Momenty były. Zrzeszeni 0:4 WLKS

• autor: ludzik663, 2019-04-28 20:47

Były okazje, by ten mecz, jeśli nie wygrać, to chociaż zremisować. Niestety brak skuteczności i proste błędy sprawiły, że to WLKS mógł się cieszyć z trzech punktów. Goście z Wambierzyc pokonali Zrzeszonych 4:0. Więcej...

Po niezłym meczu w Kudowie było wiadomo, że po czerwonej kartce z gry wypadnie nam Tomasz Pawłowski. Na szczęście po pauzie za czerwoną kartkę w meczu z Czarnymi powrócił Marek Raszpla. Ponadto pierwszy raz w tym sezonie na przedmeczowej zbiórce pojawił się Bartosz Mackiewicz oraz Marcin Nieckarz. Zabrakło natomiast podstawowego obrońcy - Wojciecha Ogielskiego, którego zatrzymały sprawy osobiste.

Od początku spotkania gra była niezwykle wyrównana. Mimo, że faworytem teoretycznie byli goście, to Zrzeszeni od początku robili lepsze wrażenie. Jednak najlepszą okazję na objęcie prowadzenia w początkowej fazie mieli Święci. W 20. minucie przed doskonałą szansą stanął Maciej Miszczak, jednak zawodnik z Wambierzyc z kilku metrów nie zdołał trafić do pustej bramki. Zrzeszeni odpowiedzieli okazją Sylwestra Migi, który będąc sam na sam z bramkarzem, uderzył wprost w niego. Dogodną okazję zmarnował także Damian Kopacz.

Przed szansą stanął także Dawid Wach, którego strzał, po błędzie Zaręby minimalnie minął bramkę gości.

W 42. minucie gry WLKS objął prowadzenie. Fatalny błąd przed własnym polem karnym popełnił Łukasz Kopacz, po czym piłkę przejął Patryk Kapłon i mocnym uderzeniem na długi słupek pokonał Krystiana Kraja, dla którego był to drugi mecz w roli bramkarza w tym sezonie.

Zrzeszeni mogli natychmiast odpowiedzieć. Tym razem błąd popełnili defensorzy gości, dzięki czemu w sytuacji sam na sam z Dawidem Białym znalazł się Marcin Krajewski. Niestety jego strzał powędrował minimalnie nad poprzeczką.

Druga odsłona zaczęła się fatalnie dla naszej drużyny. W 53. minucie kolejny błąd w tym meczu popełnił Łukasz Kopacz, po którego faulu (choć akurat według nas dość wątpliwym) sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Wojciech Frąk. Ten sam zawodnik niespełna pięć minut później ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem fatalny błąd popełnił Kraj, który niczym Artur Boruc w mecz w Belfaście, nie trafił nogą w piłkę, co wykorzystał Frąk i z najbliższej odległości trafił do pustej bramki.

Nasi zawodnicy próbowali, starali się odrobić chociaż jedną bramkę, ale piłka nie chciała wpaść. WLKS nie miał tego problemu. W 73. minucie klasycznego hattricka ustrzelił Wojciech Frąk i było po meczu.

Ani z Czarnymi, ani z LUKS-em Zrzeszeni nie mieli tyle dogodnych okazji, co w dzisiejszym meczu. Niestety coś się zacięło w naszej drużynie. O ile w tamtym sezonie porażki przeplatały się z remisami i zwycięstwami, to w tym wszystko przegrywamy. Ciężko też wierzyć, że będzie lepiej. Sytuacja jest dramatyczna, bo ewidentnie odstajemy od reszty stawki i obecnie jesteśmy dostarczycielem punktów. Przykro się robi patrząc na te wyniki.

Zrzeszeni Niwa - WLKS Wambierzyce 0:4 (0:1)
0:1 Kapłon 42'
0:2 Frąk (k) 53'