Piasek i Perła, czyli nowe zespoły na drodze Zrzeszonych.

• autor: ludzik663, 2018-08-21 08:24

Przez kilka ostatnich sezonów na karuzeli naszej grupy B klasy obracały się praktycznie te same ekipy. Jedne awansowały wyżej, inne się rozpadały, jeszcze inne się reaktywowały, ale były to praktycznie te same zespoły z naszej najbliższej okolicy. W tym sezonie się to jednak zmieni. Więcej...

Poprzedni sezon był wyjątkowy. Do rozgrywek B klasy zgłosiło się tak mało ekip, że włodarze, aby sezon nie trwał dwa miesiące, albo i krócej, musieli podjąć decyzję o grze w systemie czterorundowym. Jednym to odpowiadało, innym nie, ale tak czy inaczej było to jedyne rozsądne wyjście.

W tym sezonie w A klasie i B klasie doszło do sporych zmian. W A klasie zlikwidowano czwartą grupę i powrócono do trzech szesnastozespołowych. Przez to rozwiązanie do B klasy spadły aż trzy zespoły (WLKS, Granica i Hutnik).

W B klasie najważniejsza zmiana to brak I i II grupy kłodzkiej. Od tego sezonu będzie to III i IV grupa wałbrzyska. W tym przypadku zmieniło się praktycznie tylko nazewnictwo, bo nadal za te dwie grupy odpowiadał będzie podokręg w Kłodzku.  Było to spowodowane zbyt małą ilością zespołów w naszym okręgu. I tak z dwóch grup kłodzkich powstała praktycznie jedna IV grupa Wałbrzyska, w której znalazły się wszystkie zespoły z dawnej II grupy kłodzkiej i część z pierwszej.

Dzięki temu w naszej grupie znalazły się zespoły, z którymi Zrzeszeni nie grali jeszcze nigdy, bądź grali, ale dość dawno.

Takimi zespołami, z którymi Zrzeszeni nie grali w swojej historii, są: Piasek Potworów i Perła Płonica.

Zapewne wielu z was po raz pierwszy słyszy o tych zespołach, a gdyby was zapytać gdzie leży Potworów i Płonica, byłyby problemy z określeniem ich lokalizacji. No może Potworów jeszcze możecie kojarzyć, bo wiele osób nie raz jeździło krajową "ósemką" w kierunku Wrocławia mijając znak kierujący właśnie do Potworowa. Ale Płonicę ja sam musiałem odnaleźć na mapie. Choć oczywiście wiedziałem o istnieniu takiego klubu jak Perła, ale o samej Płonicy nie wiedziałem nic.

Obie te ekipy występowały do tej pory w drugiej grupie kłodzkiej B klasy. Nie były to jednak czołowe zespoły tej ligi. Piasek w poprzednim sezonie zdobył zaledwie 7 punktów (to tyle co Zrzeszeni w sezonie 15/16), zajmując ostatnie 11 miejsce w tabeli. Perła wypadła nieco lepiej, gromadząc na swoim koncie 21 punktów, co pozwoliło na zajęcie 8 lokaty.

Warto jednak wspomnieć, że Piasek, choć to klub z miejscowości o podobnej liczbie mieszkańców do Niwy, aż przez cztery sezony (w latach 2008 - 2012) występował na boiskach A klasy. Przez trzy sezony Piasek zajmował miejsca w środku tabeli (odpowiednio 9,7,9). Dopiero w sezonie 2011/2012 zespół z Potworowa spadł ostatecznie do B klasy, w której występuje do dziś.

Obecnie Piasek Potworów bardziej niż ze swoich wyników na boisku jest znany z aktywności w social mediach. A wszystko zaczęło się od wpisu na twitterze, o remoncie zwykłej drewnianej ławki nazwanej przez nich trybuną zachodnią.

Na naszym boisku została wyremontowana trybuna zachodnia 😀

Po tym wpisie machina medialna o nazwie Piasek Potworów ruszyła. Tysiące komentarzy, udostepnień, lajków i to już nie tylko na twitterze, ale także facebooku. Ludzie oszaleli na punkcie trybuny zachodniej, a informacje o jej remoncie udostępniali dosłownie wszyscy. Od zwykłych użytkowników social mediów, przez dziennikarzy, znane osobistości, a nawet polityków.

W odpowiedzi do

Nowa deska. Heblowana czy z drzazgami.

Najważniejsze, że macie duży dystans do siebie 😉 Szanujemy 👍

Brawo 👏 Dobrzy przykład dla innych 😉

Wystarczył jeden wpis, a klubowe konta na twitterze (twitter.com/PPotworow) i facebooku (facebook.com/PiasekPotworow) zyskały setki nowych obserwujących i polubień. Nagła popularność przyczyniła się do powstania kilku atrykułów o zespole. Potworów z kamerą odwiedził redaktor portalu Śląsknet (Sobota była wczoraj - kulisy meczu B klasy). Piasek dzięki swojej nagłej internetowej popularności otrzymał zaproszenie i wziął udział w Mistrzostwach Świata w Udawaniu Gry w Piłkę - Bibianna 2018, których współorganizatorem były między innymi popularne Kartofliska.pl (twitter.com/kartofliska). A to wszystko za sprawą ładnie zrobionej drewnianej ławki na boisku w Potworowie.
Jak widać Zrzeszonych czekają spotkania z naprawdę ciekawymi zespołami. Po za Piaskiem i Perłą są jeszcze przecież ekipy, z którymi kilka ładnych lat się nie widzieliśmy jak Czarni Braszowice czy Unia II Złoty Stok.
Ale najważniejsze to bez wątpienia Derby z Hutnikiem Szczytna.