Wygrali w ostatnich sekundach (RELACJA, FOTO)

• autor: ludzik663, 2018-06-06 20:28

Choć Zrzeszeni przegrywali z Igliczną 1:0, zdołali odwrócić losy meczu. Najpierw do remisu doprowadził Piotr Tomaszek, a zwycięstwo w ostatniej akcji meczu zapewnił Łukasz Kopacz. Więcej...

Pierwotnie mecz z Igliczną miał się odbyć 25 marca, ale przez rzekomo zły stan boisk cała kolejka została odwołana. Choć tak naprawdę te boiska nie były w takim stanie, by nie można było na nich rozgrywać spotkań. Nowy termin 15. kolejki przypadł więc na środę 6 czerwca. Termin bardziej pasujący do rozgrywek Ligi Mistrzów. niż naszej "Bundesligi", no ale taki termin wybrano i w takim trzeba było grać. Problem mógł być jednak z frekwencją, choć na szczęście tym razem nas to ominęło. Do Wilkanowa udało się zebrać trzynastoosobowy skład, a przypomnę, że w niedzielę w meczu z Trojanem była goła jedenastka. Chyba musimy częściej grać w środku tygodnia. Problemy ze składem nie ominęły natomiast Iglicznej, która do zawodów przystąpiła w dziesięcioosobowym składzie, co działało na naszą korzyść.

Niestety gra z przewagą jednego zawodnika nie ułatwiła zadania Zrzeszonym. Choć nasi piłkarze pod bramkę przeciwnika przedostawali się bez trudu, to później brakowało już tego ostatniego podania, bądź strzału.

Tuż przed końcem pierwszej cześci gry Zrzeszeni powinni otrzymać rzut karny po zagraniu ręką przez jednego z obrońców. Sędzia uznał jednak, że zagranie miało miejsce jeszcze przed polem karnym i zamiast jedenastki podyktował tylko rzut wolny. Do piłki podszedł Dawid Wach, jednak uderzył nad bramką.

Po zmianie stron obie ekipy grały już w równych składach. Igliczna szybko dała do zrozumienia, że walczy o wygraną, gdy piłka po strzale Szpojankowskiego dosłownie musnęła poprzeczkę naszej bramki.

W 60. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Mateusza Kołta na bramkę strzałem głową zamieniał Patryk Gnitecki, który pokonał Palija. Zrzeszeni szybko jednak odpowiedzieli. W 64. minucie do remisu doprowadził Piotr Tomaszek.

Zanosiło się, że mecz zakończy się remisem. Jednak w 90. minucie w zamieszaniu pod bramką Iglicznej najprzytomniej zachował się Łukasz Kopacz i wpakował piłkę do siatki, zapewniając Zrzeszonym niezwykle cenne trzy punkty.

06.06.2018, godzina 17.30, boisko w Wilkanowie, zaległa 15 kolejka B klasy kłodzkiej grupa I

LZS Igliczna Wilkanów - Zrzeszeni N-W-CH Niwa 1:2 (0:0)

Bramki: 60' Gnitecki - 64' Tomaszek, 90' Ł.Kopacz