ZAPOWIEDŹ 2 KOLEJKI: Słowianin broni lidera.

• autor: ludzik663, 2015-09-03 13:09

W drugiej kolejce najciekawiej będzie w Kudowie gdzie LUKS zagra z WLKS-em i w Wojborzu gdzie ATS podejmie Sudety. W pozostałych meczach Lechia zagra ze Słowianinem, a Sparta z Huraganem.

Lechia Ołdrzychowice – Słowianin Wolibórz

Lider rozgrywek po rozbiciu spadkowicza tym razem będzie miał chyba znacznie łatwiejsze zadanie. Zawodnicy z Wojborza udadzą się bowiem do Ołdrzychowic, gdzie podejmie ich Lechia. Gospodarze niedzielnego meczu w zeszłej kolejce dość niespodziewanie zremisowali ze Spartą 0:0. Nie wiem czy to zalążek dobrej dyspozycji zespoły, czy tylko przypadek. Zobaczymy po najbliższym meczu, w którym przeciwnik znacznie trudniejszy niż Sparta. Słowianin w ostatniej kolejce tak jak już wspominałem dosłownie zmiótł z boiska spadkowicza z A klasy – Sudety Międzylesie wygrywając aż 8:0. Dzięki tak wysokiej wygranej podobnie jak w poprzednim sezonie po pierwszej kolejce Słowianin zajmuje pierwszą lokatę. Aby ją utrzymać musi w Ołdrzychowicach wygrać i to najlepiej wysoko.

W poprzednim sezonie ta sztuka zawodnikom z Woliborza udała się, bowiem wygrali na boisku Lechii aż 8:1. Tym razem także powinni sobie z Lechią poradzić. Czy równie okazale tego nie wiem.

Miejsce: Stadion w Ołdrzychowicach

ATS Wojbórz – Sudety Międzylesie

Zawodnicy z Międzylesia na pewno bobrze nie będą wspominać pierwszego meczu po spadku z A klasy. Przegrali oni bowiem w Woliborzu aż 8:0!!. ATS, który już się na dobre zadomowił w B klasie po spadku przed dwoma laty w niedzielę wygrał w Niwie 4:1. Zwycięstwo może i okazałe, ale nie przyszło łatwo. Zrzeszeni postawili twarde warunki. ATS wykazał się jednak dojrzałością i w końcówce zadał dwa decydujące ciosy. Czy z Sudetami będzie łatwiej. Patrząc tylko na wynik Sudetów, ze Słowianinem wydaje się, że tak. Niech ich to jednak nie zwiedzie. Sudety zapłaciły już frycowe i wiedzą, że punkty same nie przyjdą. Dlatego z ATS-em zagrają na pewno podwójnie zmotywowani. Raz, żeby zmazać plamę z pierwszego meczu, a dwa aby zdobyć pierwsze punkty. Bo jeśli Międzylesie w ogóle myśli o szybkim powrocie do A klasy, to już musi zacząć punktować.

Miejsce: Stadion Wojborzu

Sparta St. Waliszów – Huragan Bożków

Dla Huraganu będzie to pierwszy mecz w tym sezonie. W zeszłej kolejce mieli się zmierzyć z Piastem, ale drużyna z Nowej Rudy została wycofana. Sparta w poprzedniej kolejce grała i zremisowała przed własną publicznością z Lechią 0:0. W tamtym sezonie Huragan dwukrotnie wysoko pokonał Spartę. Najpierw 5:1, a następnie 4:0. Pozostaje teraz pytanie czy w niedzielę czekać ich będzie równie łatwy mecz. Może tak, a może nie. Sparta w pierwszej kolejce pokazała się z niezłej strony i już ma na koncie jeden punkt. Huragan natomiast nie grał i nie wiemy w jakiej jest dyspozycji. W sparingach prezentował się różnie. Jednak dopiero liga pokaże na co mogą liczyć w obecnym sezonie. Czy podobnie jak w poprzednim będą do końca walczyć o awans, czy raczej o środek tabeli. Wydaję się, że raczej to pierwsze. Zobaczymy co pokażą w starciu ze Spartą.

Miejsce: Stadion w Starym Waliszowie

LUKS Czermna – WLKS Wambierzyce

W 2 kolejce do Kudowy zawita WLKS. Oba zespoły w poprzedniej kolejce zapunktowały. LUKS wywiózł cenny remis z Trzebieszowic, choć w końcówce mógł sobie zapewnić wygraną jednak w decydującej akcji sędzia pokazał spalonego. WLKS rozbił natomiast Granicę 5:1. W poprzednim sezonie LUKS dość łatwo przegrał na własnym boisku ze Świętymi 2:0, choć przed meczem goście z Wambierzyc nie byli zdecydowanym faworytem. W niedzielę także nie będą. Szansę oceniam równo, z małym wskazaniem na WLKS.  Choć typowania wyniku nawet nie śmiem się podejmować bo w takim meczu, może zdarzyć się po prostu wszystko.

Godzina: 16.00
Miejsce: Stadion w Kudowie