Podsumowanie B klasowej majówki!

• autor: ludzik663, 2018-05-08 18:49

W przeciągu tygodnia zespoły z naszej grupy rozegrały po trzy spotkania. Najważniejszym wydarzeniem tego B klasowego maratonu jest czwartkowe zwycięstwo Zjednoczonych z Trojanem, które sprawiło, że zespół ze Ścinawki Średniej odzyskał fotel lidera kosztem ekipy z Lądka. Więcej...

Wyjątkowo długa majówka dostarczyła nam nie tylko sporo wolnego (najwięksi szczęśliwcy mogli wypoczywać nawet przez dziewięć dni), ale też sporo ligowego grania i to na najwyższym poziomie. W tym czasie rozegrano miedzy innymi hit rundy wiosennej, czyli starcie gigantów: Zjednoczeni - Trojan. To na takie mecze czekają kibice.

Ligowy długi weekend rozpoczął się 29 kwietnia. W 19. kolejce nie odnotowaliśmy większych niespodzianek. Pewne zwycięstwa zapisali na swoim koncie ówczesny lider - Trojan, który pokonał aż 5:0 Zrzeszonych Niwa i wicelider - Zjednoczeni, którzy bez większego wysiłku pokonali Igliczną Wilkanów 3:0. Zespół ze Ścinawki zwycięstwo zapewnił sobie praktycznie w pierwszym kwadransie meczu, kiedy to prowadził już 3:0 po bramkach Ugarenki, Szczudłowskiego i Kurasza. Później Zjednoczeni utrzymywali wynik aż do końca spotkania. Warto jednak odnotować, że Igliczna potrafiła stworzyć sobie kilka sytuacji. Brakowało jednak skuteczności pod bramką Zjednoczonych.

19 KOLEJKA - WYNIKI:

Trojan Lądek Zdrój - Zrzeszeni N-W-CH Niwa 5:0

Bramki: Stępień 2x, Sadliński, Skowron, Jasiówka

Sparta Stary Waliszów - LUKS Czermna 1:4

Bramki: Kruk - Mikołajczyk 2x, Heręźlak, Drzewiecki

Zamek Trzebieszowice - Zamek II Gorzanów 1:4

Bramki: Wietrzychowski, Gadziński, Krzyżak - Biernat

Zjednoczeni Ścinawka Średnia - Igliczna Wilkanów 3:0

Bramki: Ugarenko, Szczudłowski, Kurasz

O wiele więcej emocji dostarczyła nam 20. kolejka rozegrana w czwartek 3 maja w Święto Konstytucji. Tego dnia rozegrano hit tej części sezonu. Zjednoczeni podejmowali na własnym obiekcie lidera rozgrywek - Trojana Lądek Zdrój. Faworytem tego starcia był zespół z Lądka, który w rundzie jesiennej wygrał w Ścinawce aż 6:2. Mecz lepiej rozpoczęli jednak gospodarze, którzy po trzydziestu minutach gry prowadzili z Trojanem 2:0, po trafieniach Arkadiusza Ziętala i Mateusza Ugarenki. Goście jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową po strzale Stępnia. W drugiej odsłonie wynik spotkania na 3:1 ustalił niezawodny Ugarenko. Dzięki tej wygranej Zjednoczeni znów wskoczyli na fotel lidera. Trojan musi teraz gonić, mając trzy punkty straty.

Największą niespodzianką tej kolejki bezsprzecznie było zwycięstwo Iglicznej Wilkanów z Zamkiem Trzebieszowice i to aż 6:0. Tak, tak, 6:0. Wynik imponujący, ale pokazuje, że zespół z Wilkanowa powoli się rozpędza. Cenny remis w Kudowie wywalczyli Zrzeszeni, którzy po bramce Horbajczuka z rzutu karnego zremisowali z LUKS-em 1:1. Dla gospodarzy trafił Mierzwa.

20 KOLEJKA - WYNIKI:

Zjednoczeni Ścinawka Średnia - Trojan Lądek Zdrój 3:1

Bramki: Ugarenko 2x, A.Ziental - Stępień

Igliczna Wilkanów - Zamek Trzebieszowice 6:0

Bramki: Szpajonkowski 3x, Dragan 2x, Pawlik

Zamek II Gorzanów - Sparta Stary Waliszów 1:2

Bramki: Barycz - D.Kruk, Jarosz

LUKS Czermna - Zrzeszeni N-W-CH Niwa 1:1

Bramki: Mierzwa - R.Hornajczuk

W kończącej majówkowy maraton 21. kolejce doszło do dwóch ciekawych konfrontacji. Trojan podejmował LUKS, a Zamek Trzebieszowice Zjednoczonych. Mierzyły się więc ekipy - druga z trzecią i pierwsza z czwartą. Taki zestaw musiał gwarantować emocje. Tak też było. Zacznijmy od meczu w Lądku. Trojan podchodził do tego meczu podłamany czwartkową porażką ze Zjednoczonymi  i  stratą pozycji lidera. LUKS natomiast po słabym meczu tylko zremisował ze Zrzeszonymi. Oba zespoły były więc żądne punktów. Początek należał zdecydowanie do Trojana. Gospodarze w przeciągu kilku minut zdobyli trzy bramki. W 12. i 13. minucie na 1:0 i 2:0 trafił Stępień, a na 3:0 w 15. minucie trafienie zanotował Michorczyk. To był nokaut. Jakby tego było mało, w 22. minucie na 4:0 podwyższył jeszcze Gos i zanosiło się na istny pogrom ekipy z Kudowy. W 26. minucie Tomasz Mikołajczyk zdobył jednak bramkę kontaktową na 4:1. Po zmianie stron gospodarze poczuli się zbyt pewnie, myśląc chyba, że mecz mają już pod kontrolą. Rozluźnienie Trojana szybko wykorzystali goście i ze stanu 4:1 wyprowadzili na 4:3. Jednak na więcej już ich nie było stać. Natomiast w samej końcówce wynik na 5:3 ustalił Rakoczy.

Problemy w starciu z Zamkiem napotkali Zjednoczeni, którzy jedyną bramkę na wagę trzech punktów zdobyli dopiero w 65. minucie meczu, a jej autorem został Grzegorz Szczudłowski.

W tej serii gier doszło też do kolejnej niespodzianki z zespołem z Wilkanowa w roli głównej. Igliczna pokonała w Waliszowie miejscową Spartę 0:3. Przed meczem to gospodarze uchodzili za faworyta do zwycięstwa, a tymczasem goście z Wilkanowa potwierdzili, że zwycięstwo 6:0 z Zamkiem Trzebieszowice to nie przypadek. Igliczna jest w gazie, co powinno martwić Zrzeszonych.

21 KOLEJKA - WYNIKI:

Trojan Lądek Zdrój - LUKS Czermna 5:3

Bramki: Stępień 2x, Michorczyk, Rakoczy, Gos - Mikołajczyk 2x, Oterman

Zrzeszeni N-W-CH Niwa - Zamek II Gorzanów 5:2

Bramki: D.Wach 2x, Palij, D.Horbajczuk, Fryc - ?, ?

Sparta Stary Waliszów - Igliczna Wilkanów 0:3

Bramki: M.Kołt, Szkwarek, Szpajonkowski

Zamek Trzebieszowice - Zjednoczeni Ścinawka Średnia 0:1

Bramka: Szczudłowski

Jak widać nasza B klasa też potrafi pozytywnie zaskakiwać. Wiele bramek, zwrotów akcji, niespodzianek. A przecież sezon jeszcze trwa. Trojan nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o pierwsze miejsce. Inne zespoły też są głodne punktów i nikt tu nie będzie odpuszczał. Oj coś czujemy, że będzie się działo w nadchodzących kolejkach.