ZAPOWIEDŹ: Czas na ligę !!!

• autor: ludzik663, 2017-08-19 13:45

Już jutro Zrzeszeni Niwa meczem z powracającą na B klasowe boiska Igliczną Wilkanów zainaugurują sezon 2017/2018. Będzie on wyjątkowy, bo po raz pierwszy zagramy w systemie czterorundowym.

Igliczna Wilkanów po blisko czterech latach nieobecności na ligowych boiskach zdecydowała się na reaktywacje. Zrobiła to jednak na tyle późno, że na początku nie zdołała dołączyć do naszej grupy, bo podział i terminarz był już gotowy. Pozostała im więc grupa druga. Tu jednak czekałyby ich wyjazdy po 40-50 km w jedną stronę. To generuje koszty, co dla reaktywowanego zespołu byłoby sporym problemem. Na szczęście dla zespołu z Wilkanowa decyzję o wycofaniu drużyny z B klasy podjęli działacze w Ścinawce Dolnej, zwalniając tym samym jedno miejsce w grupie pierwszej, które zajęła Igliczna.

Ogółem dla wielu powrót Iglicznej był wielkim zaskoczeniem. O ile w kuluarach mówiło się o Zjednoczonych czy Trojenie, o tyle o zespole z Wilkanowa już nie. Ale to dobrze, że podjęli taką decyzję. Zobaczymy teraz co pokażą i jak się zaprezentują w nadchodzącym sezonie. Trzeba pamiętać, że przed tym gdy w Wilkanowie podjęto decyzję o rozwiązaniu zespołu, Igliczna była jednym z najlepszych zespołów w B klasie. W sezonie 13/14 zajęła wysokie drugie miejsce.

Czy i tym razem igliczna będzie w czubie tabeli? Ich forma to obecnie jedna wielka niewiadoma. Nie posiadam informacji o wynikach w meczach sparingowych. Być może nie rozegrali żadnego. O tym jak wyglądają przekonamy się w niedzielę.

Zrzeszonych czeka więc ciężki bój o ligowe punkty.

Zrzeszeni Niwa - Igliczna Wilkanów

(20 sierpnia, godz 13:00, boisko w Niwie)