Włókniarz czy Kryształ? Rusza A klasa.

• autor: ludzik663, 2017-03-31 19:37

Już jutro swoje rozgrywki zainauguruje wałbrzyska A klasa. W tej serii najciekawiej zapowiadają się zdrojowe derby KS Polanica vs. Włókniarz Kudowa. Zapraszam do krótkiej zapowiedzi.

Runda jesienna wyłoniła nam dwóch głównych kandydatów do walki o awans do klasy okręgowej, czyli Kryształ, który z 37 punktami zajmuje pierwsze miejsce oraz Włókniarz mający cztery oczka straty do ekipy ze Stronia.

W inaugurującej rundę wiosenną kolejce znacznie trudniejsze zadanie czeka zespół z Kudowy, który uda się do Polanicy. Miejscowy KS przeżywa swoje problemy kadrowe i nie wiadomo, czy w ogóle uda im się zebrać, ale nawet dlatego nie można go lekceważyć. ZKS natomiast walczy o awans i dlatego bardzo potrzebuje punktów w tym starciu, a najlepiej trzech. Wydaje się więc, że Włókniarz mimo wszystko powinien sobie poradzić z KS-em, ale jak to mówią derby rządzą się swoimi prawami.

Znacznie łatwiejsze zadanie czeka Kryształ, który pojedzie do Gorzanowa na starcie z Zamkiem. Pozycje w tabeli obu zespołów zdecydowanie wskazuje na zwycięstwo Kryształu i najprawdopodobniej do tego dojdzie, ale zawodnicy ze Stronia nie mogą zapomnieć jesiennego pojedynku, w którym ledwo wygrali 2:1.

Sama 14. kolejka rozpocznie się już w sobotę od pojedynków Słowianina Wolibórz z WLKS-em Wambierzyce oraz Polonii Bystrzyca z LKS-em Bierkowice. Pierwsze z tych spotkań to małe derby beniaminków. Z tych dwóch ekip znacznie lepiej w rozrywkach A klasy radzi sobie Słowianin, który z 18 pkt. zajmuje 7 miejsce. WLKS uzbierał natomiast zaledwie osiem oczek i obecnie zajmuje ostatnie miejsce. Zespół z Wambierzyc w niczym nie przypomina ekipy, która w cuglach wygrała B klasę. Problemy kadrowe sprawiły, że znaleźli się na szarym końcu ligowej tabeli. Słowianin wręcz przeciwnie. Choć do A klasy wszedł jako trzeci zespół, radzi sobie jak na beniaminka bardzo dobrze. Zajmuje wysokie miejsce, a do tego gra naprawdę niezłą piłkę. Mimo wszystko sobotni mecz zapowiada się dość ciekawie. Choć faworytem wydaje się być zespół z Woliborza, to jednak ja bym do końca nie skreślał WLKS-u. Zobaczymy, może w końcu odpalą.

W niedzielę oprócz pojedynków KS-u z Włókniarzem i Kryształu z Zamkiem ciekawie zapowiada się spotkanie w Szczytnej między Hutnikiem a Sudetami. Choć zespół z Międzylesia, to może nie ligowy potentat, to jednak jak na swoje ograniczone możliwości zajmuje przyzwoite 10 miejsce. Hutnik zaś, jak zwykle, czyli z dużej chmury mały deszcz. Mimo wzmocnień, mimo przyjścia nowego trenera TKS jesień miał taką sobie. Notował przede wszystkim dużo strat punktów z teoretycznie słabszymi rywalami, między innymi ostatnim WLKS-em. Choć wiadomo, że zespół ze Szczytnej nie jest raczej zainteresowany walką o awans, ale to nie znaczy, że mają gubić tak głupio punkty. Czy w niedzielę również stracą jakieś oczka? Sudety, jeśli się zbiorą i to w miarę w optymalnym składzie, to mogą napsuć krwi. Ale jak będzie, to się przekonamy.

Pełny zestaw par 14 kolejki.

Kolejka 14 - 1-2 kwietnia

Zamek Gorzanów - Kryształ Stronie Śląskie 2 kwietnia, 11:00