Otwarte boiska? Decyzja do końca tygodnia

• autor: ludzik663, 2021-01-23 18:02

Rząd planuje kolejne poluzowanie obostrzeń. Tym razem decyzja władz ma dotyczyć m.in. infrastruktury sportowej. Otwarte mają być korty tenisowe, boiska czy ślizgawki. Według dziennikarzy decyzja ma zapaść do końca tygodnia.

Rząd systematycznie decyduje o odmrożeniu kolejnych branż. Od poniedziałku otwarte są sklepy w galeriach handlowych, a to nie koniec luzowania obostrzeń. Jak przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski, epidemia koronawirusa w Polsce jest pod kontrolą. W środę odnotowano 6,8 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
To oznacza, że możemy liczyć na kolejne decyzje dotyczące otwarcia niektórych branż. Dotyczyć ma to także infrastruktury sportowej. Wkrótce otwarte mają być korty tenisowe, boiska czy ślizgawki. Decyzja ma zapaść do końca tygodnia. Nie jest wykluczone, że będziemy mogli z nich korzystać już po 14 lutego.

Wcześniej informowano jedynie o odmrożeniu branży hotelarskiej. Teraz rozpatrywany jest także scenariusz dotyczący otwarcia małej infrastruktury sportowej. Szanse na to są spore, choć sceptycznie do pomysłu podchodzą doradzający rządowi lekarze, którzy przypominają o dużym ryzyku transmisji koronawirusa.

Nie mamy jednak pewności czy chodzi tylko o małe boiska typu "orlik" czy o normalne, pełnowymiarowe. Miejmy nadzieję, że rząd pójdzie po rozum do głowy i pozwoli nam, amatorom grać w piłkę.

Zrzeszeni N-W-CH Niwa 5:0 Hutnik Szczytna
2021-02-28, 10:30:00