ZAPOWIEDŹ: Lider zawita do Niwy

• autor: ludzik663, 2015-10-02 10:19

Zrzeszeni w końcu wracają na własne boisko. W niedzielę do Niwy zawita lider i główny kandydat do awansu Słowianina Wolibórz. Ostatnia wizyta Słowianina na naszym boisku skończyła się dla nas wysoką porażką.

Podopieczni Marcina Pawlaka, odkąd reaktywowali zespół w zeszłym sezonie, od razu wyrośli na jednego z głównych kandydatów do awansu do A klasy. W poprzednich rozgrywkach do samego końca liczyli się w walce o awans, ostatecznie jednak zajęli czwarte miejsce, tracąc do pierwszego LKS-u Bierkowice siedem punktów. Trudno się jednak dziwić tak dobrym wynikom, jeśli w drużynie ma się tylu zawodników z przeszłością, między innymi w Piaście Nowa Ruda. Tacy piłkarze muszą grać o najwyższe cele.

Dla Zrzeszonych mecz ze Słowianinem będzie dopiero trzecim w historii. Do tej pory mierzyliśmy się dwukrotnie. Niestety, mimo tych potyczek, nie będziemy wspominać. Na inaugurację sezonu 14/15 Słowianin zwyciężył w Niwie aż 3:7, choć po pierwszej połowie był remis 2:2. W drugiej części gry goście całkowicie zdominowali poczynania na boisku i zasłużenie zwyciężyli. Na wiosnę Zrzeszeni udali się do Woliborza w bardzo okrojonym składzie. Gospodarze szybko to wykorzystali i już w 11. minucie objęli prowadzenie. Na dodatek nasz bramkarz doznał kontuzji. Od tej pory co kilka minut któryś z zawodników Słowianina trafiał do siatki. Ostatecznie skończyło się na 7:1. Honorowe trafienie dla Zrzeszonych zanotował w 76. minucie Cybulski.

Bilans obu tych spotkań jest wręcz katastrofalny. Tylko w dwóch meczach straciliśmy aż czternaście bramek, strzelając zaledwie cztery. To nie napawa optymizmem.

W tym sezonie Słowianin także zalicza się do głównych kandydatów do awansu. Start zawodnicy z Woliborza mieli wręcz imponujący. Pierwsze cztery spotkania zakończyli wygranymi. W pierwszej kolejce rozbili 8:0 Sudety. Następnie w pokonanym polu pozostawili Lechię (2:1), Huragan (6:3) i Granicę (4:2).

Przed tygodniem doznali jednak pierwszej porażki. Dość niespodziewanie lepszy od nich okazał się LUKS Czermna, który zwyciężył w Woliborzu 3:2. Trzy punkty w 85. minucie zapewnił czermnianom Marcin Mierzwa. Mimo tej porażki Słowianin utrzymał fotel lidera, ale jego przewaga nad drugim WLKS-em Wambierzyce zmalała do zaledwie punktu.

Nasi piłkarze doznali za to bolesnej porażki w Starym Waliszowie. Po pierwszej połowie prowadziliśmy, i to w pełni zasłużenie 1:0. Niestety, druga część gry wypadła dramatycznie w naszym wykonaniu. Sparta to wykorzystała i zwyciężyła ostatecznie 5:2.

Niedzielny mecz będzie dla obu drużyn niezmiernie ważny. My musimy zdobyć trzy punkty, aby znowu nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego sezonu, gdy na zwycięstwo musieliśmy czekać aż do 17 kolejki. Słowianinowi do utrzymania pierwszego miejsca wystarczy remis. Lider nie przyjedzie jednak po remis, tylko po trzy punkty.

Faworytem będą więc goście i nie powinni mieć problemów w wygraniu. Zrzeszeni powinni jednak im trochę w tym poprzeszkadzać i powalczyć. Co nam innego pozostało, jak nie walka od pierwszej do ostatniej minuty.

autor: ~anonim 2015-10-03 16:15:56

avatar i tak w pizde

autor: ~hary 2015-10-03 18:06:22

avatar trzymam kciuki,nie dajcie się łatwo !