Cenny punkt (RELACJA, FOTO)

• autor: ludzik663, 2018-04-15 17:51

Zrzeszeni, choć po pierwszej części gry przegrywali w starciu z Zamkiem Trzebieszowice 2:0, ostatecznie zremisowali całe spotkanie 3:3, po bramkach Jarosława Obstarczyka, Dawida Wacha i Radosława Horbajczuka. Więcej niebawem...

Po wygranej ze Zjednoczonymi w naszym zespole jakby na nowo wzrosła wiara we własne możliwości. Zrzeszeni pokazali, że mogą rywalizować i wygrywać nawet z liderem. Mecz w Trzebieszowicach miał być więc kontynuacją i sprawdzianem. Czy 0:2 w Ścinawce to tylko wypadek przy pracy czy może początek serii?

W kadrze, w porównaniu z meczem ze Zjednoczonymi, zabrakło tylko Dariusza Trzcińskiego. Jego miejsce w linii defensywnej zajął Bartosz Mackiewicz. I to tyle jeśli chodzi o zmiany w wyjściowej jedenastce, bo jak mawiają, zwycięskiego składu się nie zmienia.

Niestety Zrzeszeni od początku grali bardzo nerwowo i chaotycznie w obronie. Napastnicy gospodarzy z łatwością przedostawali się pod nasze pole karne.

Już w 8. minucie gry wynik otworzył Przemysław Toczek, który pozostawiony zupełnie bez krycia, z najbliższej odległości trafił do bramki.

Im dalej w mecze, tym Zamek stwarzał coraz groźniejsze okazje. My próbowaliśmy grać tak jak ze Zjednoczonymi, czyli prosto, długą piłką na naszych napastników, głównie na szybkiego Piotra Wacha. Obrońcy gospodarzy spisywali się jednak lepiej niż ci ze Ścinawki i praktycznie każda piłka padała ich łupem.

W 36. minucie Zamek podwyższył prowadzenie na 2:0. Całą sytuację sprokurowało złe wybicie piłki przez jednego z naszych obrońców, a dokładnie Palija, który podał pod nogi zawodnikowi Zamka, ten natychmiast zagrał do wbiegającego w pole karne Porębskiego, którego faulem powstrzymał Damian Kopacz. Arbiter bez chwili wahania wskazał na jedenastkę, którą na gola zamienił sam poszkodowany.

Zrzeszeni za grę wzięli się dopiero w drugiej połowie, czego efekty przyszły bardzo szybko. W 55. minucie dośrodkowanie Damiana Kopacza z rzutu wolnego na gola strzałem... no właśnie za bardzo nie wiemy czym, chyba łydką, zamienił Jarosław Obstarczyk. Najważniejsze, że wpadło. Jednak już kilka minut później Zamek mógł prowadzić 3:1. Po raz drugi w tym meczu Damian Kopacz sfaulował w polu karnym zawodnika gospodarzy, a sędzia po raz drugi podyktował rzut karny. Do jedenastki tym razem podszedł Przemysław Toczek i na nasze szczęście fatalnie przestrzelił. Gdyby nie to, byłoby już pewnie po meczu. A tak Zrzeszeni cały czas mieli szanse na remis, co wykorzystali.

W 66. minucie Radosław Horbajczuk wykorzystał dośrodkowanie Dawida Wacha i doprowadził do remisu. Na tym jednak goście nie zamierzali poprzestać. Niecałe dziesięć minut później Zrzeszeni po bramce Dawida Wacha objęli prowadzenie 2:3.

Niestety nie udało się go utrzymać do końca. W 80. minucie do remisu doprowadził Solarz.

Patrząc jednak z perspektywy całego spotkania, należy szanować ten punkt. Po tak słabej pierwszej połowie mogliśmy przegrywać znacznie wyżej. Jednak w drugiej odsłonie Zrzeszeni zagrali dużo lepiej, doprowadzili do remisu i wyszli nawet na prowadzenie. Ostatecznie skończyło się remisem. Dobry i ten punkt. Za tydzień wracamy na boisko w Niwie, gdzie podejmiemy Spartę Stary Waliszów.

15.04.2018, godzina 11.00, boisko w Trzebieszowicach, 17 kolejka B klasy kłodzkiej grupa I

Zamek Trzebieszowice - Zrzeszeni N-W-CH Niwa 3:3 (2:0)

Bramki: 8' Toczek, 36' Porębski (k), 80' Solarz - 55' Obstarczyk, 66' R.Horbajczuk, 74' D.Wach

Skład Zrzeszonych Niwa: Palij – Palij, Ł.Kopacz, D.Kopacz, D.Horbajczuk (34' Obstarczyk ), D.Wach , R.Horbajczuk , Mackiewicz, Nieckarz, Fryc (80' Raszpla), P.Wach