Porażka z liderem (RELACJA, FOTO)

• autor: ludzik663, 2018-04-29 20:09

Nie udał nam się wyjazd do Lądka. Nasz zespół przegrał z Trojanem 5:0. Więcej...

Po przegranym meczu ze Spartą Waliszów Zrzeszonych czekała batalia ze znacznie mocniejszym rywalem, bo liderem naszej grupy - Trojanem. W rundzie jesiennej przegraliśmy na boisku w Lądku 3:2, choć zanosiło się na remis. Niestety gol zdobyty w doliczonym czasie z rzutu karnego pozbawił nas jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Tym razem też liczyliśmy na niespodziankę i z takim nastawieniem udaliśmy się do Lądka.

Trojan tym razem zagrał jednak znacznie lepiej niż jesienią i właściwie od samego początku kontrolował przebieg gry. Zrzeszeni popełniali masę błędów w obronie, przez co gospodarze bez trudów przedostawali się pod nasze pole karne. Na szczęście w wielu przypadkach albo brakowało skuteczności, albo arbiter odgwizdywał pozycję spaloną. W 30. minucie nic nas już jednak nie uchroniło. Nasi obrońcy po raz kolejny dali sobie wrzucić piłkę za plecy. Sytuację sam na sam z Piotrem Palijem wykorzystał Jasiówka.

W 40. minucie było już 2:0. Paweł Palij faulował w polu karnym Karola Zimnego, a sędzia bez chwili wahania podyktował jedenastkę, choć według Zrzeszonych bardzo wątpliwą, o czym informowali arbitra zawodów, ale ten pozostawał niewzruszony na protesty. Do jedenastki podszedł Konrad Sadliński i strzałem w prawy róg pokonał Palija, choć niewiele zabrakło, a nasz bramkarz obroniłby jego strzał.

Zrzeszeni jedyne zagrożenie w tym meczu stwarzali po stałych fragmentach gry, ale nie udało się zdobyć bramki kontaktowej.

Po zmianie stron przewaga Trojana nie malała. Zrzeszeni byli jedynie tłem dla lidera, który mając spokojny wynik w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. W 65. minucie na 3:0 podwyższył Skowron, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Zrzeszonych. Z całą sytuacją nie mógł się pogodzić Marcin Nieckarz, za co otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry.

W końcówce meczu dwie bramki dołożył jeszcze najlepszy strzelec naszej ligi - Jacek Stępień. Trojan ostatecznie pokonał Zrzeszonych 5:0, choć gdyby nie proste błędy, dałoby się uniknąć tak wysokiego wyniku. Trudno. Już w czwartek okazja na poprawę. W 20 kolejce Zrzeszeni zmierzą się w Kudowie z LUKS-em.