Stracone dwa oczka. Piasek 2:2 Zrzeszeni

• autor: ludzik663, 2019-11-03 17:51

Zrzeszeni zremisowali z Piaskiem Potworów 2:2. Biało-zieloni prowadzili przez większość spotkania po trafieniach Dawida Wacha i Sylwestra Migi. Gospodarze w końcówce doprowadzili jednak do wyrównania i zachowali jeden punkt. Więcej...

Od początku stroną nieznacznie przeważającą była drużyna gospodarzy. Zrzeszeni tego dnia nie mogli znaleźć swojego rytmu. W 15. minucie gry Piasek mógł objąć prowadzenie. Świetną okazję zmarnował jednak Jakub Urban, który z najbliższej odległości nie trafił do pustej bramki. Odpowiedzią na tę akcję było uderzenie Szymona Puchalskiego.

Z upływem minut co raz częściej do głosu zaczęli dochodzić Zrzeszeni. W 25. minucie doszło do długo wyczekiwanego powrotu. Po kilku tygodniach przerwy spowodowanej rekonwalescencją po operacji do gry powrócił Damian Kopacz. Nasz trener zmienił zmęczonego już Szymona Puchalskiego. Chwilę po tej zmianie padła upragniona bramka dla Zrzeszonych.

W 26. minucie do siatki Piaska bezpośrednio z rzutu rożnego trafił Dawid Wach i dał nam długo wyczekiwane prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą sfaulowany w polu karnym został Sylwester Miga. Niestety, gwizdek arbitra milczał, choć ten był blisko tej sytuacji.

Po zmianie stron grający z wiatrem gospodarze szturmowali bramkę strzeżoną przez Krystiana Kraja, który tego dnia bronił niezwykle pewnie. Mimo przewagi Piaska, to Zrzeszeni wyszli na prowadzenie. W 70. minucie Sylwester Miga wykorzystał zamieszanie przed polem karnym, przejął futbolówkę i w sytuacji sam na sam, strzałem na długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Wszystko zmierzało ku szczęśliwemu końcowi i trzem punktom dla Zrzeszonych. Niestety w końcówce stało się coś, co nie powinno mieć miejsca. Najpierw w 89. minucie jeden z zawodników Piaska zagrał długą piłkę w nasze pole karne, gdzie poza Krajem znajdowało się trzech naszych obrońców i Galbeaza. I to właśnie zawodnik gospodarzy, wykorzystując nieporozumienie Zrzeszonych, przyjął piłkę i trafił do siatki.

W doliczonym czasie gry Zrzeszeni mieli już zwycięstwo niemal na wyciągnięcie ręki. Prowadzili, a do tego na sekundy przed końcem mieli jeszcze aut na połowie Piaska. Niestety rozegrali go fatalnie. Gospodarze przejęli piłkę, zagrali na Galbeazę, a ten strzałem na długi słupek doprowadził do wyrównania. Sędzia nie dał już Zrzeszonym wznowić od środka i zakończył spotkanie.

Szkoda straconych dwóch punktów, bo to my, mimo optycznej przewagi Piaska, mieliśmy klarowniejsze sytuacje. Gospodarze, owszem, długimi fragmentami przeważali, ale nic z tego nie wynikało. Powinniśmy ten mecz wygrać. Niestety, ostatecznie wracamy do Niwy z jednym punktem. Odpłacimy się im wiosną. Tak jak w poprzednim sezonie, gdzie w Potworowie przegraliśmy 2:1, a u siebie roznieśliśmy Piasek 6:3. Teraz przed nami przerwa zimowa. Widzimy się wiosną. Hej Zrzeszeni!

Piasek Potworów - Zrzeszeni N-W-CH Niwa 2:2 (0:1)