ZAPOWIEDŹ: Z nadzieją do Kudowy

• autor: ludzik663, 2015-05-26 08:46

Po Tłumaczowie czas na Kudowę- Zdrój, gdzie zmierzymy się z LUKS-em Czermna. Nasz rywal zajmuje obecnie 7 miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce pokonał Lechię 4:3. Zrzeszeni natomiast przegrali z Granicą, ale do Kudowy jadą walczyć o trzy punkty.

LUKS jest jednym z tych zespołów, z którym Zrzeszeni najczęściej spotykali się w lidze. Jak do tej pory było to łącznie 19 konfrontacji, z których w przeważającej części zwycięsko wychodził LUKS. Drużyna z Kudowy po prostu nie leży naszym zawodnikom. Nie potrafimy z nimi grać i taka jest, niestety, prawda. Historia naszych ligowych potyczek sięga 2004 roku, a dokładniej 15 sierpnia 2004 roku. Zrzeszeni podejmowali wtedy Czermną na własnym boisku. Goście zwyciężyli ten mecz aż 4:0. Na pierwsze zwycięstwo musieliśmy czekać długie trzy lata. W międzyczasie udało nam się dwa razy zremisować i dwa razy przegrać. Jednak wygrana przyszła dopiero 3 maja 2007 roku, kiedy to nasi zawodnicy u siebie rozbili LUKS 6:2. Na 19 oficjalnych spotkań w B klasie Zrzeszeni przegrali aż 12 razy, tylko czterokrotnie udało nam się pokonać drużynę z Kudowy. Trzy spotkania zakończyły się natomiast remisem. Od pięciu lat nie zdobyliśmy w konfrontacji z Czermną ani jednego punktu. Ostatni raz ta sztuka udała nam się jeszcze przed A klasą w roku 2010, kiedy wygraliśmy w Niwie 3:1. A od tamtej pory nic, kompletnie nic. Każdy mecz z LUKS-em to porażka. I to nawet jak graliśmy dobrze, to i tak Czermnianie okazywali się mocniejsi. Bilans bramkowy to 40 bramek strzelonych i 59 straconych. Jak widać, łącznie to daje 99 bramek, czyli w niedzielę możemy się spodziewać, że pęknie bariera 100 bramek. Zrzeszeni tylko w trzech meczach nie zdołali strzelić LUKS-owi bramki. A tak przynajmniej raz trafialiśmy do siatki przeciwnika. Średnio na naszych meczach z zawodnikami z Kudowy pada 5,2 bramki.

Nie lepiej sytuacja się ma, jeśliby wziąć pod uwagę tylko mecze rozgrywane w Kudowie. Było to 9 spotkań, z czego Zrzeszeni wygrali raz w 2006 roku 5:2. Od tamtej pory minęło już sześć lat, a my nie zdołaliśmy zdobyć na Czermnej choćby punktu. W poprzednim sezonie byliśmy bliscy, aby wywieźć stamtąd jedno oczko. W meczu 20 kolejki LUKS podejmował Zrzeszonych na własnym boisku i do przerwy prowadził 2:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Mackiewicz. Po zmianie stron LUKS zadał kolejne dwa ciosy i prowadził już 4:1. W 84. minucie rzut karny zmarnował Mackiewicz. Już w doliczonym czasie gry Zrzeszeni strzelili dwie bramki, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu niestety.  Bilans naszych występów w Kudowie przedstawia się więc następująco: jedna wygrana, dwa remisy i sześć porażek.

W rundzie jesiennej w meczu między Zrzeszonymi a LUKS-em  nie brakowało emocji i groźnych akcji po obu stronach. Bardziej skuteczni okazali się jednak goście, którzy po golach Drzewieckiego, Szpili i Wiejkuta zwyciężyli 3:0. Zrzeszeni choć przegrali to zasłużyli przynajmniej na bramkę honorową. Szczególnie w drugiej połowie prezentowali się lepiej niż LUKS.

Zdjęcia z jesiennego meczu w Niwie

Zawodnicy z Kudowy w tym sezonie, jak na swoje możliwości, spisują się przyzwoicie. Po rundzie jesiennej z dorobkiem 12 punktów zajmowali 7 miejsce. Rundę wiosenną rozpoczęli imponująco od pokonania na wyjeździe ówczesnego lidera Huragan Bożków 2:1. Później jednak przegrali w dość pechowy sposób ze Słowianinem 4:3. W 14 kolejce odnieśli drugie wiosenne zwycięstwo, pokonując ATS. Następnie jednak przytrafiła im się seria trzech porażek z rzędu ( z WLKS-em 2:0, LKS-em 3:2 i Kalenicą 3:1). W ostatniej serii gier przełamali się jednak i zdołali pokonać Lechię 4:3. Sam mecz był niezwykle emocjonujący. Za każdym razem kiedy LUKS wychodził na prowadzenie, Lechia zdołała wyrównać. I dopiero w samej końcówce zwycięstwo 4:3 zapewnił czermnianom Oterman. Na ten moment mają na swoim koncie 21 punktów, ale swojego miejsca nie poprawili i nadal są na 7. LUKS w tej rundzie słabo radzi sobie przede wszystkim na swoim boisku, gdzie jak do tej pory nie wygrał ani razu. Co przez lata było ich siłą, teraz stało się ich zmorą. Jednak to nie nasz problem i miejmy nadzieję, że ich seria domowych porażek po niedzieli się zwiększy.

Ostatnio rozegrane spotkania LUKS-u i Zrzeszonych

Kol. Gospodarz Gość Wynik
18 Lechia Ołdrzychowice LUKS Czermna Kudowa Zdrój 3:4
17 LUKS Czermna Kudowa Zdrój Kalenica Jugów 1:3
16 LKS Bierkowice LUKS Czermna Kudowa Zdrój 3:2
15 LUKS Czermna Kudowa Zdrój WLKS Wambierzyce 0:2
14 ATS Wojbórz LUKS Czermna Kudowa Zdrój 1:3
Kol. Gospodarz Gość Wynik
18 Granica Tłumaczów Zrzeszeni Niwa 4:3
17 Zrzeszeni Niwa Lechia Ołdrzychowice 3:2
16 Kalenica Jugów Zrzeszeni Niwa 4:1
15 Zrzeszeni Niwa LKS Bierkowice 1:3
14 WLKS Wambierzyce Zrzeszeni Niwa 5:2

Mecz będzie trudny, w którym faworytem, i to zdecydowanym, jest miejscowy LUKS. Nasi piłkarze jednak w ostatnim meczu, szczególnie w drugiej połowie, pokazali, że potrafią zdominować przeciwnika i strzelić mu trzy bramki, grając jeszcze w dziesiątkę. Wykazali się dużą wolą walki i miejmy nadzieję, że tej walki nie zabraknie również w Kudowie.

Mecz LUKS Czermna - Zrzeszeni Niwa rozpocznie się o godzinie 13.00