PODSUMOWANIE 15 KOLEJKI: Kalenica gromi.

• autor: ludzik663, 2015-05-05 15:46

W 15 kolejce wysokie zwycięstwa zanotowały drużyny z czuba tabeli. Lider - Huragan pokonał Granicę 5:0, Kalenica rozbiła Lechię 8:1, natomiast Słowianin gładko poradził sobie z Zamkiem wygrywając 6:0. W pozostałych spotkaniach Sparta zremisowała z ATS-em, a LUKS przegrał przed własną publicznością z Wambierzycami 2:0.

LUKS Czermna - WLKS Wambierzyce 0:2 (0:0)

Bramki:
Patryk Kapłon, Bogusz Drożdż

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotował WLKS Wambierzyce. Po pokonaniu Lechii i Zrzeszonych tym razem udało im się ograć znacznie mocniejszy LUKS 2:0. Od początku przeważał WLKS, ale to LUKS miał lepsze okazje do strzelenia bramki. Druga połowa wyglądała podobnie, aż do 65 minuty, w której Łukasz Oterman(LUKS) otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Już kilka minut później WLKS wykorzystał grę w przewadze i Patryk Kapłon zdobył bramkę. W 82. minucie goście za sprawą Drożdża podwyższyli na 2:0 i takim wynikiem zakończył się cały mecz.
Dla drużyny LUKS-u była to już druga porażka w tej rundzie przed własną publicznością. Jest to o tyle dziwne, że przez lata Czermna uchodziła za miejsce bardzo trudne do zdobycia. Tylko nielicznym udawało się tam wygrywać. WLKS-owi się udało i dzięki temu zwiększył swoją przewagę nad LUKS-em do 8 pkt, a zmniejszył do piątego Zamka i tu strata wynosi tylko 4 pkt.

Sparta Stary Waliszów - ATS Wojbórz 1:1 (1:0)

Bramki:
Paweł Kruk (SPARTA) - Dominik Górszczyk (ATS)

Sparta mogła zbliżyć się w tabeli do ATS-u na zaledwie cztery punkty. Mogła, ale nie zrobiła tego, gdyż mecz z Wojborzem zakończył się pechowym remisem 1:1. Pechowym, bo Sparta do 89. minuty wygrywała 1:0. Gospodarze prowadzenie objęli pod koniec pierwszej połowy. Dokładnie w 44. minucie do bramki przyjezdnych trafił Paweł Kruk.
Przez większość drugiej połowy gospodarze utrzymywali jednobramkowe prowadzenie i wydawało się, że zdołają je dowieść do końca. Ta sztuka im się jednak nie udała. W samej końcówce sędzia podyktował dla gości rzut karny. Do piłki podszedł Dominik Górszczyk i pokonał bramkarza gospodarzy.
Gospodarze muszą po tym meczu czuć duży niedosyt. Trzy punkty mieli dosłownie na wyciągnięcie ręki, a tu sama końcówka spotkania i karny dla gości. Dramat. ATS natomiast zanotował trzeci mecz w tej rundzie bez porażki (do tej pory 2-wygrane i porażka)

Huragan Bożków - Granica Tłumaczów 5:0 (2:0)

Bramki:
Patryk Ptaszkiewicz, Arkadiusz Ziental, Dawid Dudzik 2x, Kamil Potaczek

Kolejne pewne zwycięstwo odniósł lider rozgrywek Huragan, który przed własną publicznością pokonał Granicę. Wydawało się przed meczem, że Granica będzie równorzędnym rywalem dla gospodarzy. Początek spotkania pokazał, że tak może być. Goście stworzyli sobie pierwsi dogodną sytuację,ale piłka po strzale głową zamiast do bramki trafiła w słupek. Kilkanaście minut później świetną okazję dla Huraganu zmarnował Ptaszkiewicz, który trafił w słupek. W 34. minucie ten sam zawodnik już się nie pomylił i pokonał bramkarza Kopę. Tuż przed przerwą drugiego gola dorzucił Ziental, który wykorzystał sytuację sam na sam. Po pierwszej połowie Huragan prowadził 2:0.
Na początku drugiej części gry Huragan zmarnował dwie świetne okazje i mogło to się zemścić. Granica stworzyła sobie bowiem idealną okazję na zmniejszenie strat, ale jej zawodnik tego nie wykorzystał. Później na boisku rządzili już tylko gospodarze, którzy wbili gościom jeszcze trzy bramki. Dwie z nich zdobył Dudzik, a jedno trafienie dorzucił Potaczek.
Huragan zdobył kolejne cenne trzy punkty i nadal zajmuje pierwsze miejsce. Nie może jednak czuć się pewnie, gdyż tuż za jego plecami znajduje się grupa pościgowa w postaci LKS-u, Kalenicy i Słowianina. Granica natomiast nie poprawiła swojej pozycji i nadal jest dziesiąta.

Zamek Trzebieszowice - Słowianin Wolibórz 0:6

Bramki:
Krzysztof Czarnowski 3x, Tomasz Pieróg, Sławomir Osicki, Piotr Mówiński

Osłabiony Zamek nie sprostał Słowianinowi. Już przed spotkaniem było wiadome, że Zamek przystąpi do spotkania bez kilku podstawowych zawodników. Nikt chyba jednak nie przypuszczał, że będzie to miało taki wpływ na przebieg meczu. Słowianin prowadzenie objął już w 11. minucie za sprawą Tomasza Pieróga. Dziewięć minut później po bramce Czarnowskiego było już 2:0 i ten wynik utrzymał się do przerwy.
W drugiej połowie Słowianin długo nie mógł pokonać bramkarza gospodarzy. Dopiero w 67. minucie Czarnowski przełamał niemoc gości i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W ciągu następnych dwudziestu minut Słowianin strzelił jeszcze trzy bramki. Autorami trafień- Osicki, Mówiński i po raz trzeci Czarnowski. Wynik na koniec brzmiał 6:0 dla zawodników z Woliborza. Słowianin tym samym zanotował czwarte zwycięstwo w tej rundzie. Dla Zamka była to już druga porażka z rzędu, przez co spadł na piąte miejsce. Słowianin nadal czwarty, ale strata do lidera to raptem 3 pkt.

Lechia Ołdrzychowice - Kalenica Jugów

Bramki:
Michał Mydlarz (LECHIA) - Krzysztof Graszkiewicz, Marcin Bazelak, Paweł Niemczyk, Tomasz Koprowski, Krzysztof Wyrębak, Mariusz Wątroba, Radosław Bochen, Mateusz Bizgień

Szybko, łatwo i przyjemnie. Tak można opisać mecz Kalenicy w Ołdrzychowicach. Miejscowa Lechia po raz kolejny dostała srogie lanie. Przed tygodniem 7:1 w Bierkowicach. Tym razem 8:1. Zawodnicy z Jugowa urządzili niezły pokaz strzelecki, bowiem do siatki trafiało ośmiu różnych zawodników. Każdy mógł sobie zdobyć bramkę. Strzelanie rozpoczął Graszkiewicz. Chwilę później gola dorzucił Bazelak, który popisał się wspaniałym strzałem z około trzydziestu metrów. Przy stanie 2:0 dla gości jeden z zawodników Lechii został ukarany czerwoną kartką, co definitywnie pogrzebało szansę gospodarzy na jakikolwiek dobry wynik. Choć, co prawda, zdołali przed przerwą strzelić bramkę na 2:1.

Po przerwie istniała już tylko jedna drużyna -Kalenica. Podopieczni Andrzeja Sokola rozpoczęli drugą część gry od trafienia Pawła Niemczyka. Następnie ilość bramek powiększali odpowiednio Koprowski, Wyrębak, Wątroba, i było 6:1. Następnie Kalenica dostaje rzut karny, a do jego wykonania podchodzi... bramkarz Radosław Bochen i pewnie strzela siódmą bramkę. Na koniec licznik na 8:1 zamknął Bizgień.
Dla Kalenicy było to najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Najważniejsze jednak są kolejne trzy punkty, dzięki którym Jugów jest nadal w grze o A klasę. O Lechii. No cóż, trudno coś napisać, nie wiem, co się dzieje z tym zespołem, ale nie jest najlepiej.

Dane o strzelcach bramek pochodzą ze strony "Łączy nas piłka" oraz ze stron klubowych zarówno tych na futbolowo.pl, jak i na facebooku. Jeśliby się coś nie zgadzało, to proszę napisać w komentarzach. Z góry dziękuję.

W Menu Głównym, po lewej stronie znajduje się zakładka KLASYFIKACJA STRZELCÓW. Proszę tam zajrzeć i sprawdzić, czy wszystko się zgadza. Jeśli kogoś brakuje, bądź ma niewłaściwą ilość bramek, proszę napisać w komentarzach. Dotyczy to przede wszystkim drużyn Słowianina i ATS-u.