Zapowiedź 13. kolejki B klasy!

• autor: ludzik663, 2019-04-11 12:15

W najbliższej kolejce zajmująca pozycję lidera Granica Tłumaczów zmierzy się w Starym Waliszowie ze Spartą. Hutnik Szczytna podejmie na swoim stadionie Piasek Potworów, zaś Orzeł Mąkolno gościć będzie Czarnych Braszowice. Więcej...

Patrząc tylko i wyłącznie na ligową tabelę, najciekawiej ze wszystkich zapowiada się starcie czwartej Sparty z pierwszą Granicą. Rundę wiosenną lepiej rozpoczęła granica, która w 12. kolejce pokonała WLKS Wambierzyce 4:2. Sparta natomiast tylko zremisowała z Piaskiem Potworów 2:2, a mogła nawet przegrać, bo Piasek prowadził już 2:0. Ostatecznie dzięki między innymi Danielowi Krukowi zdołali uratować wynik. W niedzielę odwrócić taki wynik może być już znacznie ciężej. Granica gra o awans i musi punktować, bo przewaga nad drugim LUKS-em to zaledwie jedno oczko, czyli tyle co nic.

W niedzielę podopieczni Mariusza Gorczyckiego zagrają na niezwykle trudnym terenie, gdzie punktów łatwo nie dają, choć akurat tak Granica potrafi wygrywać. Tak było podczas ostatniej wizyty w sezonie 16/17, gdy zespół z Tłumaczowa zwyciężył 1:2.

Jesienią Granica wygrała na swoim obiekcie minimalnie 1:0, po niezwykle wyrównanym spotkaniu. Jak będzie teraz?

Udany początek zanotowali także Czarni Braszowice, którzy przed własną publicznością i kamerami pokonali Zrzeszonych Niwa 4:0. Teraz przed zawodnikami z Braszowic znacznie cięższa przeprawa. W niedzielę Czarnych czeka wyjazd do Mąkolna. Orzeł w poprzedniej kolejce pauzował, więc niedzielne starcie będzie jego pierwszym meczem o punkty. W rundzie jesiennej Czarni rozbili zespół z Mąkolna aż 5:0. W niedzielę nadarzy się okazja na rewanż, ale czy Orzeł z niej skorzysta i urwie punkty faworyzowanemu przeciwnikowi?

Po raz drugi z rzędu przed własną publicznością zagra Hutnik. Biało-niebiescy podejmą Piasek Potworów. Zespół ze Szczytnej na inaugurację sezonu wygrał z Perłą Płonica 2:0, zaś Piasek, mimo prowadzenia 2:0, tylko zremisował ze Spartą 2:2. Widać jednak, że w ekipie ze Szczytnej panuje spora mobilizacja. Po słabej rundzie jesiennej Hutnik solidnie się wzmocnił. Grę wznowił między innymi Grzegorz Futoma. Po półrocznym pobycie w KS-ie Polanica powrócił Łukasz Gawęda. Hutnik pozyskał także dwóch graczy z Pogoni Duszniki. Także Piasek przed tą rundą dokonał wzmocnień, ale w niedzielę to Hutnik będzie faworytem. Jesienią zespół z Potworowa był jednak bliski sprawienia niespodzianki, ale ostatecznie przegrał 2:3.

13. kolejka B-klasy, Wałbrzych grupa IV

LUKS Czermna - Zrzeszeni Niwa (godz. 14:00)
WLKS Wambierzyce - Unia II Złoty Stok (nie odbędzie się)
Sparta Stary Waliszów - Granica Tłumaczów (godz. 11:00)