Sparta Stary Waliszów 5:2 Tarnovia Tarnów
Tom - Dar Ludwikowice 4:3 Zrzeszeni N - W - CH Niwa

Aktualności

Przygotowania zakończone

• autor: ludzik663, 2017-03-20 09:21

Za nami niezwykle intensywny okres przygotowawczy. Było ciężko, ale miejmy nadzieję, że to wszystko zaowocuje już w lidze. Zapraszam do podsumowania..

Podopieczni Wojtka Kozika przygotowania do tej rundy rozpoczęli już w połowie stycznia. Na początek treningi odbywały się w niedzielę na hali sportowej w Szczytnej, ale gdy tylko pogoda na to pozwoliła, Zrzeszeni przenieśli się już na własny obiekt w Niwie.

Głównym celem przygotowań była poprawa kondycji naszych zawodników. Pod to były podporządkowane jednostki treningowe. Zrzeszeni trochę sobie pobiegali, ale to wszystko po to, by nie brakowało im sił w potyczkach ligowych. Co wcześniej się zdarzało, że od około 80 minuty nasi zawodnicy oddychali już jak to mówią "rękawami". Teraz ma się to zmienić.

Oprócz samych treningów trener zaplanował pięć spotkań kontrolnych z Granicą Tłumaczów, Tęczą Ścinawka Dolna, Słowianinem Wolibórz, LKS Bierkowice i Odrodzeniem Szalejów Dolny. Pierwszy sparing z Granicą, który miał się odbyć 19 lutego nie doszedł do skutku, bowiem boiska zarówno w Niwie, jak i w Tłumaczowie nie nadawały się do tego, aby rozgrywać na nich mecz.

Dlatego też następny sparing z Tęczą rozegraliśmy na sztucznym boisku w Kłodzku. Zrzeszeni wygrali ten mecz 4:1, ale z samej gry byli gorszym zespołem, co podkreślał nawet sam trener. Nasi zawodnicy zagrali jednak bardzo skutecznie i te sytuacje, które sobie wypracowali, zdołali je wykorzystać.

Niestety, tej skuteczności zabrakło w następnym meczu ze Słowianinem. Sam Piotr Wach na początku spotkania zmarnował pięć stuprocentowych sytuacji. Ewidentnie nie był to dzień naszego napastnika. Ciężar strzelania bramek musiał więc wziąć na siebie Jarosław Obstarczyk, który popisał się ładnym lobem nad bramkarzem Słowianina i dał Zrzeszonym prowadzenie. Niestety, goście szybko odrobili straty i do tego dołożyli jeszcze dwa trafienia, prowadząc po pierwszej części gry 1:3. Zrzeszeni zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy trafili na 2:3. Jednak to był praktycznie ostatni pozytywny akcent w wykonaniu naszego zespołu. Później na boisku panował już tylko Słowianin i ostatecznie zwyciężył aż 3:8.

W trzecim rozegranym sparingu Zrzeszeni zmierzyli się z LKS-em Bierkowice. Po laniu ze Słowianinem wydawało się, że z LKS-em już tak źle być nie może. A jednak. Goście pod wodzą nowego szkoleniowca Andrzeja Bilińskiego, mimo osłabień kadrowych, rozegrali bardzo dobre zawody. I choć jako pierwsi na prowadzenie wyszli Zrzeszeni po bramce Pawłowskiego z rzutu karnego. Jednak im dalej w mecz, tym przewaga LKS-u zwiększała się, a kolejne strzały znajdowały drogę do naszej bramki. Zrzeszeni natomiast zagrali niezwykle chaotycznie, a do tego po raz kolejny zawodziła skuteczność. Wynik końcowy tego meczu to 2:10. Tak wiem, katastrofalny, ale pamiętajmy, że był to tylko sparing. Tu nie chodzi o zwycięstwa a naukę.

Na zakończenie przygotowań Zrzeszeni w małych derbach podejmowali Odrodzonych Szalejów. Mimo że to tylko sparing, nasi zawodnicy chcieli go wygrać, i w dobrych nastrojach oczekiwać na wznowienie rozgrywek. I po pierwszych minutach wyglądało, że są w stanie ten cel osiągnąć. Dwie ładne bramki zdobył Piotr Wach i prowadziliśmy 2:0. Niestety, później przydarzyły się trzy katastrofalne błędy i z 2:0 zrobiło się 2:3. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie w bramce Zrzeszonych po dłuższej przerwie stanął Wojciech Wawrynowicz. I trzeba przyznać, że mimo kilku niedokładnych zagrań, rozegrał niezły mecz. Zachował przede wszystkim czyste konto. Niestety, nasi zawodnicy nie wykorzystali tego i nie zdołali przynajmniej wyrównać.

Ostatnie wyniki naszych piłkarzy może nie napawają zbytnio optymizmem przed startem rozgrywek, ale pamiętajmy, że chłopcy są po ciężkich treningach i brakuje jeszcze trochę tej lekkości na boisku. Ale to przyjdzie w lidze. A ta startuje już za dwa tygodnie. Zrzeszeni rundę wiosenną rozpoczną na własnym boisku od spotkania z Huraganem. Już teraz serdecznie zapraszam.