Sparta Stary Waliszów 5:2 Tarnovia Tarnów
Tom - Dar Ludwikowice 4:3 Zrzeszeni N - W - CH Niwa

Zaprzyjaźnione kluby

Aktualności

Raport z boisk A klasy po 23 kolejce.

• autor: ludzik663, 2017-06-08 15:00

Aż 51 bramek padło łącznie w siedmiu meczach 23 kolejki. Najwięcej, bo aż 12 trafień, kibice ujrzeli w starciu Łomniczanki z Hutnikiem, wygranym przez zespół z Łomnicy 8:4. Więcej...

Słowianin bez szans

Kolejne pewne zwycięstwo zanotował Kryształ. Zespół ze Stronia w dobrym stylu wygrał ze Słowianinem Wolibórz 5:0. Pierwsza część gry była jeszcze w miarę wyrównana. Kryształ od 9 minuty prowadził 1:0 po trafieniu Marcina Poświstajły. Jednak na następne trafienia kibice musieli poczekać do drugiej połowy. Zaraz na początku w 47. minucie na 2:0 podwyższył Szymon Błachut. Następnie swoje trafienia dołożyli jeszcze Hoydon, ponownie Marcin Poświstajło, a wynik na 5:0 ustalił Bajrak. Dodatkowo Słowianin kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Macioszka.

Blamaż Hutnika

Zaskakującej i wysokiej porażki doznał Hutnik Szczytna. Artur Kodim, trener TKS-u w meczu z Łomniczanką, nie mógł jednak skorzystać ze wszystkich zawodników. W kadrze zabrakło między innymi najlepszego strzelca Łukasza Gawędy.

Walcząca o utrzymanie Łomniczanka od początku odważnie ruszyła do ataków, ale to goście pierwsi objęli prowadzenie po ładnej akcji i strzale Rafała Kotfasa. Niestety Hutnik nie poszedł za ciosem. Łomniczanka natomiast coraz odważniej poczynała sobie na boisku. W 15. minucie Palka doprowadził do wyrównania. Cztery minuty później zespół z Łomnicy objął prowadzenie. Tym razem ładnym strzałem popisał się najlepszy gracz Łomniczanki - Grzegorz Dereń. Gospodarze grali wręcz imponująco. Przyjemnie oglądało się ciągły szturm na bramkę gości. Hutnik natomiast był w tym starciu bezradny.

W 33. minucie Gacek podwyższył na 3:1. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową strzałem głową zdobył jeszcze Łukasz Szeffler.

W drugiej połowie oglądaliśmy istny Dereń Show. Zawodnik z Łomnicy grał rewelacyjnie. Już minute po wznowieniu wpisał się na listę strzelców i było 4:2. Hutnik w 61. minucie ponownie złapał kontakt dzięki bramce Szefflera, który wykorzystał podanie Żurka i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Wydawało się, że Hutnik może jeszcze coś w tym meczu ugrać. Nic z tych rzeczy. Grzegorz Dereń szybko sprowadził gości na ziemię i w przeciągu czterech minut zdobył trzy bramki, doprowadzając do wyniku 7:3.

W 77. minucie rzut karny wykorzystał gracz Hutnika- Marcin Rosiak. Jednak ostatnie słowo należało w tym meczu do gospodarzy. W 87. minucie na 8:4 trafił Sikorski. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale bramkarz zespołu ze Szczytnej obronił rzut karny.

Dzięki tej wygranej Łomniczanka odskoczyła od strefy spadkowej na cztery punkty.

Odrodzenie łapie oddech

W meczu o przysłowiowe sześć punktów Odrodzenie Szalejów pokonało przed własną publicznością WLKS Wambierzyce aż 6:1. Obie ekipy toczą bezpośredni bój o utrzymanie. Przed tą kolejką w lepszej sytuacji był WLKS, który jednym punktem wyprzedzał piłkarzy z Szalejowa. Święci dodatkowo przystępowali do tego spotkania podbudowani wygraną z KS-em, natomiast Odrodzenie w ostatniej kolejce przegrało z Hutnikiem 4:2.

Na boisku to nie miało jednak większego znaczenia. WLKS zagrał słabo, natomiast Odrodzenie okazało się niezwykle solidne i po pierwszej połowie to zespół z Szalejowa prowadził 2:0 po dwóch bramkach Hebdy. W drugiej odsłonie gospodarze zagrali równie dobrze i w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy do siatki trafił Jacek Maruszak powracający po dłuższej nieobecności.

W 53. minucie hat-tricka skompletował Hebda. WLKS było stać tylko na trafienie honorowe autorstwa Brożka. Na koniec dwie bramki dla Odrodzonych zdobył jeszcze Jacek Muła.

LKS gromi

Pogodzona już ze spadkiem do B klasy, Tęcza Ścinawka Dolna nie stawiała większego oporu w starciu z nadal walczącym o utrzymanie zespołem z Bierkowic. LKS wygrał pewnie 7:3, przerywając serię trzech porażek z rzędu.

Tęcza właściwie w żadnym fragmencie gry nie zagroziła poważniej gospodarzom. Podopieczni trenera Bilińskiego po godzinie gry prowadzili już 6:0 po bramkach Toczka (dwie), Uljasza, Obolewicza i Milewskiego.

Goście pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 77. minucie, kiedy to do siatki trafił Szwiec. W 83. minucie bramkę na 7:1 zdobył Kaletka.

W końcówce meczu goście wykorzystali jeszcze chwilowe rozluźnienie w ekipie LKS-u i zdobyli dwie szybki bramki.

Polonia lepsza od Zamka

Zespół z Bystrzycy po wpadce w Międzylesiu i tylko remisie z Sudetami musiał się zrehabilitować i trzeba powiedzieć, że robił to doskonale. Ofiarom podrażnionej Polonii okazał się będący ostatnio w niezłej formie Zamek Gorzanów. Ósmy zespół w tabeli tym razem był bez szans.

Cztery trafienia w tym meczu zanotował Sławomir Marszałek, a po jednej bramce dołożyli jeszcze Duplaga, Zaleski i Ćwichoń. Dla Zamka trafiali natomiast Matusik i Rosenau.

Wygrana KS-u

Serie trzech porażek z rzędu przerwał w końcu zespół z Polanicy, który na własnym obiekcie ograł Sudety 4:0. Pierwsza część była jeszcze w miarę wyrównana. Obie ekipy, choć stworzyły sobie kilka dogodnych okazji, to jednak raziły olbrzymią nieskutecznością. Dlatego pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie zarysowała się przewaga gospodarzy. KS zagrał przede wszystkim znacznie skuteczniej, a to zaowocowało bramkami. W 61. minucie na 1:0 trafił Tortyna po podaniu Kowalskiego. Chwilę później na 2:0 trafił Domagała.

W 69. minucie z boiska wyleciał zawodnik gości - Michał Kiefer. Mimo to Sudety potrafiły stworzyć sobie dwie dogodne okazje. W pierwszej świetną interwencją popisał się golkiper gospodarzy, natomiast w drugiej na przeszkodzie stanął słupek.

W 79. minucie na bramkę na 3:0 zdobył Domagała, a w doliczonym czasie na 4:0 trafił jeszcze Kowalski.

Przeciętny Włókniarz

Drugą porażkę z rzędu zanotował Śnieżnik Domaszków, który przegrał w Kudowie 3:1. Samo spotkanie było w miarę wyrównane. Włókniarz prowadzenie objął w 41. minucie dzięki bramce Tomczaka.

W 63. minucie Michał Socha doprowadził jednak do wyrównania. Włókniarz szybko odzyskał prowadzenie po bramce Patryka Myrdacza.

W doliczonym czasie gry do siatki przyjezdnych trafił drugi z braci Myrdacz- Paweł.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
10.  LKS Bierkowice 23 24 7 3 13 48-68 5 2 5 30-28 2 1 8 18-40 2 4 1 1 0 6-3
11.  Łomniczanka Stara Łomnica 23 24 7 3 13 59-67 4 2 6 33-31 3 1 7 26-36 2 1 0 1 1 3-6
12.  Odrodzenie Szalejów Dolny 23 22 7 1 15 30-77 4 1 7 21-35 3 0 8 9-42
13.  LKS Wambierzyce 23 20 6 2 15 35-64 3 1 7 18-32 3 1 8 17-32
14.  Tęcza Ścinawka Dolna 23 10 3 1 19 26-110 2 1 8 15-45 1 0 11 11-65

Kolejka 24 - 10-11 czerwca

Słowianin Wolibórz - Włókniarz Kudowa Zdrój 10 czerwca, 17:00
Śnieżnik Domaszków - LKS Bierkowice 11 czerwca, 11:00
Tęcza Ścinawka Dolna - Polonia Bystrzyca Kłodzka 11 czerwca, 17:00
Zamek Gorzanów - KS Polanica Zdrój 11 czerwca, 17:00