ZAPOWIEDŹ: Inauguracja sezonu!

• autor: ludzik663, 2019-08-20 20:11

W niedzielę Zrzeszeni Niwa zainaugurują rozgrywki B-klasy. W pierwszym meczu sezonu nasz zespół podejmie reaktywowaną Burze Dzikowiec. (foto. facebook.com/LZS Burza Dzikowiec) Więcej...

Burza przez wiele lat z powodzeniem rywalizowała na boiskach A-klasy. Jednak w sezonie 2012/2013 zespół z Dzikowca, choć zajął bezpieczne 11. miejsce, został przez działaczy wycofany z rozgrywek A-klasy i zgłoszony do B-klasy. Dzięki temu w A-klasie utrzymał się wtedy ATS Wojbórz. Przygoda z B-klasą nie potrwała jednak zbyt długo, bo po sezonie 2013/2014 Burza Dzikowiec przestała istnieć. Większość, no może nie większość, ale na pewno znaczna cześć graczy przeszła do reaktywowanego Słowianina Wolibórz. I tak piłka ligowa zniknęła z boiska w Dzikowcu. Wydawało się, że już na dobre, bo jak  jest Słowianin, to nie ma Burzy, jak była Burza, to nie było Słowianina.

Na szczęście, mimo, że w sąsiednim Woliborzu istnieje mocna drużyna, która obecnie walczy o awans do klasy okręgowej, znalazła się grupa ludzi, która postanowiła odbudować klub piłkarski w Dzikowcu. Zespół na ten moment oparty jest głównie na młodych zawodnikach. Skład w niczym nie przypomina tego, z którym Zrzeszeni rywalizowali w sezonie 2013/2014, a który naszemu zespołowi napsuł tyle krwi. Ciężko jest więc wywnioskować czego możemy się spodziewać po tym zespole.

Pierwszym sprawdzianem dla Burzy będzie mecz z Zrzeszonymi. Nie ma co ukrywać, że przed naszym zespołem niezwykle ciężki okres. Kadra nam co sezon maleje, a nowych twarzy jak na lekarstwo. Niedługo dojdzie do tego, że po prostu nie będzie kim grać albo będziemy jeździć gołą jedenastką. Miejmy jednak nadzieję, że mimo przeciwności, nasi zawodnicy staną na wysokości zadania i pokażą, że Niwy nie należy jeszcze skreślać. Pierwsza okazja już w niedzielę.

Niestety, ale historia spotkań z Burzą jest dla nas fatalna. Do tej pory Zrzeszeni z zespołem z Dzikowca rywalizowali czterokrotnie. Dwa mecze rozegrane w A-klasie i dwa w B-klasie. Nasz bilans to ZERO! zwycięstw, CZTERY porażki, w tym jedna aż 11:1!!!. Była to jedna z najwyższych porażek w historii naszego klubu.

Obecnie jednak Burza to zupełnie nowy zespół, młody, który swoje doświadczenia w meczach o punkty dopiero będzie zbierał. W tym należy upatrywać naszej szansy. Oczywiście faworytem nie jesteśmy i nie będziemy w żadnym spotkaniu w tym sezonie. Ale to nie oznacza, że jesteśmy bez szans. Gramy na swoim boisku i musimy zawalczyć o pełną pulę, a co będzie, to będzie.

25.08.2019, godzina 11.00, boisko w Niwie, 1 kolejka B klasy wałbrzyskiej grupa IV

Zrzeszeni N-W-CH Niwa - Burza Dzikowiec