Raport z boisk A klasy po 16 kolejce.

• autor: ludzik663, 2017-04-16 10:19

W Wielką Sobotę rozegrano 16 kolejkę zmagań o mistrzostwo A klasy. Kolejne wysokie zwycięstwo zanotował Kryształ, który ograł Śnieżnik 6:2. Trzy punkty z Łomnicy wywiózł Włókniarz. Polonia Bystrzyca poległa natomiast w Polanicy. Więcej....

Lider nie zwalnia tempa

Kolejne pewne i wysokie zwycięstwo zanotował lider rozgrywek Kryształ. Ekipa ze Stronia, dla której był to pierwszy mecz w rundzie wiosennej na własnym obiekcie podejmowała zawsze groźny Śnieżnik Domaszków. Od początku to gospodarze dyktowali warunki na boisku i już w 13. minucie objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Poświstajły. Goście zdołali odpowiedzieć na tego gola trafieniem Brogowskiego, jednak później trafiał już tylko Kryształ. Po pierwszej części gry było 4:1.

W 54. minucie bramkę na 4:2 zdobył Socha, ale na więcej zespołu z Domaszkowa nie było już stać. Gospodarze do i tak wysokiego prowadzenia dołożyli jeszcze dwie bramki Mateusza Poświstajły i ostatecznie wygrali 6:2.

Dla podopiecznych trenera Małka było to trzecie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej. W dwóch wcześniejszych spotkaniach zanotowali wysokie wygrane z Zamkiem Gorzanów (0:6) i Tęczą Ścinawka Dolna (0:11)

Osłabiony KS lepszy od Polonii

Po zeszłotygodniowym remisie z LKS-em w Bierkowicach tym razem zespół z Polanicy podejmował na własnym stadionie bystrzycką Polonię. Zespół z Bystrzycy w dwóch wcześniejszych spotkaniach rundy wiosennej zanotował dwie wysokie wygrane z Bierkowicami i Woliborzem, i w starciu z KS-em liczył zapewne na kolejny komplet punktów, ale się przeliczył. Ekipa ze Zdroju trapiona kontuzjami okazała się niezwykle wymagającym przeciwnikiem. Polonia mimo przewagi w początkowej fazie spotkania nie zdołała zdobyć bramki. Po okresie dominacji gości przebudził się w końcu KS i praktycznie do samego końca prezentował się lepiej od zespołu z Bystrzycy. Brakowało tylko bramki. Tą udało się zdobyć w 83. minucie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Damian Radtke i zapewnił KS-owi trzy punkty.

Słaby, ale zwycięski Hutnik

Dla zespołu ze Szczytnej było to dopiero drugie zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie. Po raz ostatni Hutnik cieszył się z trzech punktów zdobytych na własnym obiekcie w 2 kolejce, kiedy to 4:1 pokonał Zamek Gorzanów. W Wielką Sobotę podopieczni trenera Kodima podejmowali najsłabszą w rundzie wiosennej Tęczę. Zespół ze Ścinawki w dwóch poprzednich spotkaniach stracił 18 bramek, nie strzelając przy tym ani jednej. Wydawało się więc, że przed Hutnikiem łatwe trzy punkty. Sam mecz nie był jednak spacerkiem. Tęcza postawiła się faworytowi. Ostatecznie gospodarze zdołali wygrać po bramkach zdobytych jeszcze w pierwszej części gry przez Ryncarza i Rosiaka, ale nie przyszło im to tak łatwo jak można by się spodziewać.

Trzy oczka Włókniarza

Po falstarcie w inauguracyjnej kolejce i porażce z KS-em Włókniarz wrócił na właściwe tory. Tydzień temu pokonał Odrodzonych 0:3, a w minioną sobotę takim samym stosunkiem bramek ograł Łomniczankę. Gospodarze po pierwszej połowie remisowali z zespołem z Kudowy 0:0. Jednak w drugiej odsłonie ZKS udowodnił swoją wyższość. W 51. minucie wynik spotkania otworzył Mikołajczak. Na następne trafienia kibice musieli czekać praktycznie do samej końcówki. W 81. minucie na 0:2 trafił brazylijczyk Luis, a kilka chwil później wynik na 0:3 ustalił Myrdacz.

Derby beniaminków dla Słowianina

Zespół z Woliborza nie rozpoczął najlepiej rundy wiosennej ulegając WLKS-owi 2:3 i Polonii 8:1. Sudety wręcz przeciwnie. W dwóch pierwszych meczach zespół z Międzylesia zanotował dwa zwycięstwa z Hutnikiem 2:3, choć przegrywał już 2:0 i z WLKS-em 3:0. W sobotnim starciu to Sudety były więc faworytem, ale jak się później okazało tylko na papierze. Na boisku lepsi i to zdecydowanie okazali się gospodarze, którzy bez mniejszych problemów zwyciężyli aż 5:1. Choć pierwsi z bramki cieszyli się przyjezdni, którzy tuż przed końcem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie po trafieniu Korotusza. Słowianin odpowiedział zaraz po wznowieniu. Do siatki Sudetów trafił Siemiński. Od tej pory gospodarze kontrolowali przebieg meczu dokładając jeszcze cztery trafienia.

WLKS znów na tarczy

Wydawało się, że po zwycięstwie na inaugurację ze Słowianinem WLKS w końcu zacznie piąć się w górę tabeli po fatalnej rundzie jesiennej. Jednak następne spotkania pokazały, że wygrana w Woliborzu to tylko wyjątek od reguły. W następnej kolejce zespół z Wambierzyc przegrał z Sudetami 3:0, a wczoraj uległ gładko Zamkowi 1:4. Choć trzeba oddać, że to święci lepiej rozpoczęli spotkanie z Zamkiem, prowadząc od 35. minuty 1:0 po trafieniu Koprowskiego. W drugiej połowie oddali jednak pole gościom z Gorzanowa, którzy w 65. minucie doprowadzili do wyrównania. Dziesięć minut później Gorczyca wyprowadził Zamek na prowadzenie. W 80. minucie na 1:3 ponownie trafił Gorczyca, a chwilę później wynik na 1:4 ustalił Matusik.

Spotkanie Odrodzonych Szalejów z LKS-em Bierkowice przeniesiono na 3 maja

Kolejka 16 - 15 kwietnia

Słowianin Wolibórz    5-1    Sudety Międzylesie    15 kwietnia, 16:00
LKS Wambierzyce    1-4    Zamek Gorzanów    15 kwietnia, 16:00
Hutnik Szczytna    2-0    Tęcza Ścinawka Dolna    15 kwietnia, 14:00
Kryształ Stronie Śląskie    6-2    Śnieżnik Domaszków    15 kwietnia, 16:00
Łomniczanka Stara Łomnica    0-3    Włókniarz Kudowa Zdrój    15 kwietnia, 14:00
Odrodzenie Szalejów Dolny    -    LKS Bierkowice    3 maja, 15:00
KS Polanica Zdrój    1-0    Polonia Bystrzyca Kłodzka    15 kwietnia, 16:00