ZAPOWIEDŹ 22 KOLEJKI

• autor: ludzik663, 2015-06-12 14:11

Wszystkie spotkania ostatniej kolejki rozpoczną się o tej samej godzinie czyli o 17.00. Najciekawiej zapowiada się mecz w Bierkowicach, gdzie LKS podejmować będzie WLKS. W innych meczach LUKS zmierzy się z Zamkiem, Granica ze Spartą, Lechia zawalczy z Huraganem, a ATS spróbuje wywieźć punkty z Jugowa.

Granica Tłumaczów - Sparta Stary Waliszów

Niepokonana od pięciu spotkań Granica w ostatnim meczu podejmować będzie Spartę. Zawodnicy z Waliszowa po dwóch zwycięstwach z rzędu przed tygodniem nie mieli już nic do powiedzenia w starciu z LUKS-em i zasłużenie przegrali. W niedzielę nie będą mieli wcale łatwiej z Granicą mimo, że w tabeli jest ona niżej niż LUKS. Podopieczni Żaka i Gorczyckiego w końcówce złapali formę jakiej dawno nie mięli i w końcu zaczęli punktować. Mogą żałować jedynie, że tak późno. Teraz nadarza się okazja na szósty mecz bez porażki i będą to chcieli wykorzystać. Na wyższe miejsce już szans nie mają, ale zakończyć sezon zwycięstwem to zawsze fajna sprawa. Sparta także ma takie plany by z tym sezonem pożegnać się zwycięstwem, ale w spotkaniu z Granicą nie będzie faworytem. Oprócz tego Tłumaczów pała chęcią rewanżu za kompromitującą porażkę z jesienie, gdzie w Waliszowie uległ miejscowym 2:0. Nadarza się więc doskonała okazja na rehabilitację.

Miejsce: Stadion w Tłumaczowie
Mecz z rundy jesiennej: Sparta Stary Waliszów 2:0 Granica Tłumaczów

LUKS Czermna - Zamek Trzebieszowice

Zawodnicy z Kudowy przed tygodniem pokonali Spartę 4:2 dzięki czemu zapewnili sobie 7 miejsce na koniec. Ich najbliższy przeciwnik - Zamek ma jeszcze szansę poprawić swoją lokatę. Na razie jest piąty ze stratą punktu do czwartego Słowianina. W niedzielę Zamek musi więc wygrać i liczyć na potknięcie Woliborza w starciu z Lechią, co wydaję się mało prawdopodobne, a wręcz nie możliwe. No, ale dopóki matematyczne szansę istnieją to trzeba wierzyć. LUKS jednak mimo, że nie gra już o nic będzie chciał w dobrych nastrojach zakończyć sezon i najlepiej zwycięstwem, także punktów za darmo na pewno nie oddadzą. Pytanie jest tylko, czy przełamali już niemoc własnego boiska. W tej rundzie przed swoimi kibicami wygrali jedynie z najgorszą drużyną w lidze Zrzeszonymi, więc po jednym takim meczu ciężko stwierdzić. Dopiero mecz z Zamkiem pokaże, czy ich boisko będzie znowu ich atutem.

Miejsce: Stadion w Kudowie
Mecz z rundy jesiennej: Zamek Trzebieszowice 4:0 LUKS Czermna

Lechia Ołdrzychowice - Słowianin Wolibórz

Przed zawodnikami z Ołdrzychowic kolejny trudny pojedynek. Po meczach z Zamkiem i Huraganem tym razem przyjdzie im się mierzyć z równie mocnym Słowianinem. Lechia w tych dwóch ostatnich spotkaniach mimo, że grała z sama czołówką pokazał się z dobrej strony przegrywając oda mecze minimalnie po 2:0. Słowianin szansę na awans stracił już wcześniej, ale o trzecie miejsce może jeszcze zawalczyć. Na tę chwilę strata do Huraganu wynosi dwa punkty. Muszą więc wygrać i trzymać kciuki za Zrzeszonych, aby pokonali Bożków, co wydaję się rzeczą niemożliwą, ale w piłce nie raz zdarzały się niespodzianki. Watro wspomnieć że spotkanie między Słowianinem a Lechią będzie pierwszym w historii. Do tej pory te zespoły jeszcze nigdy ze sobą nie rywalizowały, bowiem w rundzie jesiennej zawodnicy z Ołdrzychowic nie pojechali do Woliborza.

Miejsce: Stadion w Ołdrzychowicach
Mecz z rundy jesiennej: Słowianin Wolibórz 3:0 wo. Lechia Ołdrzychowice

Kalenica Jugów - ATS Wojbórz

Podopieczni Sokola przez większość rundy spokojnie prowadzili i wydawało się, że dociągną na pierwszym miejscu do końca. Dwie ostatnie kolejki szybko jednak ich plany zweryfikowały. Najpierw porażka z Huraganem przed własną publicznością 1:0 po której jeszcze matematyczne szanse na lidera mięli. Przed tygodniem jednak Słowianin odebrał im już całkowicie szansę na pierwszą pozycję wygrywając gładko 4:0. Teraz pozostała im obrona drugiego miejsca. Aby to sobie zapewnić, bez oglądania się na innych muszą po prostu z ATS-em wygrać. Wojbórz jeszcze ma szanse na 8 miejsce o które walczy z Granicą. Na razie traci punkt. Musi jednak liczyć na to, że zawodnicy z Tłumaczowa zaliczą wpadkę w meczu ze Spartą. Obie drużyny jeszcze o coś walczą, więc żadna ze stron nie będzie chciała odpuścić. Faworytem jest jednak Kalenica i to ona powinna wygrać ten mecz.

Miejsce: Stadion w Jugowie
Mecz z rundy jesiennej: ATS Wojbórz 0:2 Kalenica Jugów

LKS Bierkowice - WLKS Wambierzyce

Gospodarze, już przed tygodniem zapewnili sobie awans do A klasy po zwycięstwie z ATS-em 8:2. Teraz przed nimi ostatni mecz w tej fazie rozgrywkowej. W niedzielę podejmować będą WLKS Wambierzyce. Święci od czterech spotkań są niepokonani. W tej rundzie przegrali jedynie dwa spotkania z Zamkiem i Kalenicą. Ogólnie na wiosnę prezentują się znacznie lepiej niż na jesieni. Mecz z LKS-em będzie więc dla nich świetną okazją, by na tle tak silnego przeciwnika pokazać się z jak najlepszej strony. Bierkowice natomiast także chcą przed swoimi kibicami w tym ostatnim meczu wygrać i wspólnie z fanami cieszyć się z zasłużonego i wywalczonego w trudnych okolicznościach awansu.

Miejsce: Stadion w Bierkowicach
Mecz z rundy jesiennej: WLKS Wambierzyce 0:3 LKS Bierkowice

autor: ~anonim 2015-06-12 18:48:52

avatar co raz lepsza ta strona