PODSUMOWANIE 20 KOLEJKI B KLASY

• autor: ludzik663, 2016-06-02 17:35

Zapraszam do podsumowania XX kolejki o mistrzostwo B klasy. Najciekawiej było w Ścinawce, gdzie wicelider - WLKS podejmował lidera - Sudety. Mecz 3:2 wygrali ci pierwsi i są na dobrej drodze do awansu. W innych niedzielnych meczach bez niespodzianek. LUKS pokonał Granicę, ATS Spartę, a Zamek ograł Lechię.

WLKS Wambierzyce - Sudety Międzylesie 3:2 (0:1)

Bramki: Patryk Kapłon 2x, Piotr Brożek (WLKS) - Dariusz Łysiak, Mariusz Duś (SUDETY)

Relacja z meczu (klik)

LUKS Czermna – Granica Tłumaczów 5:1 (2:1)

Bramki:  Karol Stępień, Marcin Mierzwa 2x, Dawid Drzewiecki (LUKS) - Mateusz Szwiec (GRANICA)

Łatwo, gładko i przyjemnie. LUKS pokonał na swoim boisku Granicę Tłumaczów 5:1 i jest coraz bliżej wywalczenia czwartego miejsca na koniec sezonu.

Spotkanie z zespołem z Tłumaczowa nie sprawiło czermnianom większych problemów. Choć pierwsi z gola w 15. minucie cieszyli się goście, jednak na przerwę to LUKS schodził z prowadzeniem 2:1. Gole dla gospodarzy w tej części gry zdobyli Drzewiecki i Wiejkut.

Po zmianie stron LUKS zdominował grę i dołożył Granicy jeszcze trzy bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Najpierw dwukrotnie trafił Mierzwa, a wynik na 5:1 ustalił Stępień.

Zamek Trzebieszowice – Lechia Ołdrzychowice 3:1 (1:0)

Bramki: Grzegorz Goławski, Krzysztof Rakoczy, Mateusz Traczuk (ZAMEK) - Oktawian Gros (LECHIA)

Nareszcie- musieli powiedzieć sobie zawodnicy z Trzebieszowice, którzy w końcu przełamali fatalną serię pięciu porażek z rzędu i pokonali na własnym boisku Lechię 3:1. Goście nie oddali jednak łatwo punktów.

Zamek na prowadzenie wyszedł w 30. minucie po trafieniu Goławskiego. W 59. minucie na 2:0 podwyższył Rakoczy.

Lechia jednak na dwadzieścia minut przed końcem meczu zdobyła bramkę kontaktową i walczyła o remis. Ostatecznie nie udało jej się to. Natomiast Zamek w samej końcówce przypieczętował zwycięstwo, strzelając trzecią bramkę.

ATS Wojbórz - Sparta St. Waliszów 1:0 (0:0)

Bramka: Jan Kłosowski

Niezwykle trudną przeprawę ze Spartą miał walczący o czwarte miejsce ATS. Ostatecznie udało mu się zwyciężyć, a bramkę dającą trzy punkty zdobył w 75. minucie meczu Jan Kłosowski. Dzięki wygranej zespół z Wojborza nadal ma szanse na czwarte miejsce.