Granica Tłumaczów 2:0 LUKS Czermna Kudowa Zdrój
Piasek Potworów 1:2 WLKS Wambierzyce
Perła Płonica 5:0 Sparta Stary Waliszów
Czarni Braszowice pauza

O włos od niespodzianki (RELACJA)

• autor: ludzik663, 2018-11-04 15:53

Zrzeszeni Niwa w niedzielne południe przegrali z Granicą Tłumaczów 0:1. Nasi zawodnicy pokazali się na boisku z bardzo dobrej strony i wiceliderowi postawili trudne warunki. Więcej...

Świadczy o tym fakt, że po pierwszej połowie był remis 0:0. Jednak im bliżej końca meczu, tym przewaga Granicy robiła się coraz większa, aż w 83. minucie przełożyła się w końcu na gola, którego zdobył Kamil Orwat.

Zacznijmy jednak od początku. Zrzeszeni do tego meczu przystąpili w mocno okrojonym składzie. Do końca nie było nawet pewne, czy uda nam się wystawić pełną jedenastkę, bo na kilka minut przed pierwszym gwizdkiem skład Zrzeszonych liczył dziesięciu zawodników. Na szczęście udało się i do meczu przystąpiliśmy w komplecie, a na ławce rezerwowych usiadło dwóch zawodników. Takich komplikacji nie mieli natomiast goście, którzy do Niwy przyjechali niemal w nadkomplecie. Tylko pozazdrościć tak szerokiej kadry. No ale mimo problemów grać trzeba.

Wydawało się, że Granica od początku rzuci się na Zrzeszonych, a pierwsza bramka to tylko kwestia kilku minut. Tak jednak nie było. Zrzeszeni, mimo że nie byli faworytem, to od początku nawiązali walkę. Nasi zawodnicy grali skutecznie w obronie. Goście popełniali za to wiele błędów i nie wyglądali jak zespół, który zajmuje drugą pozycję w tabeli. Bardzo aktywny na lewym skrzydle był Karpierz, którego rajdy stwarzały dużo problemów naszym obrońcom.

Gospodarze natomiast swoich szans szukali przede wszystkim po stałych fragmentach gry i błędach Granicy, których w tym meczu było dość sporo. I właśnie po jednym z błędów obrońcy gości w sytuacji sam na sam z Arturem Leśniakiem znalazł się Wach, jednak w ostatniej fazie akcji zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, co pozwoliło na skuteczną interwencje bramkarzowi. Gdyby nasz zawodnik wcześniej zdecydował się na strzał, byłoby 1:0.

Po zmianie stron do głosu coraz częściej zaczęła dochodzić Granica, która nie mogła sobie pozwolić na stratę punktów i to z ostatnią drużyną w lidze. Jednak nawet gdy się bardzo chce, to nie zawsze wszystko wychodzi. Dobrze dysponowana defensywa Zrzeszonych dzielnie broniła dostępu do bramki. Można powiedzieć, taka mała "obrona Częstochowy", ale skuteczna. Świetne okazje po stronie Granicy zmarnowali między innymi: Jarosz i Wardak, którzy z najbliższej odległości nie potrafili pokonać Piotra Palija.
Gospodarze nie pozostawali dłużni. W 67. minucie przed doskonałą okazją stanął Jarosław Obstarczyk, jednak jego strzał głową zablokowali obrońcy, a po dobitce Marcina Krajewskiego piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.
Granica nadal cisnęła, cisnęła i w końcu wycisnęła. W 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do naszej bramki skierował zupełnie niekryty Kamil Orwat i dał swojemu zespołowi wymarzone prowadzenie. Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania.

Szkoda Zrzeszonych, bo za taką walkę zasłużyli na ten jeden, malutki punkcik. Liczy się jednak to co w sieci, a dziś trafiła tylko Granica i to ona może się cieszyć z trzech punktów.

Teraz przed naszym zespołem ostatni mecz w rundzie jesiennej. W przyszłą niedzielę (11 listopada) zmierzymy się w Złotym Stoku z drugą drużyną Unii, która znajduje się na przedostatniej pozycji. Warto więc powalczyć o punkty.

Unia II Złoty StokZrzeszeni N-W-CH Niwa
Unia II Złoty Stok 1:5 Zrzeszeni N-W-CH Niwa