Sparta Stary Waliszów 5:2 Tarnovia Tarnów
Tom - Dar Ludwikowice 4:3 Zrzeszeni N - W - CH Niwa

Zaprzyjaźnione kluby

Aktualności

PODSUMOWANIE 2 KOLEJKI B KLASY

• autor: ludzik663, 2016-09-15 16:13

Granica po świetnym spotkaniu wygrywa z LUKS-em. Sparta zdobywa pierwsze trzy punkty. Zamek przegrywa w pierwszym meczu.

Poniżej podsumowanie 2 kolejki....

Fotel lidera utrzymany

Po wysokiej wygranej nad Spartą zespół prowadzony przez Mariusza Gorczyckiego ograł tym razem LUKS i to na jego terenie aż 3:6. O ile nie dziwi sama wygrana ekipy z Tłumaczowa, o tyle rozmiary tego zwycięstwa dają do myślenia.

Właściwie od początku spotkania to Granica dyktowała warunki gry, obejmując prowadzenie już w 4. minucie. LUKS przebudził się w 10. minucie i wyrównał po trafieniu Śledzia. Ta bramka nie zmieniła jednak obrazu gry. Nadal to Granica lepiej wyglądała piłkarsko, natomiast w poczynania gospodarzy wdzierał się chaos.

W 33. minucie na ponowne prowadzenie wyszli goście. Tym razem stojącego w bramce LUKS-u Maszczaka pokonał Wilczek.

Drugą część gry kapitalnie rozpoczęli przyjezdni i w pierwszym kwadransie wyprowadzili trzy zabójcze ciosy. Najpierw w 50. minucie na 1:3 trafił Domagała. Sto dwadzieścia sekund później było już 1:4. Swoją drugą bramkę w meczu zdobył Szwiec. Na tym Granica nie poprzestała i w 66. minucie prowadziła 1:5. LUKS nadal jednak walczył i nieco zmniejszył rozmiary porażki, po dwóch trafieniach Szczotki i Mierzwy było już tylko 3:5. Na więcej ich już jednak nie było stać, za to Granica w 89. minucie wykorzystała kontrę i ustaliła wynik meczu na 3:6.

LUKS Czermna - Granica Tłumaczów 3:6 (1:2)

Bramki:  10' Śledź, 69' Szczotka, 73' Mierzwa - 4' 51' Szwiec , 33' 89' Wilczek, 50' Domagała, 66' Jarosz

Skład LUKS Czermna: Maszczak - Bazela (65' Kowalski), Bodo, Jagiełło, Oterman , Mierzwa, Śledź, Stępień, Szpila (56' Piela), R.Wiejkut, Szczotka

Skład Granicy Tłumaczów: Leśniak - Domagała , Engler ( 55' Świrski), Jarosz, Jeziorek, Karpierz (65' Antos), Orwat, M.Szwiec, W.Szwiec, Wilczek, Bełch

Zdecydowana wygrana

Dwa tygodnie temu Sparta wysoko przegrała z Granicą, natomiast Lechia minimalnie uległa mocnemu ATS-owi 2:1 i to ona była faworytem. Boisko jednak szybko zweryfikowało, kto jest lepszy. To Sparta.

Zespół z Waliszowa pierwszą bramkę zdobył w 8. minucie gry. Drugą dołożył tuż przed przerwą.

Lechia trafiła dopiero w 68. minucie, ale trener i kapitan Sparty - Daniel Kruk bardzo szybko odpowiedział i tym samym praktycznie zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo. Goście nie byli już w stanie zagrozić gospodarzom.

W 89. minucie trzy punkty przypieczętował Daniel Kruk.

Sparta Stary Waliszów - Lechia Ołdrzychowice 4:1 (2:0)

Bramki: 71' 89' D. Kruk, 8' M.Dulik, 39' J.Dulik - 68' Grzebieniowski

Skład Sparty Stary Waliszów: Konopacki - M.Dulik (82' Lesiak), J.Dulik (46' Jania), Glapiński, D.Kruk, P.Kruk, K.Kruk, Podwalny, Sandałk, A.Szkwarek (68' Kołt), K.Szkwarek

Skład Lechii Ołdrzychowice: Michniak - Bury, Gros , Grzebieniowski, Jarosz, Łuszczek (73' Klimaczak), Smyk, Szauksztel, M.Urban, P.Urban, Wnuk (46' Płoskonka), Zawiślak (60' D.Zawiślak)

Zwycięski Huragan

Zespół z Bożkowa zanotował w niedzielę drugie zwycięstwo z rzędu. Po gładkim zwycięstwie z Zrzeszonymi Niwa 3:0 tym razem wygrana przyszła znacznie trudniej.

Po pierwszej części gry to gospodarze prowadzili 2:1, choć to Huragan prezentował się lepiej i to on otworzył wynik spotkania. W 23. minucie do siatki Zamka trafił Kimaczyński powracający po drobnym urazie. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Do remisu doprowadził Sałdyka. Tuż przed końcem pierwszej połowy podopieczni trenera Rakoczego objęli prowadzenie, wykorzystując jedenastkę podyktowaną po zagraniu ręką jednego z zawodników z Bożkowa.

W drugie połowie podrażniony Huragan ruszył do ataków. W 60. minucie do remisu strzałem z rzutu wolnego doprowadził Łukasz Kurasz. Tym razem jednak goście nie popełnili błędu z pierwszej połowy i nie dali Zamkowi szybko odpowiedzieć trafieniem.

W 83. minucie zawodnik Zamka sfaulował we własnym polu karnym Bytomskiego. Sędzia w tej sytuacji musiał podyktować rzut karny, który na gola zamienił Curlej.

Zamek Trzebieszowice - Huragan Bożków 2:3 (2:1)

Bramki: 24' Sałdyka, 40' Jasik - 23' Kimaczyński, 60' Ł.Kurasz, 83' Curlej

Skład Zamka Trzebieszowice: Dżendżera, Gadziński, Goławski (70' Bednarz), Hankus , Jasik, Rakoczy, Sałdyka, Sikorski, Solarz, Szewczuk, Traczuk

Skład Huraganu Bożków: Greber - Bytomski, Jakatochce (46' Kępa), Curlej, Jówko, M.Kurasz (60' Ziental) , Kimaczyński (60' Dudzik), Ł.Kurasz, Macioszek, Norek, Sworniowski