Zrzeszeni Niwa - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Granica Tłumaczów 1:1 Kłos Laski
Czarni Braszowice 3:2 Burza Dzikowiec
WLKS Wambierzyce 9:0 Piasek Potworów
Sparta Stary Waliszów 5:2 Tarnovia Tarnów
Tom - Dar Ludwikowice 4:3 Zrzeszeni N - W - CH Niwa
LKS Bierkowice 5:3 Orzeł Mąkolno

Zaprzyjaźnione kluby

Aktualności

Kiedy zagramy?

  • autor: ludzik663, 2021-01-23 17:39

Sport amatorski zamarł i właściwie do 31 stycznia nie ma zgody na treningi, a tym bardziej na rozgrywanie spotkań sparingowych. Kiedy to się zmieni?

28 grudnia zaostrzono obostrzenia, które mają wyhamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Tym razem zdecydowano się wprowadzić ograniczenia w sporcie amatorskim. Niestety, na początku stycznia zapadła decyzja o przedłużeniu obostrzeń co najmniej do końca miesiąca.

Obecne przepisy sprawiają, że sparaliżowane są amatorskie kluby sportowe. W tej kwestii było wiele wątpliwości, ale ostatecznie rozwiał je Polski Związek Piłki Nożnej. Trenować mogą wyłącznie zawodowe kluby lub takie, w których sportowcy pobierają stypendia.

Dlatego też nie było przeciwwskazań, aby treningi rozpoczęła na przykład III-ligowa Polonia Świdnica. Problem jednak mają kluby z niższych lig, w których zawodnicy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia lub stypendium. Tym bardziej że PZPN już ostrzega, że nie ma co się nastawiać na to, że od 1 lutego obostrzenia zostaną poluzowane.

Sytuacja robi się niepokojąca, bo styczeń jest okresem, kiedy wiele amatorskich klubów zaczyna przygotowania. Wszyscy obawiają się, że powtórzy się historia z ubiegłego roku. Wówczas doszło do tego, że niemal wszystkie rozgrywki przedwcześnie zakończono.

Sprawa budzi duże kontrowersje, bo rząd podzielił sportowców na lepszych i gorszych. Amatorskie kluby nie mogą organizować zajęć, ale profesjonaliści, półprofesjonaliści oraz dzieci i młodzież (tylko w klubach, które uczestniczą w rozgrywkach) taką możliwość mają. Z możliwości uprawiania sportu wykluczono więc tylko jedną grupę.

To może doprowadzić do kuriozalnych sytuacji. Za przykład można podać piłkarską ligę okręgową, gdzie niektóre zespoły wypłacają niewielkie stypendia lub wynagrodzenia zawodnikom, a inne w pełni działają jako amatorzy. Będzie zatem tak, że wybrane kluby spokojnie przepracują całą zimę, a inne stracą co najmniej kilka tygodni.

Przypominamy także, że wciąż pozamykane są baseny, siłownie, czy kluby fitness. Można jednak na własną rękę biegać lub uprawiać inną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [203]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Zegar

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Zrzeszeni N-W-CH NiwaSudety Międzylesie
Zrzeszeni N-W-CH Niwa 2:2 Sudety Międzylesie
2021-03-07, 10:00:00
OSiR w Kłodzku
     
mecz towarzyski

Statystyki drużyny

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 5 gości

dzisiaj: 269, wczoraj: 177
ogółem: 1 098 171

statystyki szczegółowe

Kontakty