SKŁAD REZERWOWY:

9. Dominik Puchalski (57')
15. Marcin Nieckarz (80')

Dostępna jest GALERIA Z MECZU

Szesnaście kolejek trzeba było czekać, by w końcu Zrzeszeni wygrali mecz. Udało się, nasi zawodnicy po bardzo dobrym meczu pokonali Lechię Ołdrzychowice 3:2.
Dla naszego zespołu był to mecz o przysłowiowe sześć punktów, bo jak nie z Lechią, to z kim mielibyśmy wygrać. Pełna mobilizacja sprawiła, że na mecz stawiła się dość liczna kadra. Pojawili się między innymi Bartosz Mackiewicz, który nie grał przed tygodniem, oraz Łukasz Kopacz, który powrócił po kontuzji. W pierwszej jedenastce, w porównaniu z meczem z Kalenicą, mieliśmy aż trzy zmiany. W miejsce pauzującego Nidy zagrał Mackiewicz, za Puchalskiego- Jarosław Trzciński, a za Nieckarza wszedł Łukasz Kopacz.
Zrzeszeni szybko objęli prowadzenie, bo już w 1. minucie. Obronę gości rozmontował duet Damian Kopacz- Sylwester Cybulski. Akcję rozpoczął Kopacz, zagrał do Sylwka, ten przyjął piłkę, obrócił się i zagrał do Damiana, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i bez problemów go pokonał. Przewaga naszej drużyny była widoczna gołym okiem. Nie chcieliśmy poprzestać na prowadzeniu tylko 1:0. Goście pierwszy strzał oddali w 5. minucie, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Nasi zawodnicy grali zdecydowanie lepiej niż goście, którzy mieli problemy, by wyjść z własnej połowy. W 16. minucie Zrzeszeni podwyższyli na 2:0. Kolejną akcję lewą stroną przeprowadził Damian Kopacz i zagrał po ziemi wzdłuż bramki. Piłka przeleciała obok bramkarza i obrońcy i trafiła do zamykającego akcję Łukasza Kopacza, który płaskim strzałem przy słupku zdobył bramkę. Kilkanaście sekund później mogło być już 3:0. Po raz kolejny Damian Kopacz przedarł się lewą stroną i uderzył, ale bramkarz zdołał złapać piłkę. Dobrą okazję zmarnował w 18. minucie Cybulski, który uderzył obok bramki. Następnie gra toczyła się głównie w środkowej części placu gry. W 26. minucie mogliśmy oglądać akcję meczu. Po raz kolejny nasz kapitan Damian Kopacz przebiegł przez całe boisko, mijając zawodników Lechii jak tyczki, a ostatniemu piłkę puścił między nogami i znalazł się w doskonałej okazji do strzału. Niestety, w ostatniej chwili zablokował go obrońca, ale sama akcja naprawdę mogła się podobać. W 31. minucie po raz kolejny było blisko, aby padła bramka. Łukasz Kopacz zagrał z autu w pole karne do swojego brata Damiana, ten przyjął piłkę i wystawił Chrystowskiemu, który trafił w poprzeczkę. Lechia tuż przed końcem stworzyła sobie dwie doskonałe okazje. Najpierw rzut wolny pośredni na szesnastym metrze, na szczęście zblokowany przez obrońców. Następnie strzał głową, Wojciech Wawrynowicz nie zdołał złapać futbolówki, zawodnika gości dobił i w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Kopacz.
Na drugą część spotkania bardziej zmotywowana wyszła Lechia i to było widać w grze, choć pierwsi doskonałą akcję stworzyli sobie Zrzeszeni. W 49. minucie Cybulski wyszedł sam na sam i przelobował bramkarza. Niestety, piłka przeleciała obok lewego słupka i wyszła na aut. Następne minuty to coraz częstsze ataki Lechii.  W 55. minucie zawodnik gości przedarł się lewą stroną i trafił w boczną siatkę. Było to jednak ostrzeżenie, że do końca będzie ciężko, aby utrzymać zwycięstwo. Nasi zawodnicy zaczęli się gubić. Już nie graliśmy, tylko wybijaliśmy piłkę na oślep w przód. Aby dalej od własnej bramki. To musiało się zemścić i zemściło się w 65. minucie. Wrzutka z prawej strony, piłka mija bramkarza i trafia do zawodnika Lechii, który bez przyjmowania strzela do pustej bramki. Tak musiała się skończyć taka gra tylko na utrzymanie wyniku. Osiem minut później Zrzeszeni odpowiedzieli.  Lewą stroną przedarł się Cybulski, popędził do linii końcowej i zagrał do wbiegającego Mackiewicza, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. W 89. minucie po błędach naszej obrony zawodnik gości zdołał strzelić na 3:2 i po chwili mecz się zakończył.
Jest to nasze pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i miejmy nadzieję nieostatnie. Trzeba pochwalić nasz zespół szczególnie za pierwszą połowę, w której całkowicie dominowaliśmy. Druga część gry to już nieznaczna przewaga Lechii, ale co najważniejsze, to my wychodzimy zwycięsko z tego pojedynku. Mogliśmy wygrać wyżej, ale najważniejsze są trzy punkty. Za tydzień kolejny trudny mecz w Tłumaczowie i trzeba teraz przygotować się do tego pojedynku. Będzie ciężko, ale wierzę, że się uda.

Na koniec należy podziękować naszym KIBICOM, którzy tak licznie przyszli na stadion, i swoim głośnym dopingiem pomogli w odniesieniu pierwszego zwycięstwa. DZIĘKUJEMY i zapraszamy na kolejne mecze w Niwie.