ZAPOWIEDŹ 16 KOLEJKI

• autor: ludzik663, 2016-04-30 10:36

Już w niedzielę startuje 16 kolejka. W tej serii dojdzie do kilku ciekawych konfrontacji. Na pewno emocji nie powinno zabraknąć w Kudowie, gdzie LUKS podejmie Słowianina. Granica natomiast spróbuje po raz drugi sprawić niespodziankę i pokonać Sudety. Lider zagra w Wojborzu. Lechia uda się do Bożkowa.

ATS Wojbórz - WLKS Wambierzyce

Przed gospodarzami tego pojedynku niezwykle trudne zadanie. Podejmą bowiem lidera i najlepszą personalnie drużynę ligi, czyli WLKS Wambierzyc. W poprzedniej kolejce WLKS ograł Zamek Trzebieszowice 4:0. Natomiast ATS pokonał 3:1 Lechię, notując tym samym drugie zwycięstwo z rzędu i dzięki temu wskoczył na 4 miejsce. Teraz jednak tak naprawdę przyjdzie prawdziwy test dla ekipy z Wojborza. Zobaczymy, jak na tle niezwykle silnego WLKS-u wypadnie wzmocniony kilkoma nowymi zawodnikami ATS.

W rundzie jesiennej Święci dosłownie zmietli w pył ATS, wygrywając z nim aż 7:0. Teraz chyba aż tak wysoki wynik jednej z drużyn nie jest możliwy, choć po tym, co się wydarzyło w zeszłą niedzielę w Międzylesiu, wszystko trzeba brać pod uwagę.

Faworytem oczywiście będzie ekipa gości, bo to ona jest liderem. Natomiast Wojbórz, jeśli chce wygrać, musi zagrać ma maksimum swoich możliwości.

Godzina: 13.00
Miejsce:  Boisko w Wojborzu

LUKS Czermna - Słowianin Wolibórz

Drugie ze spotkań, w którym emocji na pewno nie powinno zabraknąć. Będący na 5. miejscu w tabeli LUKS podejmie wicelidera Słowianina Wolibórz. Oba zespoły w zeszłą niedzielę wysoko wygrywały. Czermnianie zwyciężyli Spartę 5:0, natomiast Słowianin Granicę 5:2. Kto będzie górą w niedzielę? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale łatwa. W teorii powinien wygrać Słowianin. Bo ma mocniejszą kadrę, bo jest drugi w tabeli. Tylko że w rundzie jesiennej przed meczem z LUKSem Słowianin też miał niby mocniejsza kadrę, w tabeli był pierwszy, a mimo to przegrał z zespołem z Kudowy 3:2.

Godzina: 13.00
Miejsce:  Boisko w Kudowie

Granica Tłumaczów - Sudety Międzylesie

Granicę czeka drugi z rzędu mecz z wiceliderem po Słowianinie przyszedł czas na Sudety. Zawodnikom z Tłumaczowa przed tygodniem nie udało się wygrać, a czy tym razem będzie inaczej? Sudety w 15 kolejce, nawet nie wiem jak to określić, rozstrzelały, rozbiły, zmiażdżyły Huragan aż 11:0!!! Taki pokaz siły musi robić wrażenie na każdym przeciwniku. Myślę jednak, że Granica nie boi się Sudetów, szczególnie po tym, co wydarzyło się jesienią. Mianowicie Granica, jak dotąd jako jedyny zespół w lidze, wygrała w Międzylesiu 3:2. Nawet WLKS tylko zremisował. A zespół z Tłumaczowa wygrał.

Godzina: 17.00
Miejsce: Boisko w Tłumaczowie

Huragan Bożków - Lechia Ołdrzychowice

To co wydarzyło się w ostatniej kolejce zapewne długo zapamiętają zawodnicy z Bożkowa. Przegrać mecz ligowy aż 11:0 nie zdarza się często, a zwłaszcza takiemu zespołowi jak Huragan.

Teraz mają okazję do rehabilitacji. Do Bożkowa przyjedzie zajmująca trzecią pozycję od końca Lechia. Jeśli Huragan nie wygra może z powrotem spaść na ósmą pozycję.

W rundzie jesiennej dość sensacyjnie Huragan przegrał z Lechią 1:0.

Godzina: 17.00
Miejsce: Boisko w Bożkowie