ZAPOWIEDŹ: Wiosenne granie czas zacząć!

• autor: ludzik663, 2018-04-05 11:07

W końcu z dwutygodniowym opóźnieniem rozpoczynamy rundę wiosenną. Zrzeszonych na początek czeka chyba najtrudniejszy przeciwnik w całym sezonie. Nasi zawodnicy zmierzą się bowiem z liderem rozgrywek - Zjednoczonymi Ścinawka Średnia.

Pierwotnie rundę wiosenną mieliśmy rozpocząć 25 marca, od konfrontacji w Wilkanowie z miejscową Igliczną. Lecz przez zły stan boisk cała kolejka została odwołana i przełożona na 6 czerwca. Następnie czekała nas przerwa świąteczna. Jednak w końcu dane nam będzie rozpocząć sezon. Pogoda jak na razie iście wiosenna, miejmy nadzieję, że utrzyma się do niedzieli.

Zrzeszonych w pierwszym meczu o punkty po przerwie czeka arcytrudne zadanie. Nasz zespół uda się do Ścinawki Średniej na mecz z liderem, gdzie jakakolwiek zdobycz punktowa na tym terenie wiąże się z cudem. Brzmi to może dość dziwnie, albo nawet i strasznie, ale niestety taka jest prawda. W naszej lidze jedynym godnym przeciwnikiem dla Zjednoczonych jest Trojan Lądek Zdrój, z którym nasz niedzielny rywal zdobył tylko punkt (remis i porażka). Pozostałe ekipy nawet jak spróbują nawiązać walkę, to i tak ostatecznie wygrywają Zjednoczeni i to różnicą co najmniej kilku bramek. Takie są realia tej ligi. No może wyjątkiem był mecz ze Spartą (5:4), gdzie aby zwyciężyć musieli się naprawdę napracować, jednak pozostałe mecze to gładkie zwycięstwa.

Statystyki zbiorcze drużyny

13 KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia KS Trojan Lądek Zdrój 2:6
14 LKS Zamek Trzebieszowice KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia 0:4

Jak było jesienią?

W rundzie jesiennej Zrzeszeni dwukrotnie przekonali się o sile Zjednoczonych. Pierwszy mecz przegrali gładko 2:6, choć jako pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu Dawida Horbajczuka. Później już było gorzej i rywal wbił naszej drużynie pięć bramek. W drugiej połowie znów zagraliśmy dobrze i tą część gry zremisowaliśmy 1:1, co pokazuje, że można powalczyć nawet z tak mocnym zespołem jak Zjednoczeni, ale trzeba mieć siły na cały mecz, a nie tylko na połowę.

W drugim meczu już było znacznie gorzej i choć po pierwszej części przegrywaliśmy tylko 1:0 ostatecznie ulegliśmy na boisku w Ścinawce Średniej aż 7:0. Tu też jednak fragmentami graliśmy nawet nieźle i kilkukrotnie udało nam się poważnie zagrozić bramce gospodarzy. Niestety nie potrafiliśmy swoich okazji wykorzystać. Zjednoczeni natomiast nie mieli tego problemu.

Co nas czeka w niedzielę?

Teraz też nie zapowiada się, że będzie inaczej. Dla gospodarzy mecz z takim zespołem jak Zrzeszeni ma być tylko czystą formalnością i łatwymi trzema punktami które przybliżą ich do awansu. Oczywiście musimy zrobić wszystko by piłkarzom ze Ścinawki nieco pokrzyżować szyki. Już wiele ekip przed starciem z Zrzeszonymi dopisywało sobie punkty, a później źle to się dla nich kończyło. Choć nie ma co się oszukiwać, to Zjednoczeni są liderem i głównym faworytem. My możemy, oni muszą.

16 kolejka B klasy - 08.04.2018

KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia - Zrzeszeni N-W-CH Niwa - godzina 15.00