7:1 -
Sylwester Cybulski 76 min.

SKŁAD ZRZESZONYCH NIWA:

Cybulski, W.Wawrynowicz (16 min. Obstarczyk), Ogielski, Trzciński, Chrystowski, Mackiewicz, Ł. Kopacz, Nieckarz, D. Kopacz, Tomaszek (46 min. P.Palij), D.Bigos (46 min. P.Palij)

Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej zakończyło się dotkliwą porażką Zrzeszonych. Słowianin rozbił nasz zespół aż 7:1, co i tak było najmniejszym wymiarem kary. Jedynego, honorowego gola dla Zrzeszonych strzelił Sylwester Cybulski.

Już na zbiórce przed wyjazdem nie było do końca wiadomo, czy w ogóle pojedziemy. Zawodnicy wolno się zbierali, ale na szczęście w ostatniej chwili uzbierała się dwunastka i mogliśmy ruszać do Woliborza

W składzie zabrakło między innymi Grzegorza Wawrynowicza. I tak z konieczności do obrony musiał zostać przesunięty Sylwester Cybulski. Na drugą połowę mieli natomiast dojechać bracia Palij.

Spotkanie od pierwszych minut toczyło się pod dyktando gospodarzy. Nasi zawodnicy wyglądali słabo. Nie prezentowali się tak dobrze jak w sparingach. W 10. minucie Wojciech Wawrynowicz zderzył się z przeciwnikiem, przez co była potrzebna pomoc medyczna. Po krótkiej przerwie powrócił do gry. Jednak chwilę później przy próbie złapania piłki po raz kolejny upadł na ziemię i stłukł sobie biodro. Niestety, przy tym upadku wypuścił piłkę, która wpadła pod nogi zawodnika gospodarzy, a ten z najbliższej odległości trafił do pustej bramki. Po tym upadku Wawrynowicz nie mógł już kontynuować gry. I tak, nie dość, że straciliśmy bramkarza, to jeszcze gola. W tej sytuacji do bramki chwilowo musiał stanąć Cybulski, aby dać czas na przebranie się Jarosławowi Obstarczykowi. Od 11. minuty graliśmy więc w dziesiątkę, ale tylko przez pięć minut. Gdy zaczęliśmy grać jedenastu na jedenastu, Słowianin podwyższył wynik na 2:0. W 27. minucie Zrzeszeni przeprowadzili pierwszą porządną akcję. Z prawej strony dośrodkował Bigos, a głową uderzał Mackiewicz. Zrobił to jednak niecelnie.  Zawodnicy z Woliborza szybko operowali piłką i co rusz stwarzali sobie dogodne okazje do zdobycia kolejnych bramek. Udało im się to w 29. minucie i było już 3:0. Nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli dowieźć ten wynik do końca, bo w przerwie mieli dojechać bracia Palij i będzie można nieco poprzestawiać zespół. Udało się to i na przerwę schodziliśmy, przegrywając tylko 3:0. Tylko, bo mogliśmy naprawdę wyżej.

Na drugą połowę na placu gry pojawili się Piotr i Paweł Palij. Ci dwaj zawodnicy nie odmienili jednak naszej drużyny. Nadal to Słowianin miał przewagę i kwestią czasu było, kiedy zdobędą kolejne bramki. Stało się to w 54. minucie. Sylwester Cybulski w polu karnym zagrał piłkę ręką. Sędzia bez namysłu wskazał na jedenasty metr. Zawodnik gospodarzy nie dał szans bramkarzowi i pewnym strzałem przy lewym słupku podwyższył wynik na 4:0. W 68. minucie było już 5:0. I w zasadzie od tego momentu zawodnicy z Woliborza zaczęli się bawić z naszą drużyną, czego efektem były jeszcze dwie zdobyte bramki w 70. i 72. minucie. Przy stanie 7:0 Słowianin nieco odpuścił i nie atakował już z taką intensywnością jak wcześniej. Zrzeszeni to skrzętnie wykorzystali i w 76. minucie zdobyli bramkę. Autorem trafienia był Sylwester Cybulski, który popisał się ładnym strzałem z około szesnastego metra. W ostatnich minutach Słowianin całkiem zapomniał o obronie, co mogli i powinni wykorzystać nasi zawodnicy. Niestety, zmarnowali to. Najlepszą zmarnował chyba Marcin Nieckarz, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę wysoko nad bramką.

Porażka może i jest wysoka, ale nie ma co się załamywać. Ze Słowianinem, a jeszcze wcześniej z Burzą zawsze nam się ciężko grało i zawsze wysoko przegrywaliśmy. Taki jest sport. Za tydzień jest kolejny mecz i będzie można się odkuć.