Podsumowanie 17. kolejki B klasy.

• autor: ludzik663, 2019-05-22 10:00

W 17. kolejce bolesnej porażki doznał lider. LUKS przegrał w Szczytnej z Hutnikiem aż 4:0. Wysoką wygraną odnieśli także Czarni, którzy pokonali Piasek. Wygrała także Granica i Sparta. Więcej...

Hutnik wiosną spisuje się rewelacyjnie. Zespół ze Szczytnej co kolejkę zgarnia komplet punktów ogrywając kolejnych rywali. Nie inaczej było i w tą niedzielę. Podopieczni Pawła Mateckiego tym razem bez mniejszego problemu pokonali LUKS Czermna 4:0, rewanżując się tym samym za porażkę z rundy jesiennej w tych samych rozmiarach.  Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Można powiedzieć nawet, że to LUKS był zespołem aktywniejszym. Brakowało jednak bramek. Niemoc przełamał dopiero w 39. minucie Tomasz Koterba, który ładnym strzałem pokonał Dawida Maszczaka. Zawodnicy gości nie zdołali się jeszcze otrząsnąć po utracie pierwszej bramki, a już zrobiło się 2:0. Tym razem do siatki trafił Jacek Jakóbek.

W drugiej odsłonie dwie bramki w odstępie niespełna dwóch minut dołożył Łukasz Gawęda ustalając wynik meczu.

Trzy punkty w tej kolejce zgarnęła także Granica. Zespół z Tłumaczowa rywalizował na wyjeździe z Perłą Płonica. Podopieczni Mariusza Gorczyckiego przez większość spotkania w pełni kontrolowali przebieg gry i po dwóch bramkach Kamila Orwata i jednej Dariusza Jarosza prowadzili 0:3. Końcówka meczu była jednak niezwykle nerwowa. A to wszystko za sprawą Perły, która po trafieniach Marka Habera i Krzysztofa Chrobaka doprowadziła do wyniku 2:3. Mimo to goście zdołali dowieźć zwycięstwo do końca.

Nerwowo było także w Waliszowie, gdzie przyjechał WLKS. Gospodarze po pierwszej części gry prowadzili 3:1 po bramkach Damiana Popardy, Daniela Kruka i Rafała Dragana. Dla gości z Wambierzyc trafił Jacek Medyński. Druga część gry była już znacznie bardziej wyrównana i przyniosła nam tylko jedno trafienie. W 81. minucie na 3:2 trafił Wojciech Frąk dając jeszcze cień nadziei.

Nerwówki nie było natomiast w Potworowie. Miejscowy Piasek podejmował Czarnych i trzeba powiedzieć, że gospodarze okazali się niezwykle gościnni dla swoich rywali. Zespół z Braszowic bez najmniejszych problemów wygrał aż 6:0. Tak relacjonują ten mecz na swoje stronie Czarni:

Piasek Potworów-Czarni Braszowice 0-6 (0-2)

W tym meczu grała tylko jedna drużyna,opis zbędny.