ZAPOWIEDŹ 5 KOLEJKI

• autor: ludzik663, 2015-09-25 19:57

Zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią 5 kolejki. Przepraszam, że tak późno.

Słowianin Wolibórz – LUKS Czermna

Podopieczni Marcina Pawlaka idą jak burza na starcie tego sezonu. Jak dotąd wszystkie spotkania pewnie wygrali. W niedzielę będą chcieli wygrać po raz piąty z rzędu. Ich przeciwnikiem będzie grający ostatnio nad wyraz słabo LUKS Czermna. Gracze z Kudowy w tym sezonie nie wygrali jeszcze spotkania. Jak dotąd rozegrali trzy mecze. Dwa z nich zremisowali ( z Zamkiem 4:4 i Spartą 1:1), a jeden przegrali ( z WLKS-em 4:1). To daje im dwa punkty i dopiero ósme miejsce w tabeli. Słowianin jest natomiast na przeciwnym biegunie. Wygrywa jak dotąd wszystko i to bardzo pewnie. No może poza meczem z Lechią Ołdrzychowice, w którym musieli się namęczyć, by wygrać ostatecznie 2:1. A tak z Sudetami Międzylesie wygrali 8:0, z Huraganem Bożków 6:3 i w ostatniej kolejce z Granicą Tłumaczów 4:2. Lider jest mocny, ale czy okaże się za mocny także dla LUKS. Wszystko wskazuje, że tak.

W poprzednim sezonie Słowianin rozbił LUKS na własnym boisku aż 5:0 po bramkach Marusiaka, Czepiela i Czarnowskiego. W niedzielę mogą spokojnie taki wynik powtórzyć. Będą zdecydowanym faworytem i jeśli chcą awansu, to trzy punkty w takim meczu są ich obowiązkiem. Sudety tylko czekają na ich potknięcie.

Godzina: 16.00
Miejsce: Stadion w Woliborzu

WLKS Wambierzyce – ATS Wojbórz

Przed sezonem chyba nikt nie pomyślałby, że starcie WLKS-u z ATS-em będzie uchodzić za hit kolejki. A jednak. Oba zespoły znajdują się obecnie bardzo wysoko w tabeli. Święci są na trzecim miejscu, a ATS tuż za nimi, na czwartym, ze stratą jednego punktu. Zaskoczeniem jest przede wszystkim postawa ATS-u. Zespół, który w poprzednim sezonie zajął dopiero ósme miejce, lądując między innymi za Granicą i LUKS-em, teraz gra bardzo dobrze. Na cztery mecze zawodnicy z Wojborza wygrali dwa i raz zremisowali( w 3 kolejce z Zamkiem 1:1). Przydarzyła im się jednak olbrzymia wpadka z Sudetami, które rozbiły ich aż 11:0. Nie zmienia to jednak faktu, że spisują się dobrze. WLKS jest obok Zamka i Słowianina jedyną drużyną bez porażki. Jednak na cztery mecze, aż dwa zremisowali. O ile jeszcze remis z Zamkiem można przyjąć za coś normalnego, o tyle remis z Zrzeszonymi już nie. Gdyby ten mecz wygrali, byliby wiceliderem. Dlatego w spotkaniu z ATS-em nie mogą pozwolić sobie na kolejną stratę punktów, bo czołówka może im odjechać. Goście jednak łatwo się nie dadzą, bo zwycięstwo w tym meczu pozwoli im wyprzedzić WLKS o jeden punkt.

Godzina: 12.00
Miejsce: Stadion w Ścinawce Średniej

Sudety Międzylesie – Granica Tłumaczów

Wicelider, który po blamażu w pierwszej kolejce trzy następne mecze pewnie i wysoko wygrał ( z ATS-em 11:0, z Lechią 3:0 i Huraganem 5:1), jest już tylko trzy punkty za liderującym Słowianinem. Ewentualne zwycięstwo z Granicą pozwoli Sudetom zachować ten krótki dystans. Muszą jednak wygrać. Wydaje się, że powinni to zrobić bez problemów. Granica spisuje się ostatnio słabo. Po trzech rozegranych meczach piłkarze z Tłumaczowa mają na koncie jeden punkt. Gorsi od nich są tylko Zrzeszeni. Ten stan rzeczy trudno im będzie zmienić. Sudety po porażce w pierwszej kolejce złapały wiatr w żagle i obecnie prezentują się bardzo dobrze. Wysokie zwycięstwa w ostatnich kolejkach tylko to potwierdzają.

Spotkanie w Międzylesiu będzie miało jeszcze inne znaczenie. Będzie to bowiem pierwsze starcie między oboma klubami w historii. Granica jeszcze nigdy nie grała z Sudetami. Zobaczymy, kto z tego historycznego spotkania wyjdzie zwycięsko.

Godzina: 11.00
Miejsce: Stadion w Międzylesiu

Lechia Ołdrzychowice – Huragan Bożków

Huragan po dwóch porażkach z rzędu, ze Słowianinem 6:3 i Sudetami 5:1, będzie miał świetną okazję na przełamanie tej złej passy. Zawodnicy z Bożkowa zmierzą się w Ołdrzychowicach z Lechią. Zespół ten, jak na razie, zdobył zaledwie punkt, remisując w pierwszej kolejce ze Spartą 0:0. Następnie trzy mecze przegrali. Przed tygodniem nie dali rady ograć ATS-u, choć mieli szansę na przynajmniej remis. Ostatecznie polegli 3:2. Huragan po blamażu z Sudetami musi wziąć się w garść. Na razie mają zaledwie trzy punkty i zajmują dopiero szóste miejsce. To, jak na taką drużynę jak Huragan, znacznie poniżej oczekiwań. Muszą więc w niedzielę zdobyć komplet punktów. W zeszłym sezonie Lechia sprawiła nie lada problemów będącemu wtedy na pierwszym miejscu Huraganowi. Podopieczni Piotra Gui zwyciężyli ostatecznie 2:0, ale po ciężkim meczu.

Godzina: 16.00
Miejsce: Stadion w Ołdrzychowicach