PODSUMOWANIE 20 KOLEJKI: Zmiana lidera

• autor: ludzik663, 2015-06-05 09:42

Najważniejsza wiadomość po 20 kolejce to zmiana lidera. Kalenica przegrała z Huraganem, a LKS wygrał ze Słowianinem i to właśnie Bierkowice wskoczyły na pierwsze miejsce.

LKS Bierkowice - Słowianin Wolibórz 3:0 (2:0)

BRAMKI:
Przemysław Hoffmann 2x, Piotr Hirchill

LKS już przed meczem wiedział, że Kalenica przegrała z Huraganem i teraz jeśli on wygra zostanie liderem. Dlatego od samego początku LKS ruszył do ataku spychając gości do głębokiej defensywy która jakoś dawała sobie radę, a kilkukrotnie zespół Słowianina ratował bramkarz  - Marcin Maik.  Jednak bramka dla LKS-u wisiała w powietrzu. W 41 minucie stało się to co nieuniknione. Gola dla gospodarzy zdobył Przemysław Hoffmann. Chwile po wznowieniu poszła kontra i Hoffmann podwyższył na 2:0. Słowianin był teraz po ścianą, a LKS-u już powoli mógł przymierzać fotel lidera, bo prowadził jak najbardziej zasłużenie. Słowianin, może poza strzałem Marusiaka, nie stworzył sobie praktycznie żadnej groźnej okazji.
Drugą połowa rozpoczęła się od ataków Słowianina który nie miał już nic do stracenia i musiał za wszelką cenę gonić wynik. Jednak każdy atak gości rozbijała para obrońców LKS-u Wójcik - Nosek. W 71 minucie przepięknym strzałem z pierwszej piłki w samo okienko popisał się trener gospodarzy Piotr Hirchill ustalając wynik na 3:0. Do końca już wynik się nie zmienił choć Słowianin miał dwie setki. Pierwszą zmarnował Pawlak, a w drugiej z kilku metrów do pustej bramki nie trafił Pankiewicz.
Dla Słowianina był to pierwszy w sezonie mecz bez strzelonej choć jednej bramki, co dobrze świadczy o obronie LKS-u. Gospodarze dzięki wygranej i dzięki porażce Kalenicy zostali nowym liderem.

WLKS Wambierzyce - ATS Wojbórz 3:1 (2:0)

BRAMKI:
Tomasz Wójcik, Cyprian Kurpiel 2x (WLKS) - Norbert Osipiak (ATS)

Święci może nie tak okazale, ale jednak zrewanżowali się ATS-owi za dotkliwą porażkę z jesieni aż 7:2. Zawodnicy z Wambierzyc wygrali tylko 3:1, ale najważniejsze są kolejne trzy punkty. Pierwszą bramka dla gospodarzy strzelił już w 26 minucie Tomasz Wójcik. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Cyprian Kurpiel. Do przerwy zasłużenie prowadził WLKS.

W drugiej odsłonie na 3:0 w 65 minucie trafił Cyprian Kurpiel czym praktycznie przesądził o losach spotkania. W 70 minucie ATS zdołał strzelić bramkę kontaktową. Do siatki trafił Norbert Osipiak. Ale na więcej przyjezdnych nie było już stać i musieli uznać wyższość gospodarzy.
WLKS mimo wygranej nie zdołał zmniejszyć strat do Zamka, bowiem ten także wygrał (z Lechią Ołdrzychowice 2:0) i nadal różnica między tymi zespołami wynosi 4 punkty. ATS po porażce stracił natomiast 8 miejsce na rzecz Granicy, która dość niespodziewanie ograła LUKS 4:2.

Granica Tłumaczów - LUKS Czermna 4:2 (3:1)

BRAMKI:
Krzysztof Engler, Adam Wilczek, Kamil Orwat 2x (GRANICA) - Wiesław Bodo, Przemysław Wiejkut (LUKS)

Gospodarze mocno podbudowani ostatnimi wynikami ani myśleli przerywać swoją serię w meczu z LUKS-em. Podobnie zresztą myśleli zawodnicy z Kudowy. Dlatego od początku spotkania obie ekipy ruszyły do ataków stwarzając sobie po jednej świetnej okazji. Później jednak inicjatywę przejęła Granica i szybko to udokumentowała w minutę strzelając dwa gole. Najpierw trafił Engler, a chwile po nim Wilczek. W 33 minucie na 3:0 podwyższył Orwat i LUKS znalazł się w trudnej sytuacji. Na sekundy przed końcem pierwszej połowy nadzieję w szeregach gości przywrócił Bodo strzelając na 3:1.

W 58 minucie nadzieję LUKS-u jeszcze bardziej odżyły bowiem na 3:2 trafił Wiejkut. Granica tak jak ze Zrzeszonymi, pozwoliła rywalowi się dogonić. Teraz jednak nie musieli do końca drżeć o wynik. W 71 minucie Kamil Orwat wykorzystał kontrę i podwyższył na 4:2. LUKS już nie zdołał tego odrobić.
Dla Granicy to czwarty z rzędu mecz bez porażki.

Kalenica Jugów - Huragan Bożków 1:0 (1:0)

BRAMKA:
Łukasz Kurasz

Nie pomógł powrót na własne boisko podopiecznym Sokola. Kalenica musiała bronić skromnej jednopunktowej przewagi nad LKS-em, ale to okazało się za trudne. Huragan już w 14 minucie pokonał Radosława Bochena. Gola jak się później okazało na wagę zwycięstwa zdobył Łukasz Kurasz. Kalenica, cisnęła, atakowała, ale nic z tego nie wychodził i do przerwy przegrywała 0:1.
Zawodnicy z Jugowa aby zachować bezpieczne pierwsze miejsce musieli wygrać, ale do tego potrzebne były przynajmniej dwie bramki. Huragan jednak nie popełnił błędów z meczu z LKS-em z którym po pierwszej połowie także prowadził 1:0, a w drugiej dał sobie wbić cztery gole. Teraz ich obrona zagrała lepiej, nie pozwalając gospodarzą na strzelenie bramki. W końcówce to Huragan mógł podwyższyć z rzutu karnego. Jednak najlepszy strzelec gości - Ziental zmarnował jedenastkę. Nie miało to jednak żadnych konsekwencji bowiem Huragan i tak zwycieżył skromie 1:0.  Zawodnikom z Bożkowa ta wygrana daje niewiele, ale cieszy zapewne LKS Bierkowice, który walczy z Kalenicą o lidera.

Lechia Ołdrzychowice - Zamek Trzebieszowice 0:2 (0:2)

BRAMKI:
Przemysław Toczek, Przemysław Solarz

Jak nie idzie, to nie idzie. Lechia przegrała już 16 mecz w tym sezonie. Tym razem z piątym w tabeli Zamkiem. Goście ustalili wynik spotkania już w pierwszej połowie między 27 a 30 minutą, kiedy to dwukrotnie trafiali do bramki Lechii. Jako pierwszy trafił Przemysław Toczek, a na 2:0 podwyższył Przemysław Solarz.
W drugiej połowie bramki już nie padły. Zamek spokojnie do końca utrzymał skromne prowadzenie i zasłużenie zwyciężył. Dzięki tej wygranej strata Zamka do czwartego Słowianina zmalała zaledwie do jednego punktu, a przed sobą Zamek ma jeszcze mecze z Niwą i Kudową więc najprawdopodobniej zdobędzie komplet punktów.