Sparta Stary Waliszów 5:2 Tarnovia Tarnów
Tom - Dar Ludwikowice 4:3 Zrzeszeni N - W - CH Niwa

Zaprzyjaźnione kluby

Aktualności

Plan wykonany. Zrzeszeni 3:1 Czarni

• autor: ludzik663, 2020-11-08 16:17

Zrzeszeni znów zwycięzcy u siebie, Czarni nadal bez wyjazdowej wygranej. W meczu 10. kolejki B-klasy biało-zieloni pokonali Czarnych Braszowice 3:1. Debiutanckie bramki w sezonie zanotowali: Józef Jabłoński i Piotr Tomaszek. Trzecie trafienie dołożył Piotr Krzyształowski.

Po dwutygodniowej przerwie Zrzeszeni wrócili do gry w B-klasie, choć pierwotnie mieli grać 31 października ze Spartą. Spotkanie z zespołem z Waliszowa zostało przełożone na 11 listopada, a zamiast niego biało-zieloni awansem zmierzyli się z Czarnymi. Zrzeszeni w przypadku zwycięstwa i przy korzystnych wynikach w innych spotkaniach mogli wskoczyć nawet na czwarte miejsce.

Obie ekipy przystąpiły do tego meczu w odmiennych nastrojach. Zrzeszeni podłamani dwiema porażkami z rzędu z Orłem i Granicą. Czarni natomiast przed dwoma tygodniami zdobyli pierwsze punkty od 20 września, remisując z WLKS-em 3:3, choć przegrywali już 3:0.

Pierwsze minuty nie przyniosły ani goli, ani stuprocentowych okazji, choć z obu stron widać było chęci, by "napocząć" rywala. Świetną okazję na otworzenie wyniku miał Radosław Horbajczuk, ale na grząskiej murawie fatalnie skiksował. Do siatki mógł także trafić Miga, ale podobnie jak Horbajczuk "przegrał" z grząską nawierzchnią boiska w Niwie. Goście, co było do przewidzenia, główne zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Na szczęście rośli zawodnicy z Braszowic nie potrafili wykorzystać swojej przewagi.

W 38. minucie udało się "napocząć" gości. Kiedy nasz atak raził nieskutecznością, za strzelanie musiała się wziąć obrona, a konkretnie Józef Jabłoński. Wszystko rozpoczął jednak Sylwester Miga, który z rzutu wolnego nie uderzył nad murem, jak wszyscy się spodziewali, a pod, zaskakując obrońców... i zawodników gospodarzy. Na szczęście najprzytomniej zachował się Józek i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Czarnych.

W 42. minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Tomaszek, który... no własnie strzelał czy wrzucał? Nie ważne, najważniejsze, że piłka uderzona niemal z połowy boiska wpadła "za kołnierz" golkipera przyjezdnych.

Niestety po zmianie stron podopieczni Damian Kopacza zupełnie oddali pole Czarnym, dając się zepchnąć do głębokiej defensywy. Biało-zieloni przez kilka minut nie potrafili wyjść z własnego pola karnego. Zespół z Braszowic poczynał sobie coraz śmielej, natomiast Zrzeszeni popełniali błąd za błędem. W 75. minucie Czarni zdobyli bramkę kontaktową i zaczęła się "nerwówka". Mieliśmy bowiem w pamięci ich pogoń w meczu z WLKS-em, gdy z wyniku 0:3 wyciągnęli na 3:3, a tu było tylko 2:1 i coraz mocniej śmierdziało remisem.

Na całe szczęście Zrzeszeni w porę się otrząsnęli. W 85. minucie Piotr Krzyształowski wygrał pojedynek biegowy z bramkarzem Czarnych, minął go i bez najmniejszych problemów trafił do pustej bramki. Ta bramka znacznie uspokoiła sytuację na boisku. W końcówce swoje okazje na podwyższenie mieli jeszcze Kraj, Kopacz, Palij i Miga, a do pustej bramki nie trafił Bigos.

Ostatecznie po ciężkim meczu trzy punkty zostały w Niwie. Brawa dla naszej drużyny za wynik i przełamanie, ale żeby nie było tak słodko, to duży minus za zmarnowane okazje w samej końcówce. Panowie, to trzeba wykorzystywać.

Kolejny mecz zagramy już w najbliższą środę. O godzinie 11:00 w Starym Waliszowie zmierzymy się z miejscową Spartą.

Zrzeszeni N-w-CH Niwa - Czarni Braszowice 3:1 (2:0)

1:0 Jabłoński 38'
2:0 Tomaszek 42'