PODSUMOWANIE 10 KOLEJKI B KLASY

• autor: ludzik663, 2017-10-26 16:07

W tej kolejce doszło do hitowego pojedynku Zjednoczonych z LUKS-em. Ciekawie było także w Wilkanowie, gdzie Igliczna podejmowała sąsiadujący w tabeli Zamek II Gorzanów. Więcej...

Spotkanie w Ścinawce zapowiadane było jako hit tej serii, jednak jego poziom trochę rozczarował. Przede wszystkim rozczarował LUKS, który nie postawił Zjednoczonym zbyt ciężkich warunków. Choć pierwszy wyszedł na prowadzenie po bramce Łukasza Otermana, to jednak później na boisku panował już tylko jeden zespół. Zjednoczeni dość szybko odpowiedzieli bramką Piotra Kochanka. Jednak na następne trafienia kibice musieli czekać do drugiej połowy. W tej odsłonie gospodarze trafiali pięciokrotnie, z czego aż trzy razy w ostatnich pięciu minutach gry. Ozdobą spotkania był bez wątpienia gol z rzutu wolnego autorstwa Mateusza Ugarenki, który przymierzył w samo okienko, nie dając Maszczakowi żadnych szans na obronę. Oprócz wspomnianego Ugarenki i Kochanka dla Zjednoczonych bramki zdobyli jeszcze Łukasz Kurasz i Krzysztof Niedziela, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie

Drugi z kandydatów do awansu - Trojan - również bez problemów ograł swojego rywala Spartę Stary Waliszów 4:0. Zespół z Lądka, podobnie jak Zjednoczeni, przeważał przez większą część meczu, a na prowadzenie wyszedł już w 7. minucie po trafieniu Pawła Skowrona. Następnie w pierwszej połowie do siatki Sparty trafił jeszcze Mateusz Panek. Zmiana stron nie przyniosła zmiany obrazu gry. Przeważał Trojan, co w 61. minucie Jacek Stępień udokumentował golem. Wynik w 78. minucie ustalił Sadliński wykorzystując rzut karny po faulu na Skowronie.

Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie w Wilkanowie. Miejscowa Igliczna do 64. minuty prowadziła z Zamkiem II Gorzanów 2:0 po trafieniach Szydły i Baszczaka, to jednak nie wystarczyło na choćby punkt.

W 65. minucie bramkę kontaktową zdobył Grochalski. W ekipie gospodarzy zrobiło się nerwowo, co szybko wykorzystali przyjezdni. W 75. minucie do remisu doprowadził Marcinowski, a kilka chwil później bramkę na wagę trzech punktów zdobył Grochalski.

Pewne zwycięstwo zanotował także Zamek Trzebieszowice, który 6:3 pokonał Zrzeszonych Niwa.