Komu awans, komu spadek?

• autor: ludzik663, 2019-06-24 12:38

Wiemy, że z A klasą już na pewno pożegna się LKS Bierkowice i wycofany po rundzie jesiennej Inter Ożary. Jednak według wstępnych analiz, jakie przeprowadził podokręg w Kłodzku, do B klasy może spaść również Odrodzenie Szalejów Dolny. Więcej...

Oto cała treść komunikatu jaki ukazał się na stronie PPN w Kłodzku:

Rozgrywki dobiegły końca, można wiec pokusić się o drobne podsumowanie sezonu w zakresie spadków i awansów w ligach seniorskich w oparciu o obowiązujące zapisy regulaminu rozgrywek DZPN i aneksu wydanego przez okręg wałbrzyski. Oczywiście są to tylko i wyłącznie nasze własne obliczenia przed weryfikacjami przez Komisję ds Rozgrywek.

1. IV liga piłkarska - awans do trzeciej ligi po barażach Śląsk II Wrocław spadek z 3 ligi Lechia Dzierżoniów. Spadek z 4 ligi z drużyn naszego okręgu zaliczają Orzeł Ząbkowice, Zjednoczeni Żarów i Nysa Kłodzko, które zasilą szeregi 5 ligi wałbrzyskiej.

2. V liga - klasa okręgowa Wałbrzych. Miejsca premiowane awansem zajęły Pogoń Pieszyce i Victoria Tuszyn. Ligę powinny opuścić cztery zespoły czyli według tabeli Sparta Ziębice, Szczawno Zdrój, Piławianka Piława i Górnik Boguszów Gorce.

3. Klasa A - miejsca premiowane awansem zajęły w poszczególnych grupach Orzeł Lubawka, Dabro-Bau Makowice i Trojan Lądek Zdrój.
Na miejscach spadkowych znalazły się zespoły z miejsc 15 i 16 czyli Podgórze Wałbrzych, Iskra Witków Śląski, LKS Gilów, LZS Roztocznik, LKS Bierkowice, Inter Ożary(wycofany po jesieni). Ponieważ z okręgówki może spaść większa liczba drużyn od ilości awansujących, spadek dotyka także drużynę z najsłabszym współczynnikiem we wszystkich grupach z miejsca 14 czyli Odrodzonych Szalejów Dolny.

4. Klasa B - zgodnie z aneksem - na miejscach awansowych są mistrzowie grup czyli Zieloni Mrowiny, Kłos Lutomia, Zamek II Kamieniec i Czermna Kudowa Zdrój oraz dwaj v-ce mistrzowie ze współczynnikiem punktowym czyli LKS Marcinowice (2,38) i Orzeł Witoszów Dolny (2,29). Pozostali v-ce mistrzowie to Czarni Braszowice (2,25) i GLKS Kamiennik (2,12) bez awansu.

Nasze obliczenia oparliśmy o aktualne tabele (bez weryfikacji ostatnich kolejek), zapisy regulaminu i aneksu oraz przy założeniu, że wszyscy przystąpią do rozgrywek w nowym sezonie, że kluby będą chcieć grać w wyższych ligach w przypadku awansu.

A co będzie czas pokaże

źródło: PPN Kłodzko

Jak widać w takim przypadku pozostaje nam już tylko czekać na dalszy rozwój wydarzeń.