Zrzeszeni rozbili Zamek II (RELACJA, FOTO)

• autor: ludzik663, 2017-10-01 13:13

Nasi piłkarze po świetnym meczu pokonali w Gorzanowie rezerwy Zamka aż 0:5, marnując przy tym drugie tyle świetnych okazji. Więcej...

Dla Zrzeszonych był to historyczny, bo pierwszy mecz na nowym boisku w Gorzanowie oddanym do użytku w listopadzie 2014. Nowy obiekt okazał się niezwykle szczęśliwy, bo po serii pięciu porażek z rzędu nasi piłkarze w końcu podnieśli się i pokonali miejscowe rezerwy Zamka aż 0:5. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, gdyby nie fatalna skuteczność.

Zacznijmy jednak od początku. Na niezwykle ważne starcie z sąsiadem w tabeli Zrzeszeni udali się w czternastoosobowym składzie. W kadrze na ten mecz, z zawodników, którzy występujących w miarę regularnie, zabrakło jedynie Bartosza Mackiewicza, a z racji urazu nie mógł zagrać Jarosław Obstarczyk. W porównaniu z przegranym meczem z LUKS-em w wyjściowej jedenastce, nastąpiło kilka zmian. Na środku obrony Trzcińskiego zastąpił Pawłowski, nieobecnego na lewej obronie Mackiewicza zastąpił Paweł Palij, a szansę gry od pierwszych minut otrzymał Dawid Wach.

Zamek też nie wyglądał najlepiej kadrowo, bo na ławce miał tylko jednego zmiennika. Na boisko wybiegł natomiast były zawodnik Zrzeszonych - Adam Jaszczyszyn.

Mimo problemów kadrowych, to do gospodarzy należał początek spotkania. Zamek stworzył sobie kilka niezwykle groźnych okazji, jednak głównie po błędach Zrzeszonych. Jeden z takich błędów popełnił bramkarz Palij, który przy próbie wybicia piłki nabił piłkarza gospodarzy i niewiele brakowało, by futbolówka wpadła do siatki.

Z biegiem minut goście z Niwy coraz śmielej poczynali sobie pod bramką Zamka. Dwa groźne strzały oddał Dawid Wach, który w obu przypadkach pomylił się dosłownie o centymetry. Najlepszą okazję zmarnował jednak Piotr Wach, który będąc praktycznie kilka metrów od bramki i mając przed sobą tylko bramkarza, próbował go jeszcze kiwnąć, dając tym samym czas na reakcję obrońcom, którzy skutecznie powstrzymali naszego napastnika.

Wszystko co najważniejsze w tym meczu wydarzyło się w drugiej części spotkania, którą śmiało można nazwać festiwalem marnowania stuprocentowych okazji, bo jeśli ktoś chciał zobaczyć jak to się powinno robić, to właśnie druga część gry między Zamkiem i Zrzeszonymi świetnie to ukazała.

Jak marnować okazję jako pierwszy pokazał Damian Kopacz. Zawodnik z Niwy, będąc dwa metry od bramki i mając piłkę na głowie, nie potrafił jej skierować do siatki, tylko fatalnie przestrzelił. To był jednak dopiero początek. W późniejszych minutach dwie kolejne okazje zmarnował Piotr Wach, zdołał on się jednak zrehabilitować i w 53. minucie umieścił piłkę w siatce, dając Zrzeszonym zasłużone prowadzenie. Niestety nasi piłkarze dalej marnowali dogodne okazje. Do Kopacza i Wacha dołączył Horbajczuk, który fatalnie przestrzelił, mając przed sobą tylko bramkarza.

W 60. minucie było już jednak 0:2. Świetne podanie od Trzcińskiego, dla którego był to pierwszy kontakt z piłką po wejściu na boisko, otrzymał Wach i w sytuacji sam na sam z Grebskim najpierw go minął, a później tylko skierował piłkę do pustej bramki.

Dziesięć minut później premierowe trafienie w barwach Zrzeszonych zanotował Dawid Wach, podwyższając na 0:3.

W końcowej fazie meczu kolejne dwa trafienia dołożył jeszcze Piotr Wach, który jak już się rozstrzelał, to na dobre.

Podsumowując: Zrzeszeni, po niezłej pierwszej i świetnej drugiej połowie, w pełni zasłużenie pokonali drugą drużynę Zamka Gorzanów 0:5. Ostatnie tak wysokie zwycięstwo nasz zespół zanotował w 2013, kiedy to ograł Tornado Ławicę 0:7.

Teraz przed nami kolejny wyjazd i kolejna szansa na punkty. W ósmej serii gier Zrzeszeni zmierzą się z Igliczną Wilkanów.

01.10.2017, godzina 11.00, boisko w Gorzanowie, 7 kolejka B klasy kłodzkiej grupa I

Zamek II Gorzanów - Zrzeszeni Niwa 0:5 (0:0)

Bramki: 53' 60' 88' 90' P.Wach, 70' D.Wach