Pokazać jakość u siebie

• autor: ludzik663, 2020-10-24 14:23

W 8. kolejce wałbrzyskiej B-klasy Zrzeszeni Niwa zmierzą się z Granicą Tłumaczów. Biało-zieloni po wyjazdowej porażce będą chcieli pokazać na co ich stać na własnym terenie.

Ostatnie dni były trudne dla piłkarzy Zrzeszonych Niwa. Biało-zieloni przegrali w ubiegłą niedzielę z Orłem Mąkolno 3:1. Zerowa zdobycz punktowa w meczu wyjazdowych z pewnością nie jest tym, czego można było oczekiwać po zespole z Niwy. Nie ma jednak czasu na rozpamiętywanie poprzedniego spotkania, ponieważ Zrzeszeni już jutro podejmą wicelidera rozgrywek - Granicę Tłumaczów.

Jeśli podopieczni Kopacza mają gdzieś szukać pozytywów przed starciem z tłumaczowianami, to z pewnością jednym z nich jest fakt rozgrywania tego meczu na boisku w Niwie, gdzie biało-zieloni czują się świetnie. W trzech dotychczasowych spotkaniach w tym sezonie na własnym terenie, Zrzeszeni zdobyli komplet punktów, wygrywając kolejno z Tarnovią Tarnów 4:0, LKS Bierkowice 3:2 i WLKS Wambierzyce 5:4.

Rywal niwian od początku sezonu gra bardzo dobrze. Drużyna trenera Gorczyckiego bez mniejszych problemów ograła LKS Bierkowice 5:2, Orła Mąkolno 5:0, a w ostatniej kolejce w derbach gminy Radków wygrała z WLKS Wambierzyce, aż 9:1!!!! Tak, tak, 9:1. Jedyne punkty Granica zgubiła w Starym Waliszowie, przegrywając ze Spartą 4:1.

Historia spotkań biało-zielonych z Granicą na boisku w Niwie sugeruje, że to goście będą faworytem jutrzejszego spotkania. Na osiem starć Zrzeszeni wygrali trzy, raz padł remis, a w czterech przypadkach to Granica wyjeżdżała z Niwy z kompletem punktów.

W ostatniej konfrontacji w sezonie 2018/2019 Granica wygrała w Niwie 1:0 po niezwykle wyrównanym meczu.

Początek spotkania o godzinie 10:00. Przypominamy, że w związku z nałożonymi przez nasz "kochany" rząd obostrzeniami na meczu oficjalnie nie będą mogli pojawić się kibice. A nie oficjalnie...

Zrzeszeni N-W-CH Niwa 5:0 Hutnik Szczytna
2021-02-28, 10:30:00