Raport z boisk A klasy po 20 kolejce.

• autor: ludzik663, 2017-05-17 13:56

Słowianin gromi Tęcze, natomiast Kryształ KS. Kolejne punkty zdobyło Odrodzenie. Ważną wygraną zanotował także WLKS. Więcej....

Kolejny krok w stronę spadku

Słowianin wziął srogi rewanż na jesienną porażkę w Ścinawce i tym razem bez mniejszych problemów poradził sobie z zespołem Tęczy, wygrywając aż 9:0. Podopieczni trenera Gui bronili się do 12. minuty. Wtedy pierwsze trafienie dla Słowianina zanotował Osiecki, otwierając tym samym worek z bramkami.

W pierwszej części do bramki Tęczy trafiali jeszcze Czepiel (2x), Osicki i po raz drugi Osiecki. Ostatecznie Słowianin prowadził po pierwszej połowie 5:0.

Po zmianie stron gospodarze zdobyli jeszcze cztery bramki. Najpierw w 55. minucie na 6:0 trafił Poproch. Następnie na 7:0 swoja bramkę zdobył Pawlak, na 8:0 trafił Danysiewicz, a wynik na 9:0 ustalił Grzegorz Czepiel, który tym samym skompletował hattricka.

Tęcza tą porażką coraz bardziej zbliża się do spadku. Słowianin awansował zaś na szóstą lokatę.

Waleczne Sudety

Wyjazdowe spotkanie w Międzylesiu miało być dla walczącego o awans Włókniarza czystą formalnością. I po pierwszej połowie wydawało się, że tak właśnie będzie. W 13. minucie wynik otworzył Paweł Myrdacz. Ten sam zawodnik trafił ponownie w 37. minucie, podwyższając prowadzenie gości na 0:2. Kilka chwil później było już 0:3. Tym razem bramkę zdobył Brazylijczyk Luis. Zapowiadał się pogrom. Jednak po trzeciej bramce Włókniarz zwolnił tempa. Mając pewne prowadzenie, mógł sobie na to pozwolić.

Ale Sudety nie zamierzały się poddać. W drugiej połowie gospodarze odważniej zaatakowali i to się opłaciło. W 78. minucie nadzieję kibicom z Międzylesia dał Szturo, zdobywając bramkę kontaktową. W 89. minucie na 2:3 trafił Grzegorz Korotusz. Na więcej było jednak za późno. Chwilę później sędzia zakończył zawody.

Marazm Hutnika

Nie wiedzie się ostatnio zespołowi ze Szczytnej, choć po zwycięstwie w Domaszkowie wydawało się, że TKS w końcu wróci na zwycięskie tory. Jednak następne trzy mecze zakończyły się porażkami Hutnika. Najpierw z Włókniarzem 5:1, tydzień później z LKS-em 2:1 i teraz w niedzielę z Polonią 5:2.

Mecz z Polonią zaczął się jednak całkiem dobrze dla TKS-u. Podopieczni Kodima stworzyli sobie kilka świetnych okazji i powinni wyjść na prowadzenie. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyła jednak Polonia. Hutnik szybko odpowiedział trafieniem Żurka i miał kolejne szanse. Świetnie bronił bramkarz Polonii. Szczególnie ważną interwencją popisał się tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy dwukrotnie odbijał strzały gospodarzy. Polonia wyprowadziła szybka kontrę i zdobyła bramkę do szatni.

Po zmianie stron Polonia całkowicie zdominowała gospodarzy, zdobywając w piętnaście minut trzy bramki. Hutnik w końcówce miał swoje okazje, ale wykorzystać zdołał tylko jedną. W 84. minucie wynik meczu na 5:2 ustalił Gawęda.

LKS przegrywa z WLKS-em

WLKS nie rezygnuje z walki o utrzymanie. Po dwóch porażkach tym razem Święci okazali się lepsi od zespołu z Bierkowic, wygrywając 2:1.

W 26. minucie prowadzenie WLKS-owi dał Piotr Brożek. LKS Bierkowice zdołał wyrównać stan rywalizacji w 83. minucie, kiedy stojącego w bramce gospodarzy Rosiaka pokonał Paweł Milewski.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do WLKS-u, a konkretnie do Patryka Kapłona, który w doliczonym czasie gry zdobył dla zespołu z Wambierzyc bramkę na wagę trzech punktów.

Choć po tej wygranej WLKS nadal znajduje się w strefie spadkowej, to jednak strata do bezpiecznego miejsca wynosi zaledwie jeden punkt.

Śnieżki gubi punkty

Niespodziewanej porażki w Gorzanowie doznał Śnieżnik. Ekipa z Domaszkowa, choć pierwsza objęła prowadzenie, ostatecznie schodziła z boiska pokonana. Dobre zawody rozegrał zawodnik Zamka- Dominik Matusik, który dwukrotnie pokonywał bramkarza gości w 14. i 92. minucie. Pozostałe bramki dla zwycięzców zdobyli jeszcze Gorczyca, Zalewski i Dymek.

Dla Śnieżnika trafiali natomiast Socha i Dragan.

Kryształ rozbił KS, cztery bramki Mateusz Poświstajły

Zespół z Polanicy na tak ważny mecz pojechał do Stronia w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. W taki sposób ciężko było się postawić pewnie zmierzającemu do Okręgówki Kryształowi. Jednak nawet mimo osłabienia, goście dzielnie walczyli, przynajmniej na początku. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 13. minucie po bramce Błachuta. W 20. minucie drugie trafienie dołożył Mateusz Poświstajło. KS-owi udało się zdobyć bramkę, a konkretnie zdobył to jeden z zawodników Kryształu, pokonując własnego bramkarza. Później jednak na boisku rządzili już tylko gospodarze, którzy z zimną krwią wykorzystywali grę z przewagą jednego zawodnika. Po pierwszej połowie Kryształ prowadził 6:1.

W drugiej części KS, choć przegrywał, nie zamierzał tylko się bronić. Chciał atakować w tym celu, zmieniając nawet ustawienie na bardziej ofensywne. Niestety, na niewiele się to zdało, bo zaraz po wznowieniu to Kryształ zdobył kolejną bramkę.

W 51. minucie doszło do nieprzyjemnego incydentu, w którym to zawodnik gospodarzy i gości zderzyli się głowami. W wyniku tego gracz KS-u został zabrany przez pogotowie. Zespół z Polanicy kończył więc mecz w dziewiątkę. Krzyształowcy zdobyli w tym czasie jeszcze dwie bramki i ostatecznie wygrali aż 9:1.

Odrodzenie znów punktuje

Szóstą porażkę z rzędu zanotowała Łomniczanka. Zespół ten potrafi grać pięknie w piłkę, ale nie zdobywa punktów. Przez to zamiast bić się o czołowe lokaty, zespół ze Starej Łomnicy musi martwić się, by nie spaść do B klasy. A jest tego coraz bliżej. W niedzielnym pojedynku Łomniczanka nie sprostała Odrodzonym, czyli bezpośredniemu konkurentowi w walce o utrzymanie.

Goście z Szalejowa już w 8. minucie po bramce Misterskiego objęli prowadzenie. Łomniczanka odpowiedziała dopiero w drugiej połowie trafieniem Gacka.

W 81. minucie komplet punktów dla gości zapewnił Fedak.

Kolejka 20 - 13-14 maja

Słowianin Wolibórz    9-0    Tęcza Ścinawka Dolna    13 maja, 17:00
Zamek Gorzanów    5-2    Śnieżnik Domaszków    14 maja, 17:00
Sudety Międzylesie    2-3    Włókniarz Kudowa Zdrój    14 maja, 11:00
LKS Wambierzyce    2-1    LKS Bierkowice    14 maja, 17:00
Hutnik Szczytna    2-5    Polonia Bystrzyca Kłodzka    14 maja, 17:00
Kryształ Stronie Śląskie    9-1    KS Polanica Zdrój    14 maja, 17:00
Łomniczanka Stara Łomnica    1-2    Odrodzenie Szalejów Dolny    14 maja, 17:00