu Zamek wyszedł na prowadzenie. Ten gol całkowicie podłamał naszych zawodników i od tej chwili na boisku coraz większa robiła się przewaga gości. W 64. minucie zawodnik gości strzałem głową z pozycji prawie leżącej zdobył trzecią bramkę dla swojego zespołu, czym otworzył worek z golami. W 75. minucie Zamek zdobył bramkę na 4:1. Zrzeszeni zostali całkowicie zdominowani i nie mogli zbliżyć się pod pole karne przeciwnika. Nasz trener, widząc to, zmienił ustawienie i tak jak zawsze się dzieje, gdy przegrywamy, zaczęliśmy grać na trzech obrońców. Do przodu przeszedł Mateusz Bigos. Na niewiele się to jednak zdało. W 88. minucie zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem po ziemi pokonał go. Wynik 5:1 nie brzmiał za dobrze, a nie był to jeszcze koniec. W 90. minucie spotkania Zamek zdobył szóstą i ostatnią bramkę w tym meczu. Co prawda jeszcze w doliczonym czasie mogliśmy zmniejszyć rozmiary porażki, ponieważ sędzie podyktował rzut karny. Po piłki podszedł Palij i uderzył tam, gdzie akurat stał bramkarz, czym bardzo ułatwił mu obronę tego strzału. Nawet w takiej sytuacji nie potrafiliśmy zdobyć bramki, więc jak mamy myśleć o wygranych.

Ta runda na szczęście się kończy. Za dwa tygodnie zagramy ostatni mecz w Bożkowie z Huraganem.

LUKS Czermna - Sparta Stary Waliszów 4:4
bramki: Krzysztof Szpila, Przemysław Wiejkut 2x, Karol Stępień (LUKS) - Daniel Kruk 3x, Piotr Szydło (Sparta)

Lechia Ołdrzychowice - Huragan Bożków 0:2
bramki: (Huragan)