PODSUMOWANIE 4 KOLEJKI B KLASY

• autor: ludzik663, 2016-09-28 10:10

Lider z Tłumaczowa nadal bez straty punków. Bez porażki pozostaje także Huragan. Po raz trzeci wysoko przegrywa LUKS.

Poniżej podsumowanie....

Trzecia porażka Czermnian

Jak widać, wygrana LUKS-u z Lechią przed dwoma tygodniami była tylko chwilowym przebłyskiem formy z zeszłego sezonu, po której praktycznie już nic nie zostało. W niedzielę dobitnie pokazał to ATS Wojbórz, który bez mniejszych problemów wygrał aż 3:6. Praktycznie od samego początku to goście przeważali. LUKS popełniał błędy w obronie, co szybko się zemściło. Już w 4. minucie Wnent zdobył bramkę dla przyjezdnych. Osiem minut później było już 0:2. Ponownie na listę wpisał się Wnent. ATS nadal atakował i w 33. minucie prowadził 0:3. Gospodarze obudzili się w samej końcówce pierwszej połowy. Najlepiej w zamieszaniu pod bramką gości zachował się Szczotka i wbił piłkę do siatki.

Bramka do szatni dała nadzieję gospodarzom na dobry wynik. O początku drugiej połowy LUKS zaatakował i w 53. minucie zdobył kontaktową bramkę. To jednak był koniec zrywu miejscowych. ATS szybko odpowiedział trafieniem na 2:4. Chwilę później przyjezdni mogli podwyższyć, ale nie wykorzystali rzutu karnego.

W 67. minucie na 2:5 trafił Bajor i praktycznie przesądził o losach meczu. Kilka minut później gola dorzucił jeszcze Ziental. LUKS odpowiedział jedynie trafieniem Mierzwy i to by było na tyle. Kolejna porażka zespołu z Kudowy stała się faktem.

LUKS Czermna - ATS Wojbórz 3:6 (1:3)

Bramki: 45' Szczotka, 54' Szpila, 83 Mierzwa -  4' 13' Wnent, 33' 73' Ziental, 58' Wacławik, 67' Bajor

Skład LUKS Czermna: Maszczak - Bazela  (55' R.Wiejkut), Bodo, Jagiełło (65' Jesionowski), Oterman , Mierzwa, Śledź, Stępień, Szpila(72' Piela), Wolsza, Szczotka

Skład ATS Wojbórz: Kieloch - Bajor  (82' Tylk), Błaszko (46' Wacławik), Hoffmann , Jastrzębski, Kaźmierski, Małyszka (74' Kozielec) , Pawłowski, Szkudlarek (70' Pinkiewicz), Wnent (77' Górszczyk), Ziental

Zamek na dnie

Zamek Trzebieszowice jak do tej pory to najsłabszy zespół naszej ligi. W trzech rozegranych meczach nie zdobył choćby punktu. W ostatniej kolejce przegrał gładko 0:3 z liderem - Granicą Tłumaczów.

W pierwszej połowie obie ekipy toczyły w miarę wyrównany bój. Na prowadzenie pierwsi wyszli jednak goście. W 21. minucie podanie Wilczka wykorzystał Jarosz. Zamek raził natomiast nieskutecznością. O ile potrafił stworzyć sobie kilka okazji, o tyle nie potrafił już ich zakończyć zdobyciem bramki.

Druga odsłona rozpoczęła się mocnym uderzeniem Granicy. Chwilę po wejściu na boisko bramkę dla Granicy zdobył Świrski. Zamek  przy takim wyniku ograniczył się do grania długich piłek. Taka taktyka nie przynosiła jednak żadnych pozytywnych rezultatów. Goście spokojnie kontrolowali przebieg gry i utrzymywali bezpieczne prowadzenie, które w 80. minucie Bełch powiększył do trzech bramek.

Zamek Trzebieszowice - Granica Tłumaczów 0:3 (0:1)

Bramki: 21' Jarosz, 48' Świrski, 80' Bełch

Skład Granicy Tłumaczów: Leśniak - Domagała , Engler, Jarosz, Jeziorek, Świrski (56' Pasiut), Orwat (77' Antos), M.Szwiec  , W.Szwiec, Wilczek, Bełch

Skład Zamka Trzebieszowice: Dżendżera - M.Gadziński, Ferenc, G.Goławski (65' Kociołek), Raczkowski (71' Szewczuk), Jasik, Kubowicz, Sikorski, Solarz (75' Krzyżak), Wrona, Traczuk (65' M.Goławski)

Orzeł bez szans

Kolejny dobry mecz rozegrał zespół z Bożkowa. Huragan wygrał tym razem z Orłem Mąkolno 4:2. Gospodarze w pierwszej połowie nie mieli większych problemów ze zdominowaniem swojego rywala. Po pół godziny gry Huragan prowadził pewnie 3:0. Do tego w 30. minucie gry z boiska wyleciał bramkarz Orła - Alan Książek.

W drugiej części, przy tak wysokim prowadzeniu Huragan nieco spuścił z tonu. W 67. minucie pozwoliło to zawodnikom z Mąkolna na zdobycie bramki. Gospodarze szybko jednak odpowiedzieli i było po meczu. W końcówce Morawski zdobył jeszcze bramkę na 4:2, ale na więcej osłabionego Orła nie było już stać.

Huragan Bożków - Orzeł Mąkolno 4:2 (3:0)

Bramki: 4' 22' Jakotochce, 26' Bytomski, 70' Serafinowicz - 67' 89' W. Morawski

Skład Huraganu Bożków: Wiśniewski - Bytomski, Jakotochce (55' Greber ), Curlej, M.Kurasz (55' Dudzik), Ziental  (85' Dawiec), Kimaczyński (66' Serafinowicz), Ł.Kurasz, Macioszek (75' Zawiślak), Norek, Sworniowski

Skład Orła Mąkolno:  Książek  - Janczewski, Macierzyński, Kędzierski, Wielgus, Szukiełowicz, J.Morawski, W.Morawski, Warzocha, Wsolak, Z.Ślęziak