Najwyższa porażka w sezonie

• autor: ludzik663, 2015-06-07 16:57

zdjęcie z jesiennego meczu w Niwie

Zamek Trzebieszowice - Zrzeszeni Niwa 8:1 (5:0)

- galerii z meczu nie będzie (brak sprzętu)

- opis meczu

BRAMKI:
1:0 - Grzegorz Goławski 15 min.
2:0 - Łukasz Porębski 24 min.
3:0 - Patryk Król 35 min.
4:0 - Łukasz Porębski 42 min.
5:0 - Bartłomiej Stańco 44 min.
5:1 - Damian Kopacz 47 min.
6:1 - Przemysław Toczek 56 min.
7:1 - Krzysztof Urban 80 min.
8:1 - Bartłomiej Stańco (rzut karny) 89 min.

SKŁAD ZRZESZONYCH NIWA:

1. Sylwester Cybulski
7. Dariusz Bigos
18. Paweł Chrystowski
2. Damian Kopacz
13. Krystian Mader
10. Przemysław Nida (46')
17. Marcin Nieckarz
9. Jarosław Obstarczyk (70')
16. Piotr Palij
4. Jarosław Trzciński
5. Wojciech Wawrynowicz

SKŁAD REZERWOWY:

15. Damian Krajewski (70')
11. Bartosz Mackiewicz (46')

Dziewiętnastej, a zarazem najwyższej porażki w tym sezonie doznali nasi zawodnicy. Tym razem lepszy i to zdecydowanie okazał się Zamek Trzebieszowice, który bez problemów rozbił Zrzeszonych aż 8:1.
Już sama zbiórka na wyjazd pokazała, że to będzie ciężki dzień. Niektórzy zawodnicy po prostu nie chcieli jechać i trzeba było ich szczególnie namawiać. Jedni się poobrażali, inni mieli miliony różnych spraw byle tylko nie mecz. Udało się jednak uzbierać 13 ludzi i z opóźnieniem, ale jednak pojechaliśmy do Lądka. Na miejsce ostatni zawodnicy dojechali kwadrans przed pierwszym gwizdkiem. Szybka rozgrzewka i w nieco eksperymentalnym ustawieniu rozpoczęliśmy mecz.
Pierwszy kwadrans nasi zawodnicy rozegrali naprawdę bardzo dobry. Już w 2. minucie strzał na bramkę Zamka oddał Damian Kopacz jednak za lekki by mógł zagrozić bramkarzowi. Gospodarze pierwszą z wielu w tym meczu setek stworzyli sobie w 7. minucie. Zawodnik Zamka przyjął sobie w naszym polu karnym piłkę na klatkę obrócił się i oddał strzał na nasze szczęście niecelny. Trzy minuty później Zamek miał kolejną okazję. Tym razem uderzenie z daleka zdołał odbić stojący w bramce Cybulski. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie do zdobycia gola Zrzeszeni stworzyli sobie w 14. minucie, kiedy to wysuniętego bramkarza próbował przelobować Nida. Golkiper zdołał jednak jeszcze zrobić kilka kroków w tył i z największym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczkę. No i to by było na tyle, jeśli chodzi o dobrą grę Zrzeszonych w tej części meczu. W 16. minucie Zamek rozpoczął pokaz strzelecki. Pierwszy do naszej bramki trafił Grzegorz Goławski po tym jak przelobował Cybulskiego. Na następne trafienia nie trzeba było długo czekać. W 24. minucie na 2:0 pięknym strzałem z rzutu wolnego podwyższył najlepszy snajper Zamka - Łukasz Porębski. Dziesięć minut później rajdem przez pół boiska popisał się Król, a jeszcze lepiej zachował się przy wykończeniu całej akcji całkowicie myląc naszego bramkarza. Sylwek myślał, że Króla będzie zgrywał na jedenasty metr do wbiegających partnerów, jednak on uderzył po krótkim słupku. W końcówce pierwszej połowy gospodarze jeszcze dwukrotnie trafiali do naszej bramki. Najpierw w 42. minucie Porębski, a w 44. minucie Stańco. Po pierwszej połowie Zamek rozbijał Zrzeszonych 5:0.
Drugą połowę doskonale rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy już dwie minuty po wznowieniu zdobyli bramkę. Do siatki trafił po raz siódmy w tym sezonie Damian Kopacz. Ponownie jak w pierwszej połowie tak i teraz nasi zawodnicy trochę przycisnęli. W 50. minucie świetną okazję miał Łukasz Kopacz, który z pierwszej piłki uderzył nad poprzeczką. Jednak ta nasza niezła gra trwała zaledwie jedenaście minut. W 56 minucie sytuacje sam na sam wykorzystał  Przemysław Toczek i podwyższył na 6:1. Zrzeszeni mimo tak ogromnej przewagi Zamka swoje sytuacje także mieli. A dokładnie dwie w 67 i 70 minucie. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się Bigos, ale zwlekał ze strzałem i obrońca zdołał mu wybić piłkę. Później z wolnego uderzył Mackiewicz, ale bramkarz zdołał złapać piłkę. Jednak ostatnie dziesięć minut należało już tylko do gospodarzy. Na 7:1 podwyższył Urban, który zabawił się z naszym bramkarzem, położył go i z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki. Dosłownie w samej końcówce gola na 8:1 z rzutu karnego zdobył Stańco. Sędzi na szczęście zlitował się nad naszym zespołem i już nawet nie kazał wznawiać gry od środka, tylko zakończył zawodny. Gdyby jeszcze doliczył ze 3-4 minuty mogło by się to skończyć dwucyfrową wygraną Zamka.
Trzeba szczerze powiedzieć, że z tak silnym zespołem jak Zamek nie mieliśmy najmniejszych szans. Nawet nasi zawodnicy w przerwie przyznawali, że z tak dobrze grającą piłką drużyną jeszcze nie graliśmy. Naprawdę Zamek świetnie gra atak pozycyjny o czym na własnej skórze przekonaliśmy się sami. Tak nas klepali, że aż przykro było patrzeć.  Mimo, że przegraliśmy to jednak Zrzeszeni dali z siebie wszystko na boisku. Za tydzień kończy się sezon. W Niwie zagramy z Huraganem Bożków. Zapowiedź tego meczu niebawem na stronie.

autor: ~anonim 2015-06-08 18:52:55

avatar Że chce ci się jeszcze prowadzić tą stronę jak wy tak gówno gracie

autor: ~anonim 2015-06-09 10:36:05

avatar trzeba być z drużyną na dobre i na złe.

autor: ~anonim 2015-06-09 10:55:50

avatar w tym przypadku tylko na złe;)

autor: ~KIBIC GRANICY TŁUMACZÓW LUDZIK663 2015-06-09 21:17:43

avatar 8:1(5:0) co to jest pedały róskie z niwy kurwa