Sparta Stary Waliszów 5:2 Tarnovia Tarnów
Tom - Dar Ludwikowice 4:3 Zrzeszeni N - W - CH Niwa

Zaprzyjaźnione kluby

Aktualności

Czarna seria bez zwycięstwa trwa (RELACJA, 2x FOTO)

• autor: ludzik663, 2018-10-21 19:52

Zrzeszeni przegrywali, zdołali doprowadzić do wyrównania, a nawet wyjść na prowadzenie❗ Niestety ostatecznie trzy punkty zgarnęła Perła Płonica. Dwie bramki dla Zrzeszonych zdobył Marcin Krajewski, a po jednej dołożyli: Piotr Tomaszek i powracający po kontuzji Piotr Wach. Więcej...

I co ja mam napisać po takim meczu, w którym wygrana była dosłownie na wyciągnięcie ręki, a jeśli nie wygrana, to chociaż remis. Było tak blisko, tak bliziutko do tego, by po raz drugi w sezonie zapunktować. Niestety w tej rundzie jak nie idzie, to nie idzie do końca. A rywal był jak najbardziej w naszym zasięgu. Co prawda Perła była wyżej sklasyfikowana, ale ostatnio grała w kratkę. Potrafiła ograć Czarnych Braszowice, by później przegrać z Unią II Złoty Stok.

Do kadry Zrzeszonych na mecz z Perłą powrócił Piotr Wach, który ostatni mecz zagrał 3 maja w Kudowie, gdzie nabawił się groźnej kontuzji.

W składzie zabrakło natomiast pauzującego za czerwoną kartkę Damiana Kopacza.

Spotkanie zaczęło się jednak bardzo źle, co chyba nikogo nie powinno dziwić, bo tak dzieje się ostatnio często, że bardzo szybko tracimy bramkę, a później musimy gonić. Tak było i tym razem. W 5. minucie na strzał zza szesnastki zdecydował się Michał Bartoszek i po rękach Piotra Palija trafił do siatki. O dziwo, Zrzeszeni momentalnie odpowiedzieli. W 6. minucie swoją czwartą bramkę w sezonie zdobył Marcin Krajewski, który sprytnym strzałem zza obrońców doprowadził do wyrównania.

Niestety w 16. minucie po fatalnym błędzie naszych obrońców Perła ponownie objęła prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michał Bartoszek. Jednak tak jak przy pierwszym golu, tak i teraz Zrzeszeni momentalnie odpowiedzieli. Tym razem do siatki gości trafił Piotr Wach.

Patrząc na to co się dzieje na boisku, ciężko było poznać nasz zespół. Zrzeszeni, o dziwo, grali naprawdę dobrze i często gościli pod bramką Perły.

W 24. minucie obrońca z Płonicy, blokując strzał jednego z naszych zawodników, pomógł sobie ręką, co wypatrzył arbiter główny i bez chwili namysłu wskazał na "wapno". Do jedenastki podszedł Marcin Krajewski i choć bramkarz wyczuł jego intencje, to jednak nie zdołał obronić strzału naszego napastnika. Tym samym stała się rzecz w tym sezonie niespotykana. Zrzeszeni objęli prowadzenie w meczu. Potrzeba było do tego aż ośmiu kolejek. Ale jak to mówią: lepiej późno niż wcale.

W późniejszych minutach gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Radosław Horbajczuk trafił w poprzeczkę, a strzał Piotra Wacha wylądował na słupku i nie zdołał go jeszcze dobić nadbiegający Marcin Krajewski.

Niestety druga cześć gry rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od szybko straconej bramki. Kolejny w tym meczu błąd obrony wykorzystał Bartłomiej Cebula. Na szczęście, tak jak przy pierwszym i drugim trafieniu, Zrzeszeni natychmiast odpowiedzieli. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Tomaszek, który strzałem głową pokonał bramkarza z Płonicy.

I to by było na tyle pozytywów w tym meczu. Zrzeszeni w drugiej części mieli większe problemy w przedostaniu się pod bramkę gości, a to wszystko przez jeden sprytny ruch. Wystarczyło przesunąć najlepszego gracza Perły – Michała Bartoszka na obronę. Ten kasował praktycznie każdy atak naszego zespołu.

W 57. minucie Piotr Palij po raz kolejny w tym sezonie sprokurował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił oczywiście Bartoszek. Tym razem Zrzeszeni nie zdołali już odpowiedzieć. Na domiar złego w 64. minucie piątą bramkę dla gości zdobył Bartłomiej Cebula. Zrzeszeni próbowali jeszcze zaatakować, nawet większą liczbą zawodników, przez co narazili się na kontry. W 89. minucie jedną z takich właśnie kontr wykorzystał Cebula, ustalając wynik meczu na 4:6.

Ja już naprawdę nie wiem co musi się stać, by Zrzeszeni wygrali w końcu mecz w tym sezonie. Strzelamy cztery bramki, czyli prawie tyle co w pięciu poprzednich meczach i nic nam to nie daje, bo rywal, wykorzystując nasze błędy, strzela tych bramek o dwie więcej.

Aj, szkoda gadać. Cieszy jedynie powrót Piotra Wacha okraszony od razu bramką. Strzelecką formę pokazuje także Marcin Krajewski, który ma już pięć bramek na swoim koncie. Miejmy nadzieję, że w Potworowie zagramy równie skutecznie, a przede wszystkim, że zdobędziemy w końcu kolejne punkty.

21.10.2018, godzina 11.00, boisko w Niwie, 8 kolejka B klasy wałbrzyskiej grupa IV

Zrzeszeni N-W-CH Niwa - Perła Płonica 4:6 (3:2)

Bramki: 6' 24' Krajewski, 17' P.Wach, 49' Tomaszek - 5' 16' 57' Bartoszek, 48' 64' 89' Cebula