Zapowiedź 12. kolejki B klasy!

• autor: ludzik663, 2019-04-06 13:39

Na inaugurację wiosennych zmagań dojdzie do jednego, a właściwie to do dwóch ciekawych starć. W derbach gminy Radków spadkowicz z A-klasy - Granica Tłumaczów - podejmie na własnym boisku innego spadkowicza - WLKS Wambierzyce. Więcej...

W tabeli zajmujący drugą lokatę zespół z Tłumaczowa ma aż trzynaście punktów przewagi nad ósmym WLKS-em. W teorii Granica nie powinna mieć więc najmniejszych problemów ze zgarnięciem kompletu. Nie zawsze jednak teoria idzie w parze z praktyką. Święci końcówkę rundy jesiennej mieli naprawdę całkiem udaną. W czterech ostatnich kolejkach zanotowali zwycięstwa między innymi z Hutnikiem 2:0 i Perłą 4:0. Pytanie tylko, czy zawodnicy z Wambierzyc utrzymali tę formę? W pierwszym meczu górą była Granica, która na boisku w Wambierzycach wygrała 3:0. Jak będzie teraz?

Do drugiego ciekawego starcia dojdzie w Szczytnej. Tam miejscowy Hutnik podejmie Perłę PłonicaHutnik podobnie jak WLKS i Granica w zeszłym sezonie spadł z A-klasy. Co by nie mówić, było to spore zaskoczenie. Wydawało się jednak, że taki stan rzeczy nie potrwa długo i TKS szybko awansuje. Na razie się na to jednak nie zanosi, bowiem nasza B-klasowa rzeczywistość okazała się dla nich brutalna. Hutnik w dziesięciu meczach zdobył zaledwie czternaście punktów i zajmuje dopiero szóstą pozycję. Perła ma o punkcik więcej (15) i plasuje się na piątej pozycji. Jesienią na inaugurację sezonu Hutnik przegrał w Płonicy 3:1 i w niedzielę to Perła wydaje się być faworytem.

Sparta Stary Waliszów uda się do Potworowa, gdzie zmierzy się z Piaskiem. Miejscowi, którzy są jednymi z bohaterów serialu dokumentalnego "Asy B Klasy", w rundzie jesiennej przegrali w Waliszowie 3:0. Urywki tego meczu mogliśmy zobaczyć w pierwszym odcinku owego serialu. W niedzielę już bez kamer Piasek spróbuje zrewanżować się Sparcie. Zadanie to jednak będzie niezwykle trudne. Do ekipy z Potworowa w przerwie dołączyło sporo nowych zawodników. Pytanie, czy zdążyli już się wkomponować do nowego zespołu i jak wypadną w starciu z bardzo mocnym zespołem z Waliszowa, który w przypadku wygranej i porażki Czarnych Braszowice wskoczy na drugą pozycję?

Nie dojdzie natomiast do pojedynku Unii II Złoty Stok z LUKS-em Czermna. W Złotym Stoku podjęto bowiem decyzję o wycofaniu zespołu rezerw z rozgrywek. Mimo tego, że Unia rozegrała całą rundę jesienną, najprawdopodobniej jej wyniki zostaną anulowane.

12. kolejka B-klasy, Wałbrzych grupa IV

Czarni Braszowice - Zrzeszeni Niwa (godz. 11:00)
Unia II Złoty Stok - LUKS Czermna  (nie odbędzie się)
Granica Tłumaczów - WLKS Wambierzyce (godz. 11:00)