Raport z boisk A klasy po 25 i 26 kolejce.

• autor: ludzik663, 2017-06-19 17:08

W czwartek i niedzielę rozegrano dwie ostatnie kolejki o mistrzostwo A klasy. Ostatecznie mistrzem został Kryształ Stronie Śląskie i to on zagra w przyszłym sezonie w lidze okręgowej. Do B klasy spadły natomiast Tęcza i WLKS.

25 KOLEJKA

W czwartek jednym z ciekawszych spotkań była konfrontacja Hutnika ze Słowianinem. Zespół ze Szczytnej przed tygodniem przegrał z Kryształem, choć na tle lidera wypadł całkiem nieźle. Teraz liczył na zwycięstwo. Początek meczu należał jednak do gości, którzy po bramkach Marusiaka i Pieróga prowadzili 0:2. Tuż przed końcem pierwszej połowy kontaktową bramkę dla TKS-u zdobył Gawęda. Po zmianie stron to Hutnik był stroną dominującą, jednak na wyrównanie musiał czekać do 60. minuty, kiedy to rzut karny na gola zamienił Rosiak i tym samym doprowadził do wyrównania. W 67. minucie Hutnik po raz pierwszy w tym meczu wyszedł na prowadzenie po pięknym trafieniu Koconia. Ten sam zawodnik kilka chwil później dołożył kolejne trafienie. Tym razem napastnik gospodarzy wykorzystał zamieszanie podbramkowe i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. W końcówce meczu dwie bramki zdobył jeszcze wprowadzony Piotr Kodim pieczętując okazała wygraną 6:2.

Osiem bramek padło w Stroniu, gdzie miejscowy Kryształ pokonał walczący o utrzymanie WLKS Wambierzyce 8:0.

Trzecią wygraną z rzędu zanotowała Łomniczanka. Zespół prowadzony przez Wiesława Zalewskiego pokonał wyżej notowane Sudety Międzylesie 3:1 po dwóch bramkach Gacka i jednej Bielskiego. Honorowe trafienie dla gości zanotował Skarbiński.

Pewną wygraną 0:5 z broniącym się przed spadkiem Odrodzeniem zanotował Zamek. Ekipa z Gorzanowa już po kwadransie prowadziła 0:2 po trafieniach Rosenaua i Dawca. W drugiej odsłonie goście dorzucili jeszcze trzy bramki, a na listę strzelców wpisali się odpowiednio Matusik, Zalewski i Pachowicz.

Tęcza, choć już kilka kolejek temu była pewna spadku, nie zamierzała odpuszczać swoim rywalom i oddawać punktów bez walki. Przekonał się o tym KS. Zespół z Polanicy przystąpił do tego spotkania gołą jedenastką z nominalnym bramkarzem grającym z konieczności w polu. Mimo to gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 2:0. W 74. minucie goście ze Ścinawki zdobyli bramkę. Rzut karny na gola zamienił Janowski. Po tym trafieniu mecz się wyrównał. Tęcza mogła nawet objąć prowadzenie, ale zmarnowała stuprocentową sytuację. W doliczonym czasie gry KS wyprowadził szybka kontrę, którą precyzyjnym lobem wykończył Listwan i ustalił wynik na 3:1.

Emocjonujące spotkanie oglądali kibice w Bystrzycy, gdzie miejscowa Polonia pokonała 2:1 Śnieżnik i zapewniła sobie trzecią lokatę na koniec sezonu. Pierwsi z gola cieszyli się jednak przyjezdni. W 38. minucie prowadzenie Śnieżnikowi zapewnił Michał Socha. Później zespół z Domaszkowa miał jeszcze okazję na podwyższenie prowadzenia, ale raził nieskutecznością. Polonia przebudziła się w drugiej połowie. W 58. minucie bramkę z rzutu wolnego dającą remis zdobył Marszałek. W 87. minucie wygraną Polonii zapewnił Pasternak.

Skromne jak na swoje możliwości zwycięstwo zanotował Włókniarz. Podopieczni trenera Ulatowskigo pokonali w Bierkowicach LKS 0:2. Wygraną zespołowi z Kudowy zapewnili w drugiej połowie dwaj najlepsi strzelcy- Luis i Paweł Myrdacz.

26 KOLEJKA

W ostatniej kolejce oczy kibiców były zwrócone głównie już tylko na dwa mecze, w których stawką było utrzymanie. Chodzi o pojedynki Tęczy z Odrodzonymi, WLKS i z Hutnikiem. Odrodzenie i WLKS toczyły bowiem jeszcze zacięty bój o pozostanie w A klasie. Przed niedzielną kolejką w lepszej sytuacji był zespół z Szalejowa, który miał dwa oczka przewagi nad rywalem.

WLKS, aby pozostać w A klasie musiał wygrać i liczyć na porażkę Odrodzonych. Święci swoje zadanie spełnili i ograli Hutnika 2:1. Zespół ze Szczytnej przyjechał do Ścinawki bez kilku podstawowych graczy. W kadrze zabrakło między innymi Futomy, Żurka, Gawędy i Rosiaka. To nieco ułatwiło zadanie gospodarzom, którzy w 21. minucie po bramce Ugarenki objęli prowadzenie. Hutnik mimo, że nie forsował zbytnio tempa, jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania po trafieniu Kotfasa. WLKS walczył o wygraną z całych sił i w 73. minucie dopiął swego. Bramkę na 2:1 zdobył Matuszewski. Jak się później okazało, to trafienie nie miało większego znaczenia, bowiem WLKS i tak pożegnał się z A klasą.

Swój mecz wygrało Odrodzenie, które po dwóch trafieniach Gargały zwyciężyło Tęczę Ścinawka 0:2.

Do ciekawego pojedynku doszło w Kudowie, gdzie Włókniarz podejmował Polonię. Gospodarze udanie zrewanżowali się Polonii za porażkę 1:0 z rundy jesiennej i teraz to oni ograli gości z Bystrzycy 3:0. Wynik w 20. minucie otworzył Drąg. Zaraz na początku drugiej odsłony podwyższył na 2:0. Trafienie na 3:0 padło w 65. minucie. Była to 100 bramka Włókniarza w tym sezonie, a zdobył ją kończący przygodę z piłką Grzegorz Heręźlak, który wykorzystał rzut karny.

Niespodziewany remis w Międzylesiu zanotował Kryształ. Sudety wykorzystały zmęczonego świętowaniem lidera i urwały mu jeden punkcik. Bramkę dla gospodarzy zdobył już w 8. minucie Grzegorz Korotusz. Odpowiedział w 70. minucie Mateusz Poświstajło.

KS Polanica nie zdołał zebrać się na mecz w Domaszkowie i oddał go walkowerem.

Sensacyjnej porażki z LKS-em Bierkowice doznał Słowianin. Zespół z Woliborza przegrał na własnym boisku 0:3.

Zamek Gorzanów choć przegrywał już 0:2 ostatecznie pokonał Łomniczankę 3:2 po trzech bramkach Matusika. Zespół z Łomnicy dodatkowo kończył mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartach.

Dzięki tej wygranej Zamek zajął na koniec sezonu wysokie piąte miejsce.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Kryształ Stronie Śląskie 26 71 23 2 1 117-21 12 1 0 69-10 11 1 1 48-11
2.  Włókniarz Kudowa Zdrój 26 67 22 1 3 100-24 13 0 0 60-9 9 1 3 40-15
3.  Polonia Bystrzyca Kłodzka 26 49 15 4 7 96-48 10 1 2 57-24 5 3 5 39-24
4.  Śnieżnik Domaszków 26 47 15 2 9 76-54 9 1 3 41-18 6 1 6 35-36
5.  Zamek Gorzanów 26 39 12 3 11 77-76 8 0 5 44-36 4 3 6 33-40
6.  Hutnik Szczytna 26 38 12 2 12 71-69 4 2 7 32-36 8 0 5 39-33
7.  KS Polanica Zdrój 26 37 11 4 11 65-59 10 0 3 40-15 1 4 8 25-44
8.  Słowianin Wolibórz 26 34 10 4 12 65-81 5 4 4 41-24 5 0 8 24-57