ZAPOWIEDŹ 20 KOLEJKI

• autor: ludzik663, 2015-06-02 14:22

Coraz bliżej końca rozgrywek. Już tylko trzy kolejki. W 20 dojdzie do dwóch naprawdę interesujących spotkań. Pierwsze o 14 odbędzie się w Bierkowicach, gdzie LKS podejmie Słowianina, a drugie o 17 w Jugowie. Tam Kalenica zagra z Huraganem.

Granica Tłumaczów - LUKS Czermna

Granica od trzech meczów jest niepokonana. W ostatniej kolejce podopieczni Żaka i Gorczyckiego zremisowali z ATS-em Wojbórz 2:2. Wcześniej pokonali Słowianina i Zrzeszonych. Taka seria tej drużynie nie trafia się często, więc podtrzymanie jej jest najważniejszym zadaniem na najbliższy mecz. LUKS jednak także dwa ostatnie mecze wygrał i też chciałby swoją serię kontynuować. Między 7 Czermną, a 9 Granicą jest obecnie siedem punktów różnicy. Zawodnicy z Tłumaczowa mają jeszcze szanse dogonić LUKS, ale bardziej realna wydaje się walka z ATS-em o 8 miejsce, do którego Granica traci tylko trzy punkty.  Jeśliby wygrali, mogą zbliżyć się do Wojborza na jeden punkt, bowiem ATS zmierzy się z WLKS-em, więc na punkty ma małe szanse. Czermnianie szans na wyższe miejsce już raczej nie mają, bowiem strata do WLKS-u wynosi dziewięć oczek i musieliby do końca każdy mecz wygrać i liczyć, że Wambierzyce każdy mecz przegrają, a i to nie gwarantuje im dziewiątej lokaty, bo mają gorszy bilans.

Data: 04.06.2015 Niedziela
Miejsce: Stadion w Tłumaczowie
Mecz z rundy jesiennej: LUKS Czermna 1:2 Granica Tłumaczów

Lechia Ołdrzychowice - Zamek Trzebieszowice

Sparta, LUKS, Zrzeszeni to tylko ułamek drużyn, z którymi przegrywała Lechia, a jak widać nie są to potęgi. No to jak z takimi drużynami przegrywają, to co będzie po meczu z Zamkiem. Odpowiedź wydaje się oczywista- porażka. Oczywiście obecna gra drużyny z Ołdrzychowic nie napawa optymizmem, ale chłopaki w każdym meczu walczą. Co prawda, przegrywają wszystko, poza walkowerem, który otrzymali za mecz z Granicą. Kiedyś jednak musi przyjść przełamanie. Zamek na pewno im tego przełamania nie ułatwi, bo po ostatniej przegranej z Kalenicą 2:1 musi gonić czołówkę. Awans im raczej nie grozi, ale o trzecie miejsce mogą jeszcze powalczyć i na pewno do końca będą walczyć. Lechia ma na swoim koncie 10 punktów i już chyba tyle pozostanie, choć oczywiście mogę się mylić.

Data: 04.06.2015 Niedziela
Miejsce: Stadion w Ołdrzychowicach
Mecz z rundy jesiennej: Zamek Trzebieszowice 7:0 Lechia Ołdrzychowice

Kalenica Jugów - Huragan Bożków

Jeden z dwóch szlagierowych spotkań w tej kolejce. Liderująca Kalenica Jugów zagra z czwartym w stawce Huraganem Bożków. Zawodnicy z Bożkowa prezentują się obecnie bardzo słabo. Na cztery ostatnie mecze zdobyli zaledwie trzy punkty, co jak na drużynę aspirującą do A klasy jest wynikiem tragicznym. Kalenica wręcz przeciwnie. Gra bardzo dobrze, a ostatnio pokonała jednego z konkurentów w walce o awans- Zamek Trzebieszowice i brakuje już im niewiele do tego, aby cieszyć się z wejścia o szczebel wyżej. Huragan natomiast jest pod ścianą. Jeśli w niedzielę zawodnicy z Bożkowa nie zainkasują trzech punktów, to tak naprawdę mogą się pożegnać z walką o pierwsze, a nawet o drugie miejsce, które także może dać awans. Warto odnotować, że Kalenica po dłuższej przerwie zagra w końcu przed własną publicznością w Jugowie, a nie jak to było wcześniej, w Dzikowcu. To duża bonifikata, bo w tak ważnym meczu będą mogli liczyć na wsparcie dużej liczby kibiców.

Miejsce: Stadion w Jugowie
Mecz z rundy jesiennej: Huragan Bożków 2:2 Kalenica Jugów

LKS Bierkowice - Słowianin Wolibórz

A oto i drugi szlagier tej kolejki. Wicelider z Bierkowic podejmie na własnym obiekcie trzeci zespół rozgrywek- Słowianina. LKS, który przed tygodniem wybił z głowy A klasę Huraganowi, będzie chciał to samo zrobić ze swoim najbliższym rywalem. Ze Słowianinem jednak to nie do końca będzie tak łatwy mecz jak z Huraganem. Zawodnicy z Woliborza w tej rundzie wygrali już sześć spotkań i tylko raz przegrali. W ostatniej kolejce zremisowali z WLKS-em po bardzo ciekawym meczu. Teraz spróbują wygrać z wiceliderem. Podopieczni Piotra Hirchilla pokazali jednak, że radzą sobie z mocnymi drużynami i nie odczuwają żadnej presji. Do tego, jeśli LKS chce być liderem, musi ten mecz po prostu wygrać, choć i to nie gwarantuje pierwszej lokaty. drugim niezwykle ważnym warunkiem jest to, ażeby Kalenica zgubiła punkty w spotkaniu z Huraganem. Jeśli tak się stanie, to LKS może zostać nowym liderem.

Miejsce: Stadion w Bierkowicach
Mecz z rundy jesiennej: Słowianin Wolibórz 3:4 LKS Bierkowice

WLKS Wambierzyce - ATS Wojbórz

Święci po dwóch niezwykle trudnych i wymagających spotkaniach tym razem zagrają z ATS, czyli ligowym średniakiem, z którym bez problemów powinni sobie poradzić. Bo jeśli się ogrywa Huragan i remisuje ze Słowianinem, to nie można się obawiać ATS-u, który- umówmy się- w tym sezonie prezentuje się słabo. Przestrogą dla WLKS-u może być jednak pojedynek z jesieni, w którym to także byli zdecydowanym faworytem, a skończyło się wysokim zwycięstwem ATS-u 7:2. Tak wysoko zawodnicy z Wambierzyc w tym sezonie nie przegrali, więc w niedzielę na pewno będą chcieli się zrewanżować i wygrać równie wysoko. A co chyba najważniejsze, zgarnąć trzy punkty, które pozwolą im się zbliżyć do Zamka Trzebieszowice, do którego tracą obecnie tylko cztery oczka. Podopieczni trenera Herby muszą więc jeszcze w tych ostatnich meczach powalczyć, bo sprawa piątego miejsca jest cały czas otwarta. ATS także ma jeszcze szanse na siódmą lokatę, o którą walczy z LUKS-em. Na razie LUKS ma cztery punkty przewagi.

Miejsce: Stadion w Ścinawce Średniej
Mecz z rundy jesiennej: ATS Wojbórz 7:2 WLKS Wambierzyce

autor: ~anonim 2015-06-03 10:54:28

avatar Super opracowanie dzięki. ATS Wojbórz dzieli od Granicy 3 punkty anie 4.

autor: ludzik663 2015-06-03 12:32:50

Profil ludzik663 w Futbolowo Poprawione:)

autor: tlumaczow 2015-06-03 13:21:40

Profil tlumaczow w Futbolowo Od meczu z Woliborzem wspólnie trenerami Granicy są Sławomir Żak i Mariusz Gorczycki