ZAPOWIEDŹ 21 KOLEJKI

• autor: ludzik663, 2015-06-05 11:29

Wszystkie mecze przed ostatniej kolejki rozpoczną się o godzinie 14.00. Najciekawiej będzie w Woliborzu, gdzie Słowianin zagra z Kalenicą, jednak kibice z tego meczu przede wszystkim ci z Jugowa będą na bieżąco sprawdzać, co się dzieje w Wojborzu, gdzie ATS zagra z LKS-em.

WLKS Wambierzyce - Granice Tłumaczów

Dwie od kilku kolejek niepokonane drużyny. WLKS od trzech, a Granica od czterech spotkań. Teraz staną na przeciw siebie. Faworytem tego spotkania będzie jednak wambierzycki LKS. Granica ma na swoim koncie 20 punktów, natomiast WLKS o szesnaście więcej, czyli 36 i to już pokazuje, kto w tym sezonie prezentuje się lepiej. W rundzie jesiennej po bramkach Matuszewskiego i Frąka WLKS wygrał w Tłumaczowie 2:0. I wydaje się, że teraz także powinien sobie z tłumaczowianami poradzić. Jednak ostatnie wyniki Granicy pokazują, że podopieczni Żaka i Gorczyckiego będą trudnym przeciwnikiem i bez walki punktów nie oddadzą. Do tego Granica ma jeszcze o co grać. Po czwartkowej wygranej z LUKS-em strata do czermnian zmalała do czterech punktów, więc w niedzielę mogą śmiało dogonić Kudowę na jedno oczko. Oczywiście, jeśli pokonają Wambierzyce, a LUKS przegra ze Spartą.

Miejsce: Stadion w Ścinawce Średniej
Mecz z rundy jesiennej: Granica Tłumaczów 0:2 WLKS Wambierzyce

ATS Wojbórz - LKS Bierkowice

W tym meczu za ATS-em kciuki trzymał będzie zapewne cały Jugów. Bo jeśli Wojbórz by urwał punkty LKS-owi, to Kalenica może powrócić na fotel lidera. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, że ATS zdoła zagrozić Bierkowicom. Podopieczni Hirchilla w czwartek zostali liderem i już tylko dwa kroki dzielą ich od upragnionej A klasy. Tym pierwszym krokiem będzie pokonanie ATS-u, co nie powinno sprawić im jakichkolwiek problemów. Wojborzanie przegrali ostatnio z WLKS-em 3:1 i stracili 8 miejsce na rzecz Granicy, więc teoretycznie jeszcze mają o co walczyć. Ciężko im będzie jednak cokolwiek ugrać z będącym w tak wysokiej formie przeciwnikiem, który na pewno podejdzie do tego meczu skoncentrowany na sto procent, bo musi. Nie może sobie pozwolić na tym etapie na wpadkę. W rundzie jesiennej LKS pokonał ATS 4:1 i teraz taki, a nawet wyższy wynik wydaje się równie prawdopodobny.

Miejsce: Stadion w Wojborzu
Mecz z rundy jesiennej: LKS Bierkowice 4:1 ATS Wojbórz

Słowianin Wolibórz - Kalenica Jugów

Gdyby Słowianin wygrał z LKS-em, to to spotkanie byłoby jednym z najciekawszych i najbardziej emocjonujących w tej kolejce. Myślę, że i tak będzie ciekawe, ale nie tak jak mogłoby być. Słowianin po porażce w Bierkowicach nie ma już nawet matematycznej szansy na pierwsze miejsce. Do drugiej Kalenicy tracą sześć punktów, a do końca jeszcze dwa mecze, więc teoretycznie mogą być drudzy. Ale musi się na to złożyć kilka czynników. Muszą wygrać dwa mecze, Kalenica musi dwa przegrać, a Huragan musi przegrać choć raz. Trochę to skomplikowane, ale tak się musi stać. Walka Słowianina o drugą pozycję wydaje się więc ekstremalnie trudna.  Kalenica natomiast wciąż walczy o lidera. Po porażce z Huraganem straciła pierwsze miejsce na rzecz LKS-u, ale nadzieja nadal jest. Choć już niewiele od nich zależy. Muszą swoje mecze wygrać i przede wszystkim liczyć na to, że LKS zgubi w którymś z dwóch spotkań punkty, a to jest mało prawdopodobne.

Miejsce: Stadion w Woliborzu
Mecz z rundy jesiennej: Kalenica Jugów 0:3 wo. Słowianin Wolibórz

Huragan Bożków - Lechia Ołdrzychowice

Przed Huraganem jeden z najłatwiejszych spotkań w sezonie. Do Bożkowa przyjedzie przedostatnia Lechia Ołdrzychowice. Huragan ostatnio gra w kratkę, potrafi przegrać na swoim obiekcie z LKS-em 4:1, by kilka dni później pokonać w Jugowie Kalenicę 1:0. Ogólnie, to przez całą wiosnę tak grają, przez co nie są już liderem. Do pierwszego miejsca tracą pięć punktów, co jeszcze można odrobić, ale będzie to bardzo trudne. Szanse na awans są więc nikłe, ale to nie znaczy, że mają odpuścić. Zostały już tylko dwa mecze i muszą je wygrać, aby zająć i tak wysokie trzecie miejsce. Lechia przegrywa jak dotąd wszystko i gdyby nie Zrzeszeni, to oni by byli obecnie najsłabszą drużyną w lidze. Dlatego w niedzielę faworytem będzie Huragan i tylko jakiś kataklizm może im odebrać trzy punkty.

Miejsce: Stadion w Bożkowie
Mecz z rundy jesiennej: Lechia Ołdrzychowice 0:2 Huragan Bożków

Sparta Stary Waliszów - LUKS Czermna

Zawodnicy z Waliszowa wygrali już dwa mecze z rzędu, co w tej rundzie jeszcze im się nie udało, bo tak naprawdę były to ich pierwsze punkty na wiosnę. Dzięki temu umocnili się na 10 miejscu i mają realne szanse powalczyć o 9 lokatę. Muszą jednak na początek pokonać LUKS. Czermnianie nie podtrzymali swojej serii zwycięstw i w czwartek przegrali z Granicą 4:2, co na pewno było małą niespodzianką. LUKS jeszcze nie może być pewny swojej obecnej pozycji w tabeli, czyli siódmej, bo już na cztery punkty zbliżyła się Granica. Muszą więc w Waliszowie wygrać. Jeśli zwyciężą,  utrzymają swoją pozycję i do ostatniego meczu będą mogli podejść spokojnie i na luzie.

Miejsce: Stadion w Starym Waliszowie
Mecz z rundy jesiennej: LUKS Czermna 4:4 Sparta St. Waliszów

autor: ~anonim 2015-06-06 13:14:24

avatar Kiedy ty to wszystko piszesz:)