Miga razy trzy. Czarni 1:3 Zrzeszeni

• autor: ludzik663, 2019-09-08 18:21

Po ciężkim meczu Zrzeszeni pokonali zespół Czarnych Braszowice 1:3. Świetne zawody rozegrał Sylwester Miga, który zdobył wszystkie trzy bramki. Dla gospodarzy trafił Ernest Łotysz. Więcej...

Zrzeszeni po dwóch kolejkach mieli na swoim koncie cztery punkty. Wygrana z Burzą i remis z WLKS-em to miłe niespodzianki. W Braszowicach nasza passa miała się jednak skończyć. Choć tabela mówiła, że to Zrzeszeni będą faworytem, nie oszukujmy się, to jednak rywal był faworytem, nawet mimo słabszego początku sezonu.

Dla nas remis to był szczyt marzeń w tym meczu, choć po cichu każdy wierzył w komplet oczek. Do Braszowic udała się piętnastoosobowa grupa zawodników. W kadrze zabrakło między innymi: Przemysława Nidy i Wojciecha Fryca. Z powodu kontuzji nie mógł zagrać także Damian Kopacz.

W wyjściowej jedenastce w porównaniu z meczem z WLKS-em nastąpiły dwie zmiany. Miejsce kontuzjowanego Damian Kopacza zajął Mateusz Bigos. Natomiast za Szymona Puchalskiego, który rozpoczął mecz na ławce, wszedł Bartosz Mackiewicz.

Początek wyglądał całkiem obiecująco. Kilka składnych akcji po jednej i drugiej stronie zwiastowało wyrównane spotkanie. Niestety w 20. minucie błąd przy akcji Ernesta Łotysza popełnili nasi obrońcy, którzy byli przekonani, że zawodnik Czarnych jest na pozycji spalonej. Sędzia jednak nie podniósł chorągiewki, a Łotysz w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Palija. Po tym trafieniu zaczęło wracać to co najgorsze, czyli wzajemne pretensje i niepotrzebne kłótnie, to co było niechlubnym znakiem rozpoznawczym Zrzeszonych. Na szczęście nasi zawodnicy wzięli się w garść i ruszyli do ataku.

W 40. minucie bramkarz gospodarzy sfaulował we własnym polu karnym Bartosza Mackiewicza. Sędzia Mordarski bez chwili wahania wskazał na jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Sylwester Miga.

Druga odsłona zaczęła się źle dla Zrzeszonych. Gospodarze od początku przeważali i bramka dosłownie wisiała w powietrzu. Największe zagrożenie Czarni stwarzali zwłaszcza po stałych fragmentach gry, w których królował Krzysztof Kudryński. Niemal każde dośrodkowanie spadało wprost na głowę defensora z Braszowic. Na szczęście tego dnia nie potrafił znaleźć drogi do bramki.

W 50. minucie świetną paradą popisał się Paweł Palij, który obronił silny strzał zawodnika Czarnych. Gdyby nie jego interwencja, gospodarze objęliby prowadzenie. Kilka minut później to Zrzeszeni zdobyli jednobramkową przewagę.

W 56. minucie Jarosław Obstarczyk prostopadłym podaniem obsłużył Sylwestra Migę. Nasz młody zawodnik najpierw wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, następnie minął bramkarza i z najbliższej odległości trafił do pustej bramki.

Podrażnieni gospodarze atakowali, ale po zejściu Łotysza stracili swoją siłę w ofensywie. Zrzeszeni przetrwali napory rywala i w 83. minucie zadali decydujący cios. Swoją trzecią bramkę w tym meczu zanotował Miga, który po trzech meczach ma już na swoim koncie pięć trafień.

Dzięki wygranej Zrzeszeni utrzymali drugie miejsce. Za tydzień do Niwy przyjedzie lider z Brzeźnicy. Zapowiada się ciekawy, ale niezwykle ciężki mecz. Zdecydowanym faworytem będą goście, ale nasi zawodnicy nie raz i nie dwa pokazali, że potrafią ogrywać faworytów.

Czarni Braszowice - Zrzeszeni N-W-CH Niwa 1:3 (1:1)
1:0 Łotysz 20'
1:1 Miga (k) 40'