ZAPOWIEDŹ 21 KOLEJKI

• autor: ludzik663, 2016-06-04 09:10

Zapraszam do zapowiedzi przedostatniej kolejki o Mistrzostwo B klasy. XXI seria gier zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie.

LUKS Czermna - ATS Wojbórz

Bezpośrednie starcie kandydatów walczących o czwarte miejsce. Po 20 kolejkach oba zespoły mają po 31 punktów, jednak wyżej dzięki lepszemu bilansowi jest ATS, który na swoim boisku ograł LUKS 4:2. Teraz przyjdzie mu się mierzyć na boisku rywala. Wszyscy dobrze wiemy, jak ciężko gra się na Czermnej. W ostatniej kolejce oba zespoły wygrały swoje mecze. LUKS rozbił Granicę 5:1. Tak łatwo nie miał natomiast ATS, który musiał się sporo natrudzić, aby pokonać Spartę 1:0.

Miejsce: Boisko w Kudowie

Huragan Bożków - Zamek Trzebieszowice

Kolejne już w tej kolejce spotkanie sąsiadów w tabeli. Szósty Huragan wyprzedza siódmy Zamek o dwa punkty. Jeśli więc ekipa z Trzebieszowic odniosłaby zwycięstwo w Bożkowie, to wyprzedzi rywali. Najpierw jednak trzeba wygrać, a ta sztuka Zamkowi w ostatnich tygodniach się nie udawała. Dopiero w zeszłą niedzielę, po serii pięciu porażek w końcu wygrali z Lechią 3:1. Huragan natomiast przeplata zwycięstwa i porażki. W poprzedniej kolejce dość szczęśliwie rzutem na taśmę pokonał Zrzeszonych 4:3.

O to, kto będzie faworytem w niedzielę nawet nie próbuję oceniać, bo jest to po prostu trudne. Oba zespoły mają swoje problemy. Oba zespoły nie błyszczą formą. Jak się skończy pojedynek, przekonamy się po końcowym gwizdku. Jedno jest pewne. Jakim by się ten mecz wynikiem nie zakończył, to zarówno dla Huraganu, jak i Zamka ten sezon jest stracony

Miejsce: Boisko w Bożkowie

Lechia Ołdrzychowice - WLKS Wambierzyce

Po tym meczu na kolejkę przed końcem możemy poznać nowego lidera. Wystarczy tylko, że WLKS zdobędzie punkty, nawet jeden, choć jest to raczej mało prawdopodobne, by miał w tym meczu nie wygrać, ale nawet gdyby, to ten jeden punkcik pozwoli im wskoczyć na pierwsze miejsce. Mają bowiem lepszy bilans z Sudetami, które przed tygodniem pokonali 3:2, a w niedzielę zespół z Międzylesia pauzuje. Tak więc Święci już w tę niedzielę mogą objąć fotel lidera i czekać na ostatni mecz z Huraganem, w którym być może będą świętować awans. Ale najpierw muszą jutro wygrać z Lechią. Zespół z Ołdrzychowic przegrał ostatnio w małych derbach z Zamkiem 3:1 i nadal znajduje się na przedostatniej pozycji.

Na jesieni Lechia sprawiła nieco problemów WLKS-owi. Dla Świętych to nie był spacerek, a ciężka przeprawa, którą ostatecznie wygrali, ale tylko 2:0.

Miejsce: Boisko w Ołdrzychowicach

Słowianin Wolibórz - Sparta Stary Waliszów

Zespół z Waliszowa ma jeszcze co prawda matematyczne szanse na pierwsze miejsce (na dwie kolejki przed końcem tracą 4 pkt.), to jednak chyba nikt się już nie łudzi, że uda się je osiągnąć. Tu nawet o drugą pozycję (która również może dać awans) będzie ciężko. Nie zmienia to jednak faktu, że grać trzeba do końca. Dlatego trzy punkty w meczu ze Spartą są obowiązkiem. Waliszowianie w ostatniej kolejce sprawili problemy innemu faworytowi ATS-owi, z którym przegrali tylko 1:0, grając praktycznie cały mecz jak równy z równym. Tak więc, Słowianin jeśli chce wygrać, a chce, to musi zagrać naprawdę na 100%.

Miejsce: Boisko w Woliborzu

Sudety Międzylesie - pauza